Akmek (Kepez Belediyesi Kursları)

Tarihi, doğal güzellikleri ile ülkemizin turizm kenti haline gelen Antalya şehir merkezi 3 farklı ilçeden meydana gelmektedir. Onlardan biride Kepez toplamda yarım milyon insanın yaşadığı bu ilçede aradığınız tüm olanaklara sahipsiniz. Antalya ilimizin en kalabalık 2. ilçesi olup 60 mahalle 7 köyden oluşmaktadır. Görünce hayran kalacağınız Dünden Şelalesi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Merkezi ilçe olmanın avantajlarından biride hafif raylı sistem ile şehir içinde kolayca ulaşım imkanı sunulmasıdır. İmkanlar elbette bununla sınırlı olmayıp aynı zamanda ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursu olarakta hiç bir ilçemizde olmayan alternatif olanakları bulacaksınız.

Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları(AKMEK) el sanatları alanında hanımlara yönelik çeyiz hazırlama, gyim ,dekoratif ev aksesuarları kursları; mesleki alanda aşçılık, ilk yardım ve iş güvenliği, bilgisayar, yabancı diller, çeşitli enstrüman kursları gibi kurs seçeneklerini sunuyor.

Akmek Kursları

Antalya Büyükşehir Belediyesi (Asmek) kurslarına alternatif olarak sunulan Kepez Belediyesi (Akmek) kursları yaklaşık 100 farklı branşta ücretsiz eğitim ve meslek edindirme eğitimler vermektedir. Kayıt’tan sertifika anına kadar herhangi bir ücret alınmayan Akmek kursları aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika sahibi yapmaktadır. Dilerseniz bu olanaklarından yararlanabileceğiniz Akmek kurs merkezlerini görelim.

Akmek Sakarya Kurs Merkezi
Yeni Mahalle Sakarya Bulvarı Sakarya Parkı içi
0242 326 40 80

Varsak
Eski Varsak Belediye Binası
0242 417 20 04

Dokuma
Mithatpaşa Caddesi Yavuz Selim Camisi Karşısı
0242 334 09 51

Akmek Branş Listesi

5 Farklı ana alanda yaklaşık 100 farklı eğitim sizi beklemektedir. Ana alanlar arasında (Bilgisayar, Yabancı Dil, El Sanatları, Mesleki Kurslar İle Sosyal ve Kültür) alanında eğitimleri bulacaksınız. 15 Yaş ve üzeri herkesin yararlanabileceği Akmek Kursları için kayıt tarihleri sitemizde duyurulmaktadır. Kayıt tarihlerinde eğitim almak istediğiniz kurs merkezine yanınızda nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile gitmelisiniz.

Farklı Bir Alternatif ATASEM Kursları

Yukarda bahsi geçen imkanlar sadece ilçe halkımıza özel olup birde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz meslek edindirme kursları bulunmaktadır. Dileyen ATASEM kurslarından yararlanarak ücretsiz ve MEB onaylı sertifika imkanı ile yararlanabilir. Daha fazla bilgi linktedir.
https://www.ucretsizkurs.net/antalya-ucretsiz-kurslar

Akmek Kursları
Durun Daha Bitmedi; Antalya Kepez ilçesinde yaşayanlar için eğitim olanakları saymakla bitmiyor. Asmek, Akmek kurslarına ek olarak birde Kepez Halk Eğitim Merkezi (Çamlıbel ve Teomanoaşa) şubeleri ile hizmet vermektedir. Buna ek olarak Türkiye İşkurumu tarafından iş garantili ve harçlık ile eğitimleri bulabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.