Bayrampaşa

İlk yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlaması 1927 yılına dayanmaktadır. O dönem komşularımızdan Bulgaristan’ın Felibe şehrinden göç edenlerin yerleştirildiği ve aynı zamanda geçimlerini sağlamaları için bağcılık ve hayvancılık yapmaları için Cicoz, Demirkapı ve Ferhatpaşa adında çiftlikler kurulmuştur.

Buraya yerleşen vatandaşlar öylesine başarılı olmuşlar ki bir zaman sonra numune üzüm bağları haline gelmiştir. 1950’lere kadar halkın mesire yeri olarak kullandığı ve numune bağlardan dilediği kadar üzüm yediği bir yerdi, fakat dilediğiniz kadar üzüm yiyebiliyor ama ordan dışarıya çıkaramıyordunuz. 1970 yılına gelindiğinde ise nüfusu hızla artan Bayrampaşa İstanbul’un %4’lük kısmını oluşturuyordu.

Topkapı da yer alan otogar yıkılıp yerine Bayrampaşa Otobüs Terminali halkın Esenler Otogarı olarak bildiği terminal yapılması ile ilçenin değeri iyice artmıştır. 1970’lerden öncesi ekonomisi tarıma dayanan Bayrampaşa artık üretime dayalı ekonomisi bulunmaktadır. Yaklaşık 300 bin insanın yaşadığı ilçede halkın mesleki eğitimi ve iş olanakları için ücretsiz sanat ve meslek kursları bulunmaktadır. Bu sayfada Bayrampaşa Ücretsiz Kurs bilgileri yer almaktadır.

Bayrampaşa Sanat ve Meslek Kursları

Bayrampaşa Belediyesi Kursları (BAYGEM)
Geleceğin genç nesillerde olduğunu belirten belediye yönetimi ilçemizde yaşayan 15-35 yaş arası bireyler için ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri verecek olan Baygem’i kurmuştur. Kısa adı Bayrampaşa Gençlik Merkezi olan BAYGEM halkın gözde eğitim kurumu haline gelmiştir.

Yıllık 5 bin kişiye eğitim imkanı sağlayan Baygem 22 derslik ve 50’den fazla öğretmeni ile hizmet vermektedir. 3’er aylık eğitimlerden yararlanan gençler eğitim sonunda başarılı olmaları ve devamsızlık yapmamaları halinde MEB onaylı sertifika sahibi olmaktadır. Haftaiçi ve haftasonu eğitimlerinin bulunduğu Bayrampaşa Gençlik Merkezi kayıtları her yıl Eylül ayında başlamaktadır. Sizde bu imkanlardan yararlanmak isterseniz aşağıdaki linkten detayları inceleyebilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/bayrampasa-belediyesi-kurslari/
https://www.ismekkurs.com/bayrampasa-belediyesi-kurslari-baygem

Bayrampaşa İsmek Kursları
İlçe belediyesinin çabalarına destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilçe halkının kalkınması ve daha güzel işlerde istihdam edilmesi için Bayrampaşa İsmek kurslarını kurmuştur. İlçe genelinde iki farklı şubesi bulunan İsmek Bayrampaşa Orta Mahalle ve Bayrampaşa Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi binasında 16 yaş ve üzeri herkese ücretsiz sanat ve meslek kursları vermektedir. Daha fazla bilgi için linke tıklayınız.
https://www.ismekkurs.com/bayrampasa-ismek

Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi
Bayrampaşa’nın ilçe olması ile birlikte kurulmuş olan Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi gerek kursiyerleri gerekse usta öğreticileri ile sayısız başarıya imza atmıştır. Katıldığı bir çok yarışma ve müsabakalarda dereceye giren Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi 6 derslikten oluşan imkanları ile halkımızın ihtiyacı olan tüm bilgiyi eksiksiz aktarmaktadır. Sizde bu imkanlardan yararlanmak için kurumumuza gelebilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/bayrampasa-halk-egitimi-merkezi/
Cevatpaşa Mahallesi Millet Caddesi No:193/1 Bayrampaşa
0212 535 03 33

Bayrampaşa Mesleki Eğitim Merkezi
Orjinal adı Ali Ülker Mesleki Eğitim Merkezi olan kurum ilk olarak 1987 yılında Ali Ülker ilkokulu ek binasında faaliyetlerine çıraklık merkezi olarak başlayan kurum 20 yıl hizmet verdikten sonra 2002 yılında okulun yıkılıp, yeniden yapılması nedeniyle İsmail Erez Endüstri Meslek Lisesi binasına taşınmış ve halen orada eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Kalifalık ve ustalık belgesi veren kurum aynı zamanda kendi işini açmak isteyenler içinde işyeri açma belgesi vermektedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki adresi kullanınız.
Cevatpaşa Mahallesi Kafkas Caddesi No:7 Bayrampaşa
0212 618 00 89

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.