Ataşehir Ücretsiz Kurslar

Bilmiyorum sizinde dikkatinizi çektimi ama 2008 yılında yapılan yasal düzenleme ile ilçe statüsü kazananlar yerler acayip hızlı bir gelişim içerisinde girdikleri gözlemlenmektedir. Onlardan biride anadolu yakasının en gelişmiş ilçelerinden biri olan Ataşehir olup, Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan aldığı bazı semtler ile 17 mahalleden oluşmaktadır.

Yarım milyona yaklaşan nüfusu hızla artmaya devam ediyor. Özellikle planlı yapılaşması dikkat çeken Ataşehir’in gelişmesinde Toki ve Emlak Bankası önemli rol oynamaktadır. Özellikle ilçenin batısı inşaat şirketlerinin ilgisini çekmesi nedeniyle Batı Ataşehir hızla popüler hale gelmektedir. Kültür, sanat ve eğitim faaliyetlerinin hızla arttığı ilçede özellikle ücretsiz kursları bol alternatifi ile bulabilirsiniz. Hepsi ücretsiz ve MEB onaylı sertifika kapsamındadır.

Ataşehir Meslek Kursları

Ataşehir Belediyesi Kursları (ATAMEM)
Sorumlu belediyecilik anlayışı ile hareket eden yerel yönetimler halkı için ücretsiz sanat ve meslek kursları düzenlemektedir. Onlardan biride Ataşehir Belediyesi olup, Atamem Kursları ile Ataşehir halkına ücretsiz kurs imkanı sağlamaktadır. Herkesin bir mesleği olsun prensibi ile projelendirilen Atamem meslek kursları özellikle popüler mesleklere yer vermekte olup, sizde bu kurslardan yararlanmak isterseniz aşağıda vereceğim Atamem adresine bizzat gelerek kayıt olmanız gerekmektedir. Bu şekilde açılacak olan kurslara sıra alıyorsunuz.
Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Vedat Günyol Caddesi No:6
Telefon: 0216 574 80 79

İsmek Ataşehir Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin dünyaya örnek olan ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursları İsmek Ataşehir ilçemizde 5 farklı noktada bulunmaktadır. Bunlar İçerenköy, Ferhatpaşa, Batı Ataşehir, Kayışdağı ve Küçükbakkalköy olup, eğitimlerden 16 yaş ve üzeri herkes yararlanabilir. Başvuruları kursiyer.ismek.org adresindn online yapılmakta olup, kayıtlar Eylül ayı ilk haftası başlayarak okullar kapanana kadar devam etmektedir. Ataşehir İsmek kurs bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/atasehir-ismek

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi
Ataşehir’in ilçe olması ile 2008 yılında kurulan Ataşehir Halk Eğitim Merkezi geçici olarak Yeni Sahra Duriye Nuriye Endürüst Ortaokulu Müdürlüğüne ait ek binada hizmet vermeye başlamıştır. Kısa sürede gelişim gösteren kurum ilçe genelinde 4 farklı şube ile hizmet vermektedir. Ataşehir Halk Eğitim Merkez binası geçici olarak Ataşehir Anadolu Lisesi’nde faaliyetlerine devam etmektedir.

Ataşehir Mesleki Eğitim Merkezi
Asıl adı Ataşehir Ulubatlı Hasan Mesleki Eğitim Merkezi olup ilk olarak faaliyetlerine 1986 yılında Üsküdar Halk Eğitim Merkezi bünyesinde başlamıştır. 1994 Yılında acarlar sitesinde yer alan kendi binasına taşınmış ve halen burada eğitim vermektedir. Kurumda çıraklık, kalfalık ve ustalık vasıfları kazandırılmaktadır.
Mevlana Mahallesi Saraybosna Caddesi Okul Sokak No:4
0216 415 77 22

Ataşehir Yaz Sanat Okulları
Okulların kapanması ile birlikte uzun bir tatile merhaba diyen çocuklarımızın gelişimini artırmak için onlara bir birinden özel eğitim fırsatları devam ediyor. Atamem ile yetişkinlere mesleki eğitim veren Ataşehir Belediyesi şimdi 7-15 yaş aralığında ki çocuklar için ücretsiz yaz sanat okulları açıyor. 29 Haziran 14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan eğitimler için kayıtlar başlamış olup, 10 farklı branşta eğitim verilecektir.

Verilecek eğitimler arasında özellikle Farkındalık eğitimi, müzik, enstrüman yapımı, resim, kağıt mozaik (heykel), ingilizce, drama, satranç ve bir birinden özel atölye çalışmaları ücretsiz olarak sizi bekliyor. Atamem kurs merkezlerinde gerçekleşecek olan eğitime kayıt için aşağıdaki şubelere gelebilirsiniz. Kayışdağı Lions, İnönü, Ferhatpaşa, Yeni Çamlıca, 30 Ağustos, Aşık Veysel, Mustafa Kemal Ataevi – Sosyal Hizmet Merkezleri ve Ferhatpaşa Gençlik şubelerinde bizzat yapılacaktır. Detaylı bilgi için 0216 570 50 00 nolu telefonu arayınız.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.