Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan İstanbul sizlere ücretsiz dünyada eşi benzeri olmayan bir eğititim kurumu sunuyor. İsmek dönemin belediye başkanı olan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 1996 yılında projelendirip uygulamaya kondu. Kuruluş ile günümüze kadar geçen süreçte yaklaşık 2 milyon insana sanat ve meslek edindirme eğitimleri sağlayan ismek her geçen gün kalitesini ve imkanlarını artırarak devam ediyor.

3 Kurs merkezi ile başlandı 235’e yükseldi
İlk yıllarda sadece 3 kurs merkezi ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan İsmek şuan kurs merkezi sayoso 235’e yükselmiş durumdadır. İstanbul’un her yerinde her ilçede bulabileceğiniz şubelerimiz ile size en yakın noktada olmayı amaçlamaktadır. Böylece ulaşım sıkıntısı yaşamadan eğitim almanın keyfini yaşayacaksınız.

250 Branşta sanat, spor ve meslek kursları
Yine ilk yıllarında sadece 3 branş ile başlanan eğitim faaliyetleri ismek 2013-2014 eğitim öğretim dönemi baz alındığında branş sayısı 250’e yükseldiği görülmektedir. Bu kadar fazla branş sadece halk eğitim merkezi eğitimlerinde olup, aktif eğitimlere baktığınızda ise en fazla 60-70 uygulanmaktadır. İsmek branşları ise listede yer alan eğitimler her yıl uygulanmaktadır. Bir başka güzel yönü ile her yıl yeni branşların planlaması yapılmaktadır.

Mesleki uzmanlık merkezleri
İleri seviye eğitimlerin yer aldığı bu kurumlarda uzmanlık seviyesinde eğitimler verilmektedir. Sizleri iş hayatına hazırlayan bu merkezler aynı zamanda istihdama referans olduğu söylenebilir.

Müzik ihtisas merkezleri
Gelişimini müzik ve sanat üzerine yapmak isteyenler içinde sadece müzik ve ses eğitimlerine yer verilen ismek müzik ihtisas merkezleri bulunmaktadır. Onlarca enstürman ve ses eğitimleri ile sanatçılığa ilk adımı atacaksınız.

Engelli eğitim merkezleri
İstanbul’da hiç bir ayrım yapmadan herkesi kucaklayan ismek engelliler merkezi ile doğuştan yada sonradan engelli hale gelen vatandaşlarımızın eğitimi ve meslek edindirme içinde engelliler merkezi ile eğitim veriyoruz.

İsmek spor salonları
Sağlıklı bir yaşam için hayatımızda alışkanlık haline getirmemiş gereken spor ismek eğitimleri arasında yer almaktadır. Kadın ve erkekler için özel branşları içekmekte ve ismek spor salonlarında eğitim verilmektedir.

İsmek kursları

16 Yaş ve üzeri isen buyur
Sanat ve meslek edindirme kurslarına katılım için zorunlu eğitim yaşını tamamlamış olmak gerekir. İsmek yaş sınırı ise 16 yaş ve üzeri üst yaş sınırı olmayığ öğrenmenin yaşı olmaz diyen herkesi bekleriz.

Kayıt için nüfus cüzdanını kapta gel
Sağladığı imkanlardan herkesin kolayca faydalanabilmesi için her türlü kolaylığı sergileyen ismek kayıt için gerekli belgeler normal kurslar için sadece nüfus cüzdanı fotokopisi olup spor eğitimleri içinse sağlık raporu istenmektedir.

Unutma ismek kayıtları eylül ayı ilk haftası
Yılda bir defa genel kayıt gerçekleştiren ismek kayıt tarihi olarak eylül ayı ilk haftası başlamaktadır. Kesin tarihi sitemizde aktarılmakta olup, eylül ayı ilk haftası olup sadece günleri değişebilmektedir. Kayıt tarihleri başlaması ile birlikte size en yakın kurs merkezi, mesleki uzmanlık, ihtisas yada spor merkezine gelerek başvuru yapabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde hafta sonlarıda kayıt alındığını unutmayın.

Milli eğitim bakanlığı tarafından onaylı sertifika
Ücretsiz eğitimlerden faydalanan kursiyerler sadece bilgi sahibi olmayacak, aynı zamanda altın bilezik anlamına gelen MEB onaylı sertifika ile kolayca iş bulabilir. Tabi bu sertifika yalnızca başarılı olanlaradır. Başarı sağlayamayanlar ise sadece katılım belgesi ile yetinmeleri gerekmektedir.

   Paylaş


ismek Kursları için 66 yorum yapılmış


Emine YILMAZ

Eğitimli hamurkar olmak istiyorum çeşit çeşit ekmekler lavaş pide vs üretip satışını yapıp hayatta bende varım demek istiyorum umarım fırıncılık eğitimini veren bölümde olur

Webmasteryolcu (ADMİN)

Emine: Şuan ismekte sadece aşcı çırağı ve pastacı çırağı eğitimleri mevcuttur.

fatih

elektronikle ilgili hiç bölüm yokmu..plc ve mikrodenetleyicilerle ilgili mesela

Nagehan EROĞUL

merhaba ben cilt bakım güzellik uzmanlığı adına yükselmek istiyorum yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor ?

Feride güneysu

Ben Lisedeyim grafık ve fotografcılık okuyorum cızımımı gelıstırmem gerekıyor bölümler cok karısık anlayamadım hangı bolumu tercıh etmeliyim

merve

bu konu hakkinda pek bi bilgim yok acaba diksiyon kursu bu yil acilicak mi

Ayse

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve Hasta ve Yaşlı Hizmetleri kursları nezaman baslıyor. Belirli bir ücret alınıyor mu?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Ayşe: 2013 – 2014 eğitim dönemi için kayıtlar 5 eylül’de başlamış olup eğitimler ise ekim ayındadır.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Merve: Evet ismek diksiyon kursu her yıl mevcut branşlardandır.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Feride: İsmek Bilgisayar destekli proje çizimi eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

*