Asmek Kurslarında Gelinlik Dikimi Yapılıyor

Geçmiş ile kıyaslandığında sanat ve meslek kurslarının ne kadar geliştiği görürsünüz. Eskiden dikiş nakış ve kısmen bilgisayar, İngilizce kursları ile sınırlı olan eğitim kurumları şuan halkın en çok ihtiyaç duyduğu meslek eğitimlerini vermeye başlamıştır. O eğitimlerden biride giyim ve moda alanında olup, son yıllarda gelin adayları göz önüne alınarak eğitim planlaması yapılmaktadır. İlk olarak İsmek kurslarında uygulamaya konan moda okulu (İlhan Çolpan Moda Okulu) uygulamasına benzer eğitimler Busmek ve Asmek kurslarında görüyoruz.

Antalya Gelinlik Dikimi Kursları

Asmek’te Abiye ve Gelinlik Dikimi Yapılıyor
Ülkemizin Turizm kenti Antalya Büyükşehir Belediyesi Asmek kursları bir ilke imza atarak Uncalı şubesinde abiye ve gelinlik dikimi eğitimlerine başlamıştır. Teorik eğitimlerin yanı sıra bol uygulamaların yapıldığı kurslarda aynı zamanda kursiyerler kazanç fırsatı elde ediyor.

El İşçiliği Gelinlikler Hazırlanıyor
Asmek Uncalı kurs merkezine gelen gelin adayları istediği gelinlik modeli belirlenerek ölçüleri alınmaktadır. Tamamen el işçiliği ile hazırlanan son moda gelinlikler gelin adayı üzerinde provası yapılarak teslim edilmektedir. Normalden %50 daha ucuz yapılan bu ürünler kursiyerlere hem deneyim hemde kazanç sağlıyor.

Abiye Tasarımları Özel Günleri Süslüyor
Eğitim alan kursiyerlere sadece gelinlik dikimi ile sınırlı kalmadan aynı zamanda hanımların özel günler, düğün ve toplantılarda en çok tercihi olan özel abiye modelleri hazırlanmaktadır. Yine aynı şekilde merkeze gelen hanımların ölçüsü ve istekleri doğrultusunda hem çok ucuz, hemde özgün abiye modelleri hazırlanmaktadır.

Antalya’nın Gelinlikçileri Burada Yetişiyor
Her yıl milyonlarca genç kızın mutlu bir yuva kurmak için ilk hazırlıkları olan gelinlik ülkemizin her yerinde önemli bir sektör haline gelmiştir. Kalifiye eleman sıkıntısı yaşayan gelinlikçiler Asmek kurslarında yetişen kursiyerleri hemen moda evlerinde çalışmaları için davet ediyor. Eğitim alan kursiyerler aynı zamanda il ve ilçe genelinde kendi gelinlikçi mağazasını açabilecek düzeye gelmektedir.

Asmek Gelinlik Dikimi Kursları Ücretsizdir
Antalya halkına yaklaşık 100 branşta ücretsiz eğitim imkanı sunan Asmek kayıtları yılda 2 defa gerçekleştirilmekte olup, ilk süreç Eylül ayı ilk haftası başlamaktadır. Kurumu yakından tanımak, branşlarını incelmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. https://www.ismekkurs.com/asmek-kurslari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.