İsmek 2013

Merhaba değerli arkadaşlar istanbulda yaşayanlar için yeni bir eğitim dönemi daha başlamak üzere eylül ayı başında başlayacak olan ismek 2013 kayıtları için mutlaka hızlı davranmalısınız. Bu konuyu bu kadar erken açmamdaki amaç kayıt dönemi gelmeden önce size en yakın ismek kursunu araştırıp eğitimini almak istediğiniz branşlar hakkında detaylara sahip olmanızdır.

İsmek 2013 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Her ne kadar kurs olsada okullardan farkı yoktur.  İsmek okulların kapanması ile birlikte yaz tatiline girmekte yine okullar’ın başlaması ile eğitim faaliyetlerine başlamaktadır.  Bu sebeple yaz kursu için heyecanlanan arkadaşlara üzücü haberi vermek istiyorum. İsmekte yaz kursu gibi bir uygulama yoktur.

1 Eylül tarihinde başlayacak olan ismek 2013 kayıtları kayıtların başlamasına müteakip 3 hafta içerisinde eğitimler başlamaktadır.

İsmek Kayıt Olabilmek İçin Gerekenler

Oldukça esnek olan kayıt şartlarında en önemli kural 16 ve üzeri yaşta olmak, istanbulda ikamet etmek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma zorunluluğu yoktur. Çünkü metropol kentte bir çok yabancı ülke vatandaşı yaşadığı bilinmektedir. Yabancı ülke vatandaşlarıda ismek olanaklarından yararlanabilirler.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Öncelikle şunu net olarak bilmelisiniz. İsmekte ön kayıt, online ve internet üzerinden kayıt gibi uygulamalar yoktur. Sakın böyle bir şeyi düşünerek umursamazlık yapmayın. Kayıt olmak istediğiniz kurs merkezine sadece  ve sadece kimlik fotokopiniz ile giderek başvuru formunu doldurup yetkiliye teslim edilmesi gerekir.

Birden Fazla Kursa Gidebilirmiyim?

Bir çok arkadaşımızın sorduğu suallerden birisi olan aynı zamanda birden fazla ismek eğitimi alabilir miyim? Bu durum kurs merkezine, eğitim alacağınız branşa, eğitim saatine göre değişir. İsmek’in bir kısıtlaması yoktur. Vaktiniz ve kurs saatleri uygun olursa 2. Bir bir branşta daha eğitim alabilirsiniz. Dediğim gibi imkanlar dahilinde olduğunu unutmayınız.

185 Branşta Eğitim Verilmektedir

İsmek bir kurstan öte adeta bir halk üniversitesi haline gelmiştir. Eğitim alan kursiyer sayısı 1996 yılından beri 2 milyon’a yaklaşmış olup branşlar ve kurs merkezleride hızla artmaktadır. Şuan için 185 farklı branşta 233 kurs merkezi ile istanbul’un her yerindeyiz.

İsmek Sertifikası ve Geçerliliği

Eğitimlere ara vermeden devam eden başarılı kursiyerlerimiz eğitim sonunda başarılarını Türkiyenin her yerinde tescilleyecek olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir. Özel ve kamu kurumlarında geçerli olan MEB sertifikası ile artık daha kolay iş bulabilir, Görevinizde sınıf atlama imkanı gibi ayrıcalıklardan yararlanacaksınız.

İsmek Tamamen Ücretsizdir

Önemli bir belediyecilik örneği sergileyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi istanbulda yaşayan 13 milyon insan için sağladığı bu hizmet tamamiyle ücretsizdir. Kayıtta, eğitim esnası yada eğitim sonunda sizden tek kuruş talep edilmez. Eğitimde kullanacağınız malzeme, kitap vs gibi kişisel ihtiyaçlar kursiyerler tarafından karşılanmaktadır.

Soru ve Görüşleriniz

Sitemiz ücretsiz kurslar üzerine türkiye genelinde yayın yapmakta olup sadece ismek hakkında destek veren http://www.ismekkurs.com sitesinden daha fazla detaylı bilgiye erişebilirsiniz.
İsmek 2013

   Paylaş


İsmek 2013 Kayıtları için 16 yorum yapılmış


Aras Uzunov

Merhaba,
Ben Bulgaristanda yasayan turk asilli ve tur kulturu sevdalisiyim. ALLAH sizden razi olsun, cok guzel bir faliyet, hizmet veriyorsunuz. Bulgaristanda yasadigim icin turk kulturunden biraz uzaklasmis gibiyim. ilgimi ceken baglama kursu, kaligrafi ve turk kulturunu yansitan her alan….
Ben sizin kurslara katilabilirmiyim?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Aras: İsmek eğitimlerinden yararlanmak için istanbulda olmanız yeterlidir. Eğitim bitince memleketinize dönebilirsiniz.

Nurgül

Ben halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunuyum.Önlisans.İsmekte öğretmenlik yapabilirimiyim

Webmasteryolcu (ADMİN)

Nurgül: kariyer.ismek.org sayfasından gerekli bilgileri incelemelisin.

sinem

kartal da bülent ecevit kültür merkezindeki ismekde manikür petikür kuaförlük egitimi veriliyormu tşklr.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Sinem: Kartal ilçemizde yalnızca Anadolu sitesi (Uğurmumcu) ismek kurslarında vardır

tugce

Merhaba ben temel muhasebe kursunuza basvuracagim kayitlar devam etmekte mi ?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Tuğçe: 2013 – 2014 ismek genel kayıtları 5-30 eylül arasıdır.

Selinay

Kayıtlar 2. dönemde yenileniyor mu?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Bir çok branşta ara kayıtlar alınıyor.

*