Ankara Ücretsiz Kurslar

Ülkemizin başkenti ve 2. büyük metropol şehri olan Ankara 5 milyonu aşan nüfusu ile İstanbul’dan sonra en fazla göç alan yerlerden biridir. Çalışan, üreten ve kendini geliştiren insanları ile ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan Ankara halkı sağlanan imkanları en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor. Özellikle ücretsiz sanat ve meslek kursları ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Başta büyükşehir belediyesi olmak üzere bir çok ilçe yönetimi aynı yoldan gitmektedir.

Ankara kursları denince ilk akla gelen hiç şüphesiz Beltek olup; devamında Belmek, Yenimek, Etisem, Keçmek ve Ankara Halk Eğitim Merkezleri ve Ankara İşkur kursları gelecektir. Dilerseniz bu kurumları ve sağladığı eğitim imkanlarını özetle tanıyalım.

Ankara Ücretsiz Kurs

Beltek (Ankara Büyükşehir Belediyesi)
Geleceğin meslekleri olan teknoloji ve bilimi bir araya getiren bir kurum Beltek Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi arasında gerçekleşen eğitim sisteminde 17 yaş ve üzeri herkese mesleki eğitimler verilmektedir. 2-3 Aylık eğitim periyodlar ile gerçekleşen eğitimlere başvurular online yapılmaktadır.

Ücretsiz olan Beltek Kursları kayıt esnasında bir defaya mahsus olmak üzere 20 TL gibi bir ücret talep edilmektedir. MEB onaylı sertifika imkanı verilen kurumda devamsızlık sınırını aşana 50 TL ceza kesilmektedir. Beltek hakkında daha fazla bilgiye erişmek için yandaki linke tıklayınız. https://www.kursbilgisi.com/beltekankara/

Belmek (Ankara Büyükşehir Belediyesi)
Yukarıda bilgilerini inceleme imkanı bulduğunuz Beltek el sanatları alanında hiç bir eğitim içermez. Teknoloji ve sanayi alanında eğitimleri bulacağınız Beltek yanı sıra yine Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen Belmek kursları bulunmaktadır. Şehir genelinde 59 kurs merkezi ile kadınlara yönelik el sanatları ve kültürel eğitimler vermektedir. Belmek’i yakından tanımak, sağladığı avantajları yerinde görmek için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/belmek/

Etisem (Etimesgut Belediyesi)
Türkiye’de sayısı bir kaç tane olan ilçe belediyeleri sanat ve meslek kursları bir örneğide Etimesgut Belediyesi tarafından sergilenmektedir. Kısa adı Etisem olan (Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kursları) ilçe halkının ayrıcalıklı eğitim almasını sağlıyor. 17 Yaş ve üzeri bireylere yönelik olan Etisem Kursları online başvuru sistemi ile kolayca kayıt olabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/etisem-etimesgut-belediyesi-kurslari/

Keçmek (Keçiören Belediyesi)
Kurum ismini bir çok arkadaşımız ilk defa duyacağı Keçmek Keçiören Belediyesi kurslarıdır. Yaş sınırlaması olmadan tüm ilçe halkına ihtiyacı olan eğitimleri sunan Keçmek ilçe genelinde 20’den fazla kurs merkezi bulunmaktadır. Eğitim, seminer ve konferanslar düzenleyen Keçmek Kursları tamamen ücretsiz gerçekleştirmektedir. https://www.kursbilgisi.com/kecmek-kecioren-belediyesi-sanat-ve-meslek-edindirme-kurslari/

Ankara Halk Eğitim Merkezleri
Devletimizin Ankara’da sağladığı kursları ele alacak olursak ilk etapta 25 ilçemizde bulunan Ankara Halk Eğitim Merkezleri ve ustalık, usta öğreticilik imkanı sağlayan Ankara Mesleki Eğitim Merkezleri bulunmaktadır.

Ankara İşkur Kursları
İş ve işçinin bağlantı noktası Türkiye İş Kurumu Ankara’da Çankaya, Altındağ, Polatlı, Sincan ve Ostim’de şubeleri bulunmaktadır. Ankara İşkur kursları sizlere hem meslek eğitimi, hem günlük harçlık, hem de iş garantisi vermektedir. Kesinlikle değerlendirilmesi gereken eğitimlerden biridir.

Ankara Kosgeb Kursları
Başkentimizde yaşayan ve kendi işini kurmak isteyenler için Kosgeb Ankara Kursları 70 saat sürecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimleri vermektedir. Ankara Kosgeb Hizmet Merkezi yanı sıra Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Başkent OSB, Kızılcahamam Belediyesi ve Beypazarı Ticaret Odası Kosgeb Ankara temsilciliği olarak sizlere gerek duyduğunuz destek ve başvuru imkanını sağlayacaktır.

Yenimek
Yenimahalle Belediyesi tarafından sağlanan sanat ve meslek kursları ücretsiz olmadığı için sitemizin formatına uymamaktadır. Ama bu ilçemizde de böyle bir kurum olduğunu bilmelisiniz. https://www.kursbilgisi.com/yenimek-yenimahalle-belediyesi-kurslari/

Ankara Kursları hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, yeni kurumlar çıktıkça bu sayfada onlara da yer vermekten keyif alacağız. Tüm arkadaşlarımıza ve eğitimcilere başarılar dileriz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

1 Comment

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.