Ahşap Teknolojisi

Başlık sizlere ilk etapta el sanatları şeklinde bir intiba uyandırsada alt alanları incelediğinizde teknolojinin ne denli geliştiğini göreceksiniz. Ahşap teknolojisi dendiğinde kimi için bir hobi, bir başkası içinse evlerin vazgeçilmezi yemek, yatak ve oturma odası takımlarına imza atmak demektir. Türkiye’nin en fazla branşta eğitim veren kursları Halk Eğitim Ahşap Teknolojisi alanında 20’den fazla kurs bulunmaktadır. Biz bu konumuzda Kayseri Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek eğitimi kursları Kaymek ahşap teknolojisi alanında yer alan eğitimleri inceleyeceğiz.

Kaymek Ahşap Teknolojisi

Son yılların en çok tercih edilen eğitimlerinden birinide içerisinde barındıran Kaymek ahşap teknolojisi alanında 2 farklı branş bulunmaktadır. Sedef kakma ve bilgisayar destekli proje çizimi eğitimleri Kayseri ilimizde yaşayan 17 yaş ve üzeri herkese ücretsiz sunulmaktadır.

Autocad Kursu
Bundan 10 yıl öncesine döndüğünüzde mobilya ustaları müşterinin istediği modeli kağıt üzerine çizer proje hazırlardı. Geçen süreçte ise teknolojisi gelişmiş yerlerde işi şansa bırakmayacak şekilde, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi Autocad ile yapılmaktadır. Autocad bir tür bilgisayar proğramı olup kullanımı için mutlaka eğitime ihtiyaç duyumaktadır. 2 ve 3 boyutlu tasarımlar oluşturabileceğiniz bu proğramı öğrenmek için Kaymek Autocad kursu 3 farklı kurs merkezinde öğretilmektedir. Kaymek ihtisas merkezi, Hürriyet ve Sümer şubelerine uğramalısınız.

Sedef Kakma
İşte size çok özel bir el sanatı, karşınızdaki ahşap malzemeyi boş bir resim sayfası gibi düşünün, hayal ettiğinizi, motif ve desenlerle o ahşap malzemeye yansıtın. Basit el aletleri ile oyma, kakma, işleme ve aynı zamanda temizleme ile güzel bir görünüm kazandırmak için bilmeniz gereken tüm detayları içermektedir.

Ahşap Teknolojisi Eğitimi

Diğer Ahşap Teknolojisi Kursları

Yukarıda da gördüğünüz gibi biz konumuzu Kaymek’e ayırdık ve bulunan 2 eğitimi aktardık. Kaymek’te olmayan eğitimler ise ahşap boyama, şekillendirme ve model gemi yapımı ve metal sanayinin olmazsa olmazı CNC operatörlüğü ahşap içinde karşımıza çıkmaktadır. Kaymek’te bulunmayan buvtür eğitimler için ilçenizde bulunan Halk Eğitim Kursları ile yararlanabilirsiniz. Onlarda ücretsiz ve MEB onaylı sertifikalıdır.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.