Arnavutköy Ücretsiz Kurslar

Karadeniz ve 3 farklı göle kıyısı olan bir ilçe Arnavutköy 2008 yılında ilçe statü kazanmış olup, eski adı Arnaout Kevi olarak bilinmekte olup, en eski tarihi 1920’ye kadar bilinmektedir. Eskiden Rumların yaşadığı ilçemizde halkların değişimi kapsamında Yunanistan’da ki Türkler ile yerleri değiştirilmiştir. Yaklaşık 250 bin kişinin yaşadığı ilçe her alanda gelişmeye devam ediyor.

Özellike dünyanın en büyük hava limanı bu ilçede yer almakta olup, 2016 yılında yapımı bitirilmesi planlanmaktadır. İlçemiz doğal güzellikleri ile ünlü olup, İstanbul’un diğer ilçelerinde olmayan tarım arazilerine sahiptir. Yine aynı şekilde 3 farklı göle kıyısı olan ilçemiz Küçükçekmece, Büyükçekmece ve Durusu gölü ile çevrilidir. Sanayileşme ve eğitim alanında da hızla gelişen Arnavutköy özellikle sanat ve meslek kursları ile başarılara imza atıyor. Aşağıda sağlanan imkanları görelim.

Arnavutköy Meslek Kursları

Arnavutköy İsmek Kursları
İstanbul ve İstabullu’nun sanat ve meslek edindirme kursları haline gelen İsmek Arnavutköy ilçemize özel imkanlar sağlanmaktadır. Bu imkanlar arasında biri engelliler merkezi olmak üzere toplamda 5 farklı ismek şubesi bulunmaktadır. İsmek Arnavutköy şubeleri biri ilçe merkezi olmak üzere Bolluca, Arnavutköy ve Engelliler Merkezi bulunmaktadır. 16 Yaş ve üzeri herkes eğitimlerden yararlanabilir.

İsmek Arnavutköy Engelliler Merkezi
Dünya’nın örnek aldığı ismek sadece sanat ve meslek kursları ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda engelli bireylerin eğitimi ve topluma kazandırılması içinde sadece engelli bireylere eğitim veren merkezler bulunmaktadır. Başta işaret dili eğitimleri olmak üzere engelli istihdamı sağlamak için ayrıca meslek eğitimleride verilmektedir.

Arnavutköy Gençlik Merkezi ARGEM Kursları
2008 Yılında ilçe olması ile birlikte imkanlarını genişleten Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi ile çeşitli eğitimler vermektedir. ARGEM olarak ilçe genelinde 9 şubesi ile hizmet vermektedir.

Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi
İlçemizde sunulan sanat ve meslek kurslarından biride Halk Eğitim olup, 2008 yılında faaliyetlerine başlayan Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi her geçen gün gelişerek hizmet vermektedir. 4 Dersliği bulunan kurumda 68 öğretmen ve usta öğretici görev yapmaktadır. Detayları Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi sayfasında bulacaksınız. Kurumumuz Ayazma İlköğretim Okulu binasında yer almakta olup, iletişim bilgileri aşağıdadır.
Yunus Emre Mahallesi Necip Fazıl Caddesi No:190
0212 597 85 76

Arnavutköy Hacı Şamil Şayir Mesleki Eğitim Merkezi
Mesleki eğitimlerde başarı sağlamak, aynı zamanda kalfalık ve ustalık belgesi almak isteyenler için Arnavutköy Mesleki Eğitim Merkezi özellikle iş alanında kendini geliştirmek isteyenlere hizmet vermektedir. Kurumumuz Hadımköy Atatürk Sanayi sitesinde bulunmakta olup, adres bilgileri aşağıdadır.
Hadımköy Atatürk Sanayi Sitesi Ziya Meriç Caddesi No:13
0 212 771 31 87

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.