Ankarada yaşayan bireyler için imkanlar öylesine gelişmiş ki İstanbul’dan hiç bir farkı yoktur. Bu imkanlardan biride insan hayatının her aşamasında gereklilik duyduğu eğitim olanaklarıdır. Ankara Halk eğitim merkezleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından sağlanan ücretsiz kültür sanat ve meslek edindirme kursları ile gelecek adına planlarınızı 1 saatte belirleyebilirsiniz.

Örnek bir plan çizelim; Bir meslek belirleyip onun eğitimini alıp o alanda kendinizi yetiştirdiğinizde ise Kosgeb imkanlarından yararlanarak kendinize iş kurabilirsiniz. Evet hiç bir mesleğimiz yokken meslek edinip, devlet desteği ile kendi işimizin sahibi olduk özellikle kadınlar için muhteşem bir fırsat olduğu söylenebilir. Peki meslek yada sanat kursları nerede bulunuyor ve nasıl imkanlar sağlıyor hep birlikte aşağıda görelim.

Etisem Kursları

Ankarar ücretsiz kurs kapsamında yararlanabileceğiniz kurslardan biride Etisem Etimesgut Belediyesi imkanları ile ilçe halkına sunulan kurslarımız 17 yaş ve üzeri herkes içing geçerlidir. 14 Ana alanda 104 farklı branşta ücretsiz eğitim imkanı sunulduğunu belirtmek isterim. En çok tercih edilen alanlara yer verilmiş olup ana alanları görelim.

Etisem Ana Alan Listesi

 • Bilişim Teknolojileri
 • Büro Yönetimi ve Sekreterlik
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimleri
 • El Sanatları
 • Giyim ve Tekstil
 • Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri
 • Fotoğraf ve Grafik
 • Kişisel Gelişim
 • Müzik ve Gösteri Sanatları
 • Halk Oyunları
 • Sanat ve Tasarım
 • Seramik ve Cam
 • Hobi Kursları
 • Yabancı Dil Eğitimleri

Etisem Kurs Merkezleri (11 Şube)

İlçemmizin tarihi 40 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Yarım milyon insanın yaşadığı ilçemizde ücretsiz eğitimden yararlanmak isteyenler için tam 11 farklı etisem kurs merkezi ile hizmet veriyoruz. Size en yakın kurs merkezi bilgisini görmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız. (Sayfa karışık olmaması için farklı sayfaya eklendi)

Etisem Kayıt ve Başvuru Bilgisi

17 Yaş ve üzeri herkese açık olan Etimesgut Belediyesi Etisem Kursları kayıt için kurumdan açıklama yapılmaktadır. Gerek Etimesgut Belediyesi gerekse bu sayfadan bilgilere ulaşabilirsiniz. Online başvuru imkanı bulunan Etisem kursları size en yakın şube yada aşağıdaki linkten online başvuru yapabilirsiniz. Kayıt ile ilgili konularda sorularınız için aşağıdaki telefonu kullanınız. http://etisem.kurskur.net/Registration/Step1

30 Ağustos Mahallesi Öğretmenler Sokak No:2 Etimesgut
0312 244 95 80

Etisem Kursları
Ankaradaki Ücretsiz Kurslar
Yukarda bahsi geçen Etisem sadece bir tanesi olup bunun dışında Ankara Halk Eğitim Merkezleri (her ileçede) Ankara Büyükşehir Belediyesi BELTEK ve BELMEK ile aynı zamanda Yenimahalle Belediyesi tarafından ücretsiz sunulan YENİMEK kursları bulunmaktadır. Sitemizden detaylara kolayca ulaşabilirsiniz.

   Paylaş


Etisem (Etimesgut Belediyesi) Kursları için 18 yorum yapılmış


Ayşe Işık

Ben cocuk gelışımınden yararlanmak ıstıyorum

Webmasteryolcu (ADMİN)

Ayşe hanım yazının sonunda yer alan ön kayıt linkinden online başvuru yapabilirsiniz.

şermin menekşe

çocuk gelişimi kursuna kayıt olmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

hülya toruk

iğne oyası kurslarına katılmak istiyorum ilginize teşekkürler

burcu

Bende işkur kurslarından yararlanmak istiyorum ama bana dönüş yapılmıyor nasıl bilgi alabilrim.

Webmasteryolcu (ADMİN)

İşkur şubelerinden randevu almalısınız randevu alarak bir yetkili size destek olacaktır.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Hülya: Size en yakın şubeden başvuru yapabilirsiniz.

pervin şen

neden yemek ve pastacılık kursu açmıyorsunuz.Ama öyle sıradan yemekler ve pastalar değil mesela yöresel yemekler, dünya mutfağı,şeker hamuru ile yapılan pastalar kurabiyeler,cupcake yapımı ,butik pastalar hem ilginç hemde meslek haline getireceğimiz para kazanıp ailemize destek olacağımız ve çok çok zevkli bir uğraş olacak.Lütfen dikkate alın ve bu tarz kurslar açın.Sevgilerimle Pervin Şen

sibel serdar

sizden aşçılık kursu açmanızı bekliyorum bir ben değilim başvuru yapacak arkadaşlarda var etimesgutta açarsanız çok seviniriz.sibel serdar

özge tırın

merhabalar bu kurslar hangi tarihte baslıyor? bırde gunluk 20 tl verılecek dıye bırsey okumusdum yıne bu kursla ılgılı dogrumudur?

*