Karadeniz Bölgesinin turizm kenti haline gelen Akçakoca şimdi devlet desteği ile ilçemizde bir birinden başarılı girişimcilerin çıkmasını amaçlıyor. Akçakoca Belediyesi ve KOSGEB tarafından yapılan ortak çalışma ile Akçakoca’da kendi işini kurmak isteyenlere 30 bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 bin TL maddi destek sağlanacaktır. Fırsattan yararlanmak isteyen bireyler en geç 5 Eylül’e kadar kayıtlarını yaptırması gerekir.

Başvuru için son gün 5 eylül
Meslek ve proje sahipleri için kaçırılmaması gereken bir fırsat olan kosgeb destekleri şimdi Akçakoca’da kendi işinin sahibi olmak isteyenlerin hizmetinde 5 Eylül’e kadar başvuru yapanlara 15 gün (70 saat) sürecek eğitim sonunda sertifikaları verilecektir. Alacakları bu sertifika ile kuracakları işi özetleyen iş planı hazırlayıp Kosgeb’e sunmaları gerekmektedir.

Akçakoca Belediyesi Sizleri Bekliyor
İlgililerin en geç 5 Eylül’e kadar Akçakoca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusu onaylanıp eğitim almaya hak kazananlar belediye tarafından bilgilendirecektir.

Sistem nasıl işliyor?
Daha önceki konularda defalarca aktarmış olsakta bu konudada özetle aktaralım. Kosgeb desteklerine başvuru yapabilmek için girişimcilik yada kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi almış ve sertifikanız olması gerekir. Henüz bu eğitimi almayanlar içinse belediye açtığı kurs ile eğitim verecek olup, sertifika sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sonrasında ise kuracağınız iş ile alakalı iş planı hazırlayıp Kosgeb’e onay için sunacaksınız. Onaylanması halinde 30 Bin TL geri ödemesiz hibe olup 70 Bin TL’de 2 yıl sonra taksitler halinde geri ödeyecek şekilde faizsiz kredi desteği verilmektedir.

En çok yapılan hataya dikkat;
Lütfen dikkat Kosgeb sizlere yaptığınız masrafları geri ödeme şeklinde destek verir. 100 Bin TL’yi al kardeşim işini kur demek gibi bir uygulama yoktur. Sizin sermayeniz iş kuracak kadar paranız olmalıdır.

Kosgeb Akçakoca

Konu hakkında daha fazla bilgi için Akçakoca Belediyesine bizzat yada aşağıdaki telefon numaralarından ulaşarak bilgi alabilirsiniz. 0380 611 41 10


Yorum yapılmamış