Beşiktaş Ücretsiz Kurslar

Gerek nüfus gerekse kapladığı alan ile İstanbul’un en küçük ilçesi olan Beşiktaş aynı zamanda şehrin en eski semtlerinden biridir. Toplamda 12km genişliğe sahip olan ilçenin yaklaşık 8km’lik bir alanda sahil şeridi bulunmaktadır. Hergün milyonlarca insanın Asyadan Avrupaya geçtiği İstanbul boğazının rumeli yakasında bulunan ilçemizde yaklaşık 200 bin insan yaşamaktadır.

Tarihi ve kültürel yönden oldukça zengin olan Beşiktaş özellikle Osmanlı mimarisi eserlere çok fazla rastlarsınız. Marmara denizinin masmai görüntüsü ve yamaçlarda doğal zenginleri ile kendine çeken işle aynı zamanda eğitim ve finans merkezi olma yönünde hızla ilerlemektedir. 23 Mahalleden oluşan Beşiktaş kültür sanat ve meslek edindirme kursları ilede sürekli bir adım önde olup, şimdi dilerseniz ilçemizde ücretsiz yararkanabileceğiniz kursları görelim.

Beşiktaş Meslek Kursları

Beşiktaş Belediyesi Kursları
Sorumlu belediyecilik örneğini görebileceğiniz yerel yönetimlerden biride Beşiktaş Belediyesi olup, Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ile birlikte halka ücretsiz sanat ve meslek eğitimleri vermektedir. Eğitimlerden yararlanabilmek için 18 yaş ve üzeri olmak gerekir. Yaş sınırlaması sadece Drama branşı için geçerli değildir. Her dönem sadece 2 branş seçme imkanı olup, bir çok alanda ihtiyaç duyduğunuz kursu bulabilirsiniz. Özellikle Beşiktaş ilçemizde ikamet edenlere öncelik verilen Beşiktaş Belediyesi kursları için başvurular Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası yada Dikilitaş Semt Evine bizzat yapılmalıdır. Ayrıntılı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/besiktas-belediyesi-kurslari/ linki tıklayabilirsiniz.

Beşiktaş İsmek Kursları
Yukarda detaylarını incelediğimiz Beşiktaş Belediyesi kurslarına ek olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sanat ve meslek kursları olan ismek Beşiktaş’ta daha önce hizmet vermekteydi. Ancak bir kısım kapanan kurs merkezleri arasında Beşiktaş İSMEK merkezleri de bulunmaktadır. Tekrardan eğitime açıldığında ismek’in sitesinde ve buradan takip edebilirsiniz. İSMEK kursları 16 yaş ve üzeri herkese imkan sağlamaktadır. Başvuruları sadece İsmek Online üzerinde online yapılmakta olup, daha fazla bilgi için yandaki linke tıklayabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/besiktas-ismek

Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi
Yukardaki satırlarda İstanbul’un en eski semtlerinden biri olduğunu belirtmiştim belki sizi şaşırtacak ama Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi 1 asırlık geçmişe sahiptir. 1917 yılında deniz kenarında bir ahşap binada faaliyetlerine başlayan kurum geçen süreçte bir çok defa ismi değişmiştir. Şuan 3 farklı şubesi bulunan Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi zorunlu öğretim çağını tamamlamış herkesi bir birinden özel sanat ve meslek eğitimleri ile buluşturuyor. Şimdi dilerseniz şube bilgilerimizi ve iletişim adreslerini görelim.

Dikilitaş (Merkez)
Merkez Barbaros Bulvarı Yeni Yol Leylak Sokak No:10 Dikilitaş
0212 260 31 30

Gayrettepe (Şube)
Gayrettepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak No:10
0212 236 53 10

Akatlar (Şube)
Zeytinoğlu Caddesi Akatlar
0212 351 71 34

Levent Natuk Birkan Halk Eğitim Merkezi
Eğitim gönüllüsü insanların yanında olan devletimiz bir asrı bulan eğitim serüvenine daha kolay cevap verebilmek için gerektiğinde yeni merkezler açmaktadır. Onlardan biride yarım asır önce faaliyetlerine başlamış olan, Levent Natuk Birkan Halk Eğitim Merkezidir. Kısıtlı imkanların olduğu dönemde varolma çabası veren kurum kendine ait binası olmaması nedeniyle 1953 yılında ev olarak yapılmış olan bir binada başlamıştır. Kısa bir süre sonra mülk sahibi olan Natuk Birkan Bey bu binayı okul olması için kuruma bağışlamıştır. Geçmişte bir dönem okul olarakta kullanılan kurum Kız Sanat Orta Okulu, Kız Meslek Lisesi ve Pratik Kız Sanat Okulu gibi çeşitli statülerde hizmet vermiştir. 2012 yılında statüsü tamamen değiştirilerek sadece Levent Natuk Birkan Halk Eğitimi Merkezi olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Onlarca branşta sanat ve meslek kursları bulabşleceğiniz Levent Natuk Birkan Halk Eğitimi Merkezinin adres ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.
Yeni Sülün Sokak No:6 1.Levent Beşiktaş
0212 264 08 15

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.