Ülkemize hayat veren en büyük ve kalabalık 4 ilden birisi olan Bursa böylesine ihtişamlı oluşu sadece Cumhuriyet döneminde değil aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik etmesi ile bilinir. Şehri gezdiğinizde göreceğiniz yüzlerce yıllık eserle Osmanlı’dan kalmadır. Parklar, müze ve alışveriş merkezleri ön plana çıkan şehrimiz aynı zamanda Marmara Bölgesin’de İstanbul’dan sonra ikinci büyük şehir olma ünvanını taşımaktadır. Bununlada sınırlı kalmayan Bursa Büyükşehir Belediyesi sanayi ve turizm merkezi haline gelmiştir. Eğitim konusunda yine çok önemli konumda olup ücretsiz kurs ve meslek edindirme ihtiyaçları için şehrimizde 5 farklı kurs merkezi bulunmaktadır.

Busmek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın ücretsiz bilgi ve meslek sahibi olması amacıyla kurulmuş eğitim merkezidir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uyumlu olarak eğitim verip aynı zamanda başarılı kursiyerler için MEB onaylı sertifika imkanı sunmaktadır. Bursa genelinde 19 kurs merkezi ile hizmet veren Busmek aynı zamanda spor eğitimi, mesleki ve kadınlar lokali şeklinde özellikli şubeler bulunmaktadır. 16 Ana alanda 100’den fazla branşta kültür sanat ve meslek eğitim branşları içermektedir.

Busmek Kurs Merkezleri

Hızla gelişen ve aynı zamanda sürekli kendini yenileyen Busmek Kurs Merkezi sayısını 2014 yılında 19’a yükseltmiştir. Biri spor, mesleki eğitim ve kadınlar lokali olmak üzere 19 şubede hizmet veriyoruz. Aşağıda isimlerine yer verilecek olup detaylar için aşağıda yer alan linke tıklayınız.

Başaran – Beşevler – Busmek Spor Merkezi – Erikli – Emirsultan – Busmek Yönetim Merkezi – Gemlik – Heykel – Hocataşkın – Gemlik Mesleki Eğitim Merkezi – Hürriyet – İncirli – Karagöz – Kestel – Merinos – Muallimzade – Mudanya – Paşa Konağı ve Busmek Hanımlar Lokali şeklinde şubelerimiz bulunmaktadır.

Busmek Branş Listesi

16 Ana alanda yaklaşık 150 branş bulunan Busmek kursları ihtiyaç duyabileceğiniz her eğitimi içermektedir. Bilişim teknolojilerinde bilgisayar kullanmayı öğretirken aynı zamanda Bilgisayar Proğramlama ve Web Tasarım gibi eğitimleride içermektedir. Yabancı dil alanında ise klasik İngilizce Almanca haricinde branşlar bulunmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan Busmek kurslarında yer alan ana alanları tanıyalım.

Ahşap Teknolojisi – Çocuk Gelişimi – Dil Eğitimleri – Bilişim Teknolojileri – El Sanatları – Giyim ve Üretim – Fotoğraf Grafik – Güzellik ve Saç Bakımı – Hasta Yaşlı Bakımı Hizmetleri – Müzik – Kişisel Gelişim – Muhasebe – Okuma Yazma – Sanat ve Tasarım – Sağlık ve Spor – Seramik ve Cam Teknolojisi ana alanda yaklaşık 150 farklı branş sizi beklemektedir.

Busmek Kayıt Bilgileri

Bu noktada Busmek’i rakiplerinden ayıran bir çok özelliği göreceksiniz. Kim b rakipleri derseniz İstanbul’da İsmek İzmir’de İzmeb Kursları diyebiliriz. Online ve sürekli kayıt imkanı ile eğitim süresi içinde her zaman Busmek kurslarına başvuru yapılmaktadır. Ağustos ayı ile başlayan yeni eğitim öğretim dönemi okuların kapanmasına kadar devam etmektedir. Aşağıda yer linkten sizde bir tıkla dilediğiniz kurs merkezine başvuru yaparsınız.
https://e-belediye.bursa.bel.tr/busmek/

Busmek Kursları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sık sorulaan sorulardan özellikle derlediğimiz içerik kısmını özellikle incelemenizi tavsiye ederiz. Sayfada aradığınızın sorunun cevabı yoksa aşağıda soru ve yorum formundan sorabilirsiniz.

Kurslar Ücretsizdir; Kayıt ve eğitim esnasında sizden hiç bir şekilde ücret talep edilmez.
Online Kayıt; Yukarda verilen linkten online olarak ön kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Busmek Kursları

Bursa Ücretsiz Kurslar

Şehrimizde sunulan ücretsiz kurs imkanları sadece Busmek ile sınırlı kalmayı aynı zamanda Bursa Halk Eğitim Merkezi ve Bursa İşkur Kursları bulunmaktadır. Bunun dışında inegöl Belediyesi tarafından (İnesmek) Osmangazi Belediyesi tarafından (Osmek) kursları ile alternatif imkanlar sunulmaktadır.Busmek (Bursa Büyükşehir Belediyesi Kursları) için 33 yorum yapılmış


sevil kursun

İyi gunler mudanyada yeni hastane icin tibbi sekreterlik kurslariniz acilacak mi?bilgilendirme yaparsaniz cok sevinirim iyi gunler

Webmasteryolcu (ADMİN)

Sevil: İyi günler 2013 – 2014 döneminde maalesef isteğinize uygun branş modanya busmek’te yoktur.

SEMİH AKKAYA

Busmek almanca yada rusça dil kursu açılacak mı ? açılacaksada ne zaman ve nasıl müracat edebilirim.teşekkürler.

saffet hastürk

branşların tarih ve saatleri hakkında bilgilere ulaşamıyoruz lütfen siteye ekleme yaparmısınız.

bekir kurt

argon kaynağı kursu varmı varsa nerede kurs veriliyor

fatma albayrak

merhaba 2014 döneminde busmekte hasta kabul kursu açılacak mı?
hangi kurs merkezinde…?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Fatma: Evet hasta kabul kursları yer alacak olup planlaması yapılmaktadır.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Bekir: Maalesef henüz aradığınız branş olmayıp Bursada yer alan İşkur kurslarından yararlanabilirsin.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Saffet: Kurs merkezleri ve eğitim saatleri kontenjan dolunca belirlenmektedir.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Semih: Her iki branşta eğitim listesinde mevcuttur.

*