Bağcılar Ücretsiz Kurslar

İstanbul’un en kalabalık yerini merak edenler için söyleyim Bağcılar sayfamızda bu ilçede ücretsiz sanat ve meslek kurslarına dair bilgileri yer alacaktır. Fakat onun öncesinde Bağcılar’ı özet şekilde tanıyalım. Nüfusu 1 milyona yaklaşan Bağcılar 1992 yılında ilçe statüsü kazanmış olup, ondan öncesi İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bakırköy’e bağlı bir köy olduğu söylenebilir.

Özellikle doğu bölgelerimizden gelen vatandaşlarımızın yerleştiği ilçede Osmanlı İmparatopluğu döneminde ise özellikle Rumların yaşadığı bir yer olarak tarihi kaynaklarda geçmektedir. Adındanda anlaşılacağı üzere 1975 yılına kadar çok önemli bağların bulunduğu bir köy olan Bağcılar göç probleminin başlaması ile Ankara’nın bağları ile Bağcıların’ın bağlarından eser kalmamıştır. Konumuza dönecek olursak Bağcılar sanat ve meslek kursları denince oldukça şanslı olduğunuz söylenebilir. Bir çok seçeneği aşağıda göreceksiniz.

Bağcılar Belediyesi Kursları

Bağcılar Belediyesi Kursları
Eğitime gönül veren biri olarak sizleri ücretsiz kurslarla buluşturmak için her gün il ilçe bilgilerini tarıyorum. İlk defa bir ilçede böylesine özenerek hazırlanmış eğitim imkanı görüyorum. Bağcılar Belediyesi Kursları kapsamında ilköğretim öğrencileri dahil olmak üzere herkese eğitim olduğunu belirtmek isterim. İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için Bağcılar Bilgi Evleri olup, 15-28 yaş arası gençler içinde Bağcılar Gençlik Merkezleri olup, bunun dışında ise engelli vatandaşlarımızın hayata kazandırılması, meslek ve iş sahibi yapılması için Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı olup, bunun dışında ilçenin gülü sayılan kadınlar içinde yine bir birinden özel eğitim ve aktivitelerin yer aldığı kadın ve aile merkezleri bulunmaktadır.

Bununla da sınırlı kalmayan Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi kurmuş olup, ilçemizde yaşayan yetenekli çocukların özel eğitim alması sağlanıyor. Yukarıda yer alan imkanlardan yararlanmak ve bilgi almak için 444 00 92 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Bağcılar İsmek Kursları
İstanbul için çalışan sadece Bağcılar Belediyesi değil elbette 1996 yılından beri 2 milyona yakın insanın ücretsiz sanat ve meslek eğitimi aldığı bir kurum olan, İsmek bulunmaktadır. İstanbul’un her ilçesinde bulunan şubeleri ile 16 yaş ve üzeri herkese eğitim imkanı sunan ismek Bağcılar olarak 9 farklı şube ile hizmet vermektedir. Bunlar Merkez Mahallesi, Bağlar, Barbaros, Fevziçakmak, Yıldıztepe, Kazımkarabekir, Yavuzselim, Kirazlı ve Yüzyıl semtlerimizde bulunan İsmek kurslarından yararlanabilirsiniz. Tek şart 16 yaş ve üzeri olup, kursiyer.ismek.org adresinden online başvuru yapmanız gerekmektedir. Kayıtlar Eylül ayı ilk haftası başlayıp, okullar kapanana kadar devam etmektedir. Çok memnun kalacağınızı şimdiden söylemeliyim.

Bağcılar Halk Eğitim Merkezi
Bağcılar’ın ilçe olması ile birlikte 1993 yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Bağcılar Halk Eğitim Merkkezi ilk etapta Bağcılar meydanda küçük bir binada başlamış olup, geçen süreçte 5 farklı yer değiştirmiş olup, 2007 yılında ise Bağcılar Belediyesi Başkanlığı tarafından Sancaktepe Mahallesinde yer alan binamız yaptırılmıştır. Kültür sanat ve meslek edindirme alanında onlarca branşı bulundurmaktadır.

Bağcılar Massit Mesleki Eğitim Merkezi
İlk kuruluş amacı ülkemizin önemli sektörlerinden biri olan Matbaa sektörünün gelişmesi ve canlandırılması için kurulan Bağcılar Massit Mesleki Eğitim Merkezi 1998 yılında Matbaacılar Sanayisinin verdiği destekle kurulmuş olan kurum özellikle 2002 yılı sonrası bir çok alanda mesleki eğitimler vermeye başlamıştır. Sizde mesleki eğitimler yanı sıra kalfalık ve ustalık belgesi almak için bu kurumdan yararlanabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.