Bakırköy Ücretsiz Kurslar

Eskilerin her gidi günler diyeceği bir ilçe Bakırköy, bir zamanlar İstanbul’un en genişi, en kalabalığı olan ilçemiz şuan komşulu niteliğinde olan Bağcılar, Küçükçekmece, Güngören, Gaziosmanpaşa hepsi Bakırköy’e bağlı semtlerdi, 1992 yılında yapılan kanuni düzenleme ile çevresindeki semtler ilçe statüsü kazanmış olup, bu şekilde Bakırköy’ün gerek nüfusu gerekse kapladığı alan azalmıştır.

Şuan 200 bin insanın yaşadığı ilçe özellikle Marmara Denizine sıfır noktada oluşu nedeniyle insanları uğrak yerleri arasında yer alır. İlçemizi bilinir kılan bir diğer önem ise kurucusu Prof. Dr. Mazhar Osman’ın adını taşıyan Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesidir. Allah kimseyi öyle yerlere düşürmesin diyerek konumuza devam edelim. Eğitim alanında da oldukçe gelişmiş olan Bakırköy özellikle sanat ve meslek kurslarını sayfada ele alacağız.

Bakırköy Kursları

Bakırköy Belediyesi Kursları
Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kursları sizlerle buluşturmak için çalışırken özellikle kurumların web sitelerinden yararlanmaya çalışıyoruz. Bakırköy Belediyesi web sitesinde kurs hakkında hiç bir bilgiye ulaşamamıtır.

Diğer kaynaklarada baktığımızda Bakırköy Belediyesi Kursları olarak ilçede sanat ve meslek kursları olmadığı görülmektedir. 2011-2012 Yıllarında İspirtohane olarak anılan mekanda bir kaç branşta eğitim verilmesi planmış olup, şuan aktif görünmemektedir. İlçede eğitim veren diğer kurumlara göz atalım.

Bakırköy İsmek Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan sanat ve meslek kursları İsmek Bakırköy’de 2 farklı noktada yer almaktadır. Hiç bir yerde olmayan resim ve sanat merkezleri yine bu ilçede kurmuştur. İsmek Bakırköy şubeleri Cevizlik ve Bakırköy Eğitim Merkezinde eğitim verilmektedir. 16 Yaş ve üzeri herkese açık olan kuruma sizde https://kursiyer.ibb.istanbul/ sayfasından online başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/bakirkoy-enstitu-ismek/ tıklayabilirsiniz.

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi
İlk olarak 1986 yılında Osmaniye İlkokulu prefabrik kısmında eğitim vermeye başlayan Bakırköy Halk Eğitim Merkezi bir süre sonra Cevizlik mahallesinde yer alan ilçe özel idaresi binasına taşınmıştır. Bir çok defa yer değiştiren Bakırköy Halk Eğitim Merkezi şuan Kartaltepe mahallesinde eğitimlerine devam etmektedir. 14 Alanda onlarca branşı içeren eğitimleri için sizde merkezimize gelerek bilgi alabilir kayıt olabilirsiniz.

Bakırköy Mesleki Eğitim Merkezi
İlçemiz sanayi alanında gelişmiş olmaması nedeniyle şuan mesleki eğitim merkezi bulunmamaktadır. Bu ilçemizde yaşayanlar için en yakın Bahçelievler Mesleki Eğitim Merkezi bulunmaktadır.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.