Busmek ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında varılan mutabakat ile ilimiz genelinde nisan ve mayıs aylarında kosgeb kursu düzenlenecektir. Başvuru için 10-21 mart 2014 tarihleri arasında Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi F blok BUSMEK Yönetim Merkezine şahsen yapılması gerekmektedir. Yukarda belirtilen tarihten sonraki başvurular kabul edilmemektedir.

Bursa Kosgeb Kursları

Kosgeb kursları ile girişimcileri önce eğiterek sonrasında ise sunacakları projeye göre maksimum 30 bin TLye kadar hibe + uzun vadede kolayca ödeme imkanı ile kredi imkanı sunmaktadır. Erkeklerde %60 Kadın ve Özürlülerde ise %70 oranında hibe imkanı sunulacaktır. Örnek olarak 10 Bin TL kredi kullanan bir girişimci 7 Bin TLsi hibe 3 Bin TL ise uzun vadede işinizi kurup kazanç sağladığınızda ödemeye başlıyorusunuz.

Kosgeb Eğitim Tarihleri
2014 Yılı için belirlenen 2 farklı eğitim grubu vardır. Bunların başvuru tarihleri 21 Mart 2014 tarihine kadar olup eğitim tarih ve saatleri ise aşağıda belirtilmiştir.

Nisan Grubu
07.04.2014 – 29.04.2014 tarihleri Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri 09.30 ile 15.30 saatleri arasında.

Mayıs Grubu
05.05.2014 – 28.05.2014 Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri 09.30 ile 15.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

bursa-kosgeb

Kosgeb Başvuru İçin Gerekenler

Yukarda belirtilen imkandan yararlanmak için gerekli şartlar arasında

  • Emekliler kabul edilmez
  • Sadece yeni işletme açacaklar katılabilir.
  • SSK Vergi Borcunuz Olmamalı

Öncelik Busmek Mezunlarına
Bursa Büyükşehir belediyesi tarafından ücretsiz el becerileri ve meslek edindirme kurslarından mezun olmuş bireylere başvuruda öncelik sağlanacak olup başvuru yapacak bireyler aşağıdaki başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Yukarda yer alan linke sağ tıklayıp farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza kaydediniz. Sonrasında doldurup çıktısını alarak yukarda belirtilen Busmek Yönetim Merkezine belirtilen tarihler arasında başvurunuzu yapınız.

28 mart tarihine kadar başvurular incelenecek olup başvurusu olumlu bulunan adaylar içinde 31 mart 4 nisan tarihlerinde ise mülakat için çağrılacaktır. Asıl eğitime hak kazanan bireyler kosgeb mülakatı sonrası tespil edilecektir.

Bursa ve ilçelerimizde açılacak olan kosgeb girişimcilik faaliyetlerine dair gelişmeler web sitemizden duyurulmaya devam edecektir. Konu hakkında soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum formundan iletiniz.

Bursa Kosgeb tarafından açılan girişimcilik kursları
Yukarda yer alan bilgileri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından açılmış olan kosgeb girişimcilik kursları hakkında oldu ve şimdi ise size muhteşem bir kaynak ileteceğim. Aşağıda vereceğim linkte burda kosgeb hizmet merkezi müdürlüğü ve yetki verilen temsilcilikleri görecek aynı zamanda bursada açılacak olan kosgeb kurslarını en az 1 ay öncesinden görme imkanı bulacaksınız. Aşağıdaki linke tıklayın detayları göreceksiniz.

   Paylaş


Bursa Kosgeb Girişimcilik Kursları için 99 yorum yapılmış


esra

merhaba ben nakış üzerine kurs alıp kendi işimi kurmak istiyorum fakat bu bilgisayarlı 6 yada 12 kafalı makinalarda böyle bir kursunuz varmı bana yardımcı olursanız sevinirim ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Esra hanım bu konu girişimcilik kursu meslek edinme imkanı sunmaz. Lütfen alakalı konulardan sorarsanız detaylı yardımcı olabiliriz.

zafer

merhaba ben temizlik ürünleri imalat yeri açmayı düşünüyorum İnegöl de bunun için kosgeb den para alabilir miyim bir de bursa da eğitimler ne zaman başlayacak yardımcı olursanız sevinirim

mahmut

merhaba benim torna atölyem var bu atölyeyi büyütmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz genç işletmeciyim

Webmasteryolcu (ADMİN)

Mahmut bey: hangi il ve ilçede yaşıyorsanız mutlaka kosgeb eğitimleri veriliyor.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Mahmut bey: yeni iş kurmak ve işinizi geliştirmek için kosgeb en doğru seçim olacaktır.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Zafer: Tabiki iş kurmanız kosgeb için yeterlidir hibe ve uzun vadeli kredi ile destekler. Eğitim tarihi için mutlaka şubelerden bilgi almalısınız.

FURKAN

Merhaba ben Bursa-Gursu ılcesınde oturuyorum ve Grafık Tasarım kursu Egıtımınızden yararlanmak ıstıyorum.Ilerıye donuk olarak Grafık Animasyon Şirketı açmayı dusunuyorum .Bu sene Grafık tasarım Bolumu okuyacagım ve Bu konuda bana yardımcı olabılırsenız cok sevınırım ..

veysel

selamlar ben pastaneciyim ve pastane üzerine dükkan açmak istiyorum koskebin geri ödemeli kredisi olduğunu öğrendim bunu nasıl alabilirim almam için neler gerekli şimdiden tşk ederim

Webmasteryolcu (ADMİN)

Veysel: Ve Aleyküm Selam öncelikle size en yakın noktada açılacak olan kosgeb uygulamalı girşimcilik kursuna katılarak başlamalısınız.

*