Avcılar

38,5 milyon m²’lik alana kurulu bir ilçe Avcılar bir tarafı Marmara denizi bir tarafı ise Küçükçekmece gölü ile çevrelenmekte olup, il merkezine 27km uzaklıkta yer almaktadır. Eskiden geçimini balıkçılık ile sağlayan halk zamanla gelişen sanayi imkanları ile balıkçılık ciddi düzeyde azalmıştır. 10 Mahalle’den oluşan ilçemiz her alanda kalkınma göstermektedir. Kültür sanat ve eğitim alanlarında sürekli yeni imkanlar oluşmakta olup, ilçemizde ücretsiz kurs imkanı arayanlar için İsmek, HEM ve MEM kursları yer almaktadır.

İstanbul Avcılar

Avcılar İsmek Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan sanat ve meslek kursları ilçemizde 3 farklı noktada yer almaktadır. İlçe merkezi, Parseller ve Firuzköy semlerimizde yer alıyor. İletişim bilgileri aşağıdadır. Kayıtları yalnızca online olarak internet üzerinden yapılmakta olup, ayrıca kurs merkezine gelmeniz gereklidir.

Avcılar Merkez
Merkez Mahallesi Marmara Caddesi No:19 Teras ve 4-5 Kat
0212 591 74 99

Firuzköy
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Firuzköy Bulvarı No:103
0212 423 42 95

Parseller
Üniversite Mahallesi Selvi Sokak No:63
0212 694 70 66

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
Yukarda yer alan İsmek kurslarına ek olarak ilçemizde 1992 yılında eğitim faaliyetlerine başlamış olan Avcılar HEM bulunmaktadır. Ambarlı semtimizde yer alan kurum bilgileri aşağıda yer almaktadır. Kayıtları okullar ile başlayıp, sürekli açık kalmakta ve bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.
Ambarlı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Lojman Sokak No 22/1
0212 509 56 40

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi
İleri seviye mesleki eğitimleri bulacağınız kurumda aynı zamanda kalfalık, ustalık belgeleri için gerekli eğitimleri bulacaksınız. Cihangir semtinde olup, iletişim bilgilerini aşağıda bulacaksınız.
Cihangir Mahallesi Bebe Sokak No:5
0212 695 33 55

Avcılar Belediyesi Kursları
Eski belediye başkanı Mustafa Değirmenci tarafından baştılan uygulama ile denizköşkler mahallesinde yer alan Barış Manço Kültür Merkezi ek hizmet binasında bilgisayar kullanımı ve yabancı dil kurslarına yer verilmektedir. Tam olarak nasıl uygulandığına dair belediyenin resmi web sitesinde bilgiye ulaşamadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.