Bahçelievler Ücretsiz Kurslar

11 Mahalleden oluşan Bahçelievler toplamda 600 bin ve üzeri insanın yaşadığı gelişmiş ilçelerden birisidir. Daha önceleri komşumuz olan Bakırköy’e bağlı bir semt iken 1992 yılında ilçe statüsü kazanmıştır.

İlçemizin önemli semtlerinden olan Kocasinan ve Yenibosna daha önceleri köy olarak tarif edilmektedir. İlçemiz (Bahçelievler, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevzi Çakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna ve Zafer mahallelerinden oluşmaktadır. Gerek ulaşım gerekse kültür sanat alanında oldukça gelişmiş imkanlara sahip olan ilçemiz eski adı Hepdemon olarak geçmekte ve bağlık alanlar olarak bilinmektedir.

Eğitim alanındada oldukça gelişmiş imkanlara sahip olan Bahçelievler Ücretsiz Kurslar kapsamında iki farklı kurum sizlere herşeyin en iyisini vermeyi amaçlamaktadır. Bahçelievler İsmek ve Bahçelievler Halk Eğitim Merkezi kursları ücretsiz ve sertifikalı olarak kaçırılmayacak imkanları aşağıda tanıyacağız. Sizlerde sorularınızla detayları artırabilirsiniz.

Bahçelievler Kurs

Bahçelievler İsmek Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul genelinde 141 kurs merkezi ile hizmet veren İsmek; Bahçelievler de 7 farklı kurs merkezi ile hizmet vermektedir. Muhasebe ve finans okulu, Grafik ve Teknik Tasarım Okulu, Bilişim Teknolojileri Okulu gibi ileri seviye eğitimler içermektedir.

Aynı zamanda sağlığına önem verenler için ilçe genelinde iki farklı İsmek Spor Salonu bulunmaktadır. Bunlar Çalışmar ve Yenibosna spor eğitim merkezi olarak bay ve bayanlara hizmet vermektedir. 16 Yaş ve üzeri herkese ücretsiz eğitim imkanı sağlayan İsmek Bahçelievler adres ve iletişim detaylarını görmek için aşağıdaki linke tıklayınız. Merak ettiğiniz konuları bize sorabilirsiniz.
https://www.ucretsizkurs.net/ismek-kurslari

Detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/bahcelievler-ismek/ linke tıklayabilirsiniz.

Bahçelievler Halk Eğitim Merkezi
1992 Yılında ilçe olması ile birlikte hayata geçen Bahçelievler Halk Eğitim Merkezi 2006 yılında şuan ki binasına taşınmıştır. Bahçelievler Devlet Hastanesi arkasında bulunan kurum 14 yaş ve üzeri yaklaşık 500 farklı branşta talep gelmesi halinde tüm kursları açabilecek donanıma sahiptir. Eğitim almak istediğiniz branşa başvuru yaparak kursun açılması için gerekli 12 kişilik kontenjanın dolmasını beklemelisiniz.
Merkez Mahallesi Karadeniz Caddesi No:32 Kocasinan Bahçelievler
0212 652 24 12

Bahçelievler Mesleki Eğitim Merkezi
Daha ileri seviye eğitim almak isteyenler içinde ilçemizde Mustafa Nevzat Pısak Mesleki Eğitim Merkezi bulunmaktadır. İstanbul’da mesleki eğitim faaliyetlerine ilk başlayan 5 kurumdan biri olan Bahçelievler Nevzat Pısak Mesleki Eğitim Merkezi ilk olarak 1982 yılında Bakırköy Endüstri Meslek Lisesi binasında başlamıştır. Geçen süreçte ismi sürekli değişmiş olup, 2000’li yılların başında ise Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş.vePak Holding A.Ş. tarafından rahmetli Mustafa Nevzat Pısak anısına bina bağışlanmış olup, bu nedenle yeni ve son ismi Mustafa Nevzat Pısak Mesleki Eğitim Merkezi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
Merkez Mahallesi Prof. Dr. Mustafa Nevzat Pısak Caddesi No:17 Yenibosna Bahçelievler
0212 639 17 15

Bahçelievler Belediyesi Kursları (Bilgi Evleri)
Belediyenin resmi web sitesinden incelediğinizde sanat ve meslek kursları konusunda çok fazla imkan olmadığını görürsünüz. Canınızı sıkmayın İsmek ve devletimizin diğer kurumları bu ilçemizdede yaygın şekilde yer almaktadır. Bahçelievler Belediyesi Kursları olarak daha çok çocuk ve gençlerin kendilerini geliştirmesine yönelik bilgi evleri bulunmaktadır.

İlçe genelinde 8 farklı Bahçelievler Belediyesi Bilgi Evi bulunmakta olup, bunlar Hürriyet, Altınyıldız, Koca Sinan, Çobançeşme, Siyavuşpaşa, Nazife Yaman, Selin Sokak, Cumhuriyet, Zafer, Yenibosna olmak üzere size en yakın şubeden yararlanabilirsiniz. Çocuklar ve gençler için başta temiz internet imkanı sunan kurum aynı zamanda araştırma ve zeka gelişimi için bazı atölyeler bulunmaktadır. Aynı zamanda kütüphane ihtiyaçlarınız içinde bu kurumlardan yararlanabilir. Biraz daha geliştirilirse ilçe halkı için daha faydalı olacaktır.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.