Türkiye’nin kapladığı alan bakımından en büyük şehri olan Konya aynı zamanda içerisinde ev sahipliği yaptığı insan bakımından 7. büyük kenti ünvanını taşımaktadır. 2 Milyonu aşan nüfusu ile ülkemizin bir çok yerinden insanların göç ettiği Konya üretim ve ticaretin kalbi diyebileceğimiz yerlerdendir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1875 yılında belediye statüsü kazanmış olup, 1989 yılında ise büyükşehir statüsüne geçmiştir. 31 İlçesi bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda tarih kokan şehirlerden biridir. Geçmişte ilim ve irfan yuvası olan bu şehir aynı zamanda HZ. Mevlana ile anılmaktadır. Eğitim alanındada başarılara kapı aralayan Konya’da sanat ve meslek kursları olarak bir çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Başta Komek olmak üzere, HEM, MEM ve Konya İşkur kursları sizlere meslek ve iş imkanı sağlamaktadır. Dilerseniz hemen bu kurumları tanıyalım.

Konya Sanat ve Meslek Edindirme Kursları

Komek
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Kursları Komek 16 yaş ve üzeri herkesin ücretsiz yararlanabileceği kurslardan biridir. İlk etapta sadece Konya şehir merkezinde hizmet vermeye başlamış olup, merkezi ilçelerin kursları ile Komek çatısı altında birleşmiştir. 50’ye yaklaşan kurs merkezi ve yüzlerce branşta eğitim ile Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından biridir.

Tüm İlçelerde Hizmet Vermeye Başladı
Çok geniş bir alana kurulu olan Konya 31 ilçeden oluşmaktadır. Bazı ilçeleri şehir merkezine 100 km mesafede olup, onlardan biride Seydişehir ve Beyşehir ilçeleridir. 2014 Yılına kadar Komek imkanlarından mahrum kalan bu ilçelerde yaşayan halk için adım atılmış olup, bundan böyle Komek Kursları Konya’nın tüm ilçelerinde yer almaya başlamıştır. İlk etapta büyük ilçeler olan Beyşehir Seydişehir, Akşehir, Ilgın, Kulu, Doğanhisar gibi ilçelerimizde Komek kursları açılışı gerçekleştirilmiştir. Konya halkı artık geleceğinden daha emindir.

16 Yaş ve Üzeri Herkesi (Ücretsiz ve Sertifikalı)
İmkanları Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan Komek 16 yaş ve üzeri bireylere açık olup, aynı zamanda tamamen ücretsizdir. Çok yakında tüm ilçelerde yer alacak olan kurslarımızdan yararlanmak için 3 farklı kayıt dönemi bulunmaktadır. Kayıtları internet üzerinden online yapılmakta olup, başvuru yaptığınız kurs merkezine ayrıca giderek başvurunuzu onaylatmanız gerekir. Eğitimlere belirlenen orandan fazla katılmayan kursiyerlere 1 yıl Komek kurslarına katılamama cezası verilmektedir. Ayrıca düzenli katılmayacak ise başkalarının hakkını yememek için gereksiz başvuru yapmayalım. Gerçekten bu eğitime ihtiyacı olanlar vardır.

Komek Yaz Okulu Uygulaması Başladı
İlk etapta sanat ve meslek kursları ile başlayan Komek hizmet alanını genişleterek şimdi öğrenciler içinde imkan sağlamaya başlamıştır. Okulların kapanması ile başlayan Komek Yaz Okulu uygulaması ilk olarak geçen yıl başlamış ve büyük ilgi görmüştür. 9-14 Yaş arası çocukların katılabileceği Komek Yaz Okulu küçük bir ücret karşılığında gerçekleşmektedir. Çocuklar için başta değerler eğitimi olmak üzere Kur’an-ı Kerim, dini bilgiler, namaz eğitimleri de bulunmaktadır. Sanat ve spor eğitimleri ile muhteşem bir tatil şimdi Konya’da başlıyor. Komek kursları hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız. http://www.ismekkurs.com/komek

Konya Halk Eğitim Merkezleri
Şehrimizde yararlanabileceğiniz diğer sanat ve meslek kursları ile Konya Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri olup, il merkezinde yaşayanlar için Selçuklu Halk Eğitim Merkezi, Meram Halk Eğitim Merkezi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi hizmet vermekte olup, diğer ilçelerde yaşayanlar içinde bulundukları ilçelerde bulunan kurslara her zaman başvuru imkanı bulunmaktadır. Yüzlerce eğitim bulunan kursları mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Konya İşkur Kursları
Türkiye İş Kurumu Konya İl Müdürlüğü vasıtası ile şehrimizde hizmet veren sanayilerin gereksinimi için iş garantili kurslar açmaktadır. Eğitim süresince harçlık imkanı bulunan Konya İşkur Kursları iş ihtiyacı olan insanlara özellikle öneriyoruz. Hem eğitim, hem iş bir arada ücretsiz sunuluyor.

Konya Kosgeb Kursları
Şehri Konya’da kendi işini kurmak ve kısmetini aramak isteyenler için devletimiz yine elini uzatıyor ve maksimum 100 Bin TL’ye varan hibe ve faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bu imkanlardan yararlanabilmek için öncelikle Konya Kosgeb Kurslarında 70 saat sürecek eğitimlere katılmanız gerekmektedir.Yorum yapılmamış

*