Avcılar

38,5 milyon m²’lik alana kurulu bir ilçe Avcılar bir tarafı Marmara denizi bir tarafı ise Küçükçekmece gölü ile çevrelenmekte olup, il merkezine 27km uzaklıkta yer almaktadır. Eskiden geçimini balıkçılık ile sağlayan halk zamanla gelişen sanayi imkanları ile balıkçılık ciddi düzeyde azalmıştır. 10 Mahalle’den oluşan ilçemiz her alanda kalkınma göstermektedir. Kültür sanat ve eğitim alanlarında sürekli yeni imkanlar oluşmakta olup, ilçemizde ücretsiz kurs imkanı arayanlar için İsmek, HEM ve MEM kursları yer almaktadır.

İstanbul Avcılar

Avcılar İsmek Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan sanat ve meslek kursları ilçemizde önceden 3 farklı noktada yer almaktaydı. 2021-2022 eğitim öğretim yılına sadece Gümüşpala İSMEK kurs merkeziyle devam eden Avcılar ismek’e başvuru yapmak için online olarak ön kayıt yaptırdıktan sonra kurs merkezine giderek kaydınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir.

Gümüşpala İSMEK

Adres: Gümüşpala Mahallesi, E-5 Yanyol, 140/A Avcılar-İSTANBUL

Yukarıda adres bilgisi yer alan İSMEK kurs merkezinde 33 derslik, 93 farklı program ve 42 eğitmeniyle hizmet vermeye devam ediyor. Gümüşpala İSMEK kurs merkeziyle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.kursbilgisi.com/avcilarda-ismek-kurs-alanlari-nedir-ne-zaman-baslar/ bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Avcılar Halk Eğitim Merkezi
Yukarda yer alan İsmek kurslarına ek olarak ilçemizde 1992 yılında eğitim faaliyetlerine başlamış olan Avcılar HEM bulunmaktadır. Ambarlı semtimizde yer alan kurum bilgileri aşağıda yer almaktadır. Kayıtları okullar ile başlayıp, sürekli açık kalmakta ve bizzat başvuru yapılması gerekmektedir. https://www.kursbilgisi.com/avcilar-halk-egitim-merkezi/ daha fazla bilgi için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
Ambarlı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Lojman Sokak No 22/1
0212 509 56 40

Avcılar Mesleki Eğitim Merkezi
İleri seviye mesleki eğitimleri bulacağınız kurumda aynı zamanda kalfalık, ustalık belgeleri için gerekli eğitimleri bulacaksınız. Cihangir semtinde olup, iletişim bilgilerini aşağıda bulacaksınız.
Cihangir Mahallesi Bebe Sokak No:5
0212 695 33 55

Avcılar Belediyesi Kursları
Eski belediye başkanı Mustafa Değirmenci tarafından başlatılan uygulama ile Denizköşkler mahallesinde yer alan Barış Manço Kültür Merkezi ek hizmet binasında bilgisayar kullanımı ve yabancı dil kurslarına yer verilmektedir.

Avcılar Belediyesi 2022 Yaz Kurslarında birçok branşta eğitim alabileceğiniz yaz kurslarına başvuru ve kurslar hakkında detaylı bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/avcilar-belediyesi-kurslari/

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.