Başakşehir Ücretsiz Kurslar

Ummadığın taş baş yarar atasözünü bir kez daha haklı çıkaran bir gelişme Başakşehir bundan 15-20 yıl öncesi kimsenin önemsemediği, tarla olarak gördüğü yerler şuan İstanbul’un en planlı yerlerinden birisi haline gelmiştir. 2008 Yılında ilçe oluşu ile birlikte atılım hamlesi başlatan Başakşehir diğer ilçeleri çoktan geride bıraktığı söylenebilir.

İstanbul’un bir çok ünlü semti Başakşehir ilçemize bağlı olup, onlardan biride Bahçeşehir semtimizdir. Nüfusu hızla artan Başakşehir yaklaşık 400 bin insana ev sahipliği yapmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde baruthane olarak kullanılan bölgenin eski adı Azatlık olarak bilinmektedir.

Her alanda gelişmişlik örneği gösteren ilçe özellikle eğitim alanında çok büyük sıçrama yapmıştır. Devlet ve özel okullara ek olarak sanat ve meslek kursları ile ilçe halkının meslek ihtiyacı ve istihdam imkanı sağlamaktadır. Şimdi dilerseniz sağlanan imkanları hep birlikte görelim.

Başakşehir Belediyesi Kurs

Başakşehir Belediyesi Kursları
Belediyemizin tam olarak kendine ait sanat ve meslek kursları bulunmamaktadır. Fakat bu konuda oldukça özverili olan Başakşehir Belediyesi Türkiye İş Kurumu İŞKUR, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İsmek ve ilçemizde bulunan Başakşehir Halk Eğitim Merkezi kurslarına destek vererek ilçe halkının sanat ve meslek ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

Özellikle Başakşehir Belediyesi İşkur kursları ilçe halkına ücretsiz ve bazen iş garantili eğitimler verirken bu eğitimlere katılan kursiyerlere aynı zamanda eğitime katıldıkları hergün için harçlık şeklinde ödeme yapmaktadır. Başakşehir ilçemizde kayıtlı olan 16-35 yaş arası herkese açıktır. NOT: Başakşehirli kadınların sağlık, spor ve sanat etkinlikleri için BAKMER kurulmuş olup, güzel bir gün geçirmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen kadınlar 444 0 669 nolu telefondan bilgi alabilirler.

Başakşehir İsmek Kursları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek kursları İsmek ve Başakşehir Belediyesi arasında yapılan işbirliği sonucu ilçemizde İsmek kurslarının sayısı hızla artmaktadır. Son olarak Boğazköy İsmek’in açıldığı ilçede şuan 7 Farklı İsmek kurs merkezi bulunmaktadır. Bunlar Başakşehir 2. ve 5. Etap ile Altınşehir, Bahçeşehir, Boğazköy, Şahintepe ve Kayaşehir Olup, aşağıdaki linten iletişim bilgileri ve detayları görebilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/basaksehir-ismek

Başakşehir Halk Eğitim Merkezi
2008 Yılında ilçe statüsü kazanan Başakşehir tüm ilçelerde olduğu gibi Halk Eğitim Merkezi kurulmuştur. Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerinde bulunan kursumuz ilk etapta 5 derslik olarak faaliyetlerine başlamış olup, her geçen gün gelişerek devam etmektedir. 13 Farklı alanda sanat ve meslek eğitimi imkanı sunan Başakşehir Halk Eğitim Merkezi aynı zamanda ilçe halkının spor ihtiyaçları içinde tüm imkanları seferber ettiği görülmektedir. Açık ortaokul ve lise olarakta faaliyet gösteren kurum öğrenimini yarıda bırakanlara tamamlama imkanı sağlıyor.
Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:1/888 Başakşehir
0212 488 41 47

Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi
Bir ilçenin kalkınması özellikle mesleki eğitimlere ek olarak o ilçede yetişen kalfa ve ustalar ile oluşur. Bu kapsamda 2011 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Bağcılar Güngören Sanayi Sitesinde kurulan Başakşehir Mesleki Eğitim Merkezi kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik alanında verdiği eğitimler ile ülkemize sürekli kalifiye elemanlar ve alanında uzman öğretim görevlileri yetiştirmektedir. 6 Derslikten oluşan kurumu ve eğitimlerini yakından tanımak isterseniz aşağıdaki adresimize bekleriz.
İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi Site Camii Alt Katı
0212 549 27 90

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.