Beykoz

İstanbul’un değişkenliğine örnek gösterebileceğim ilçelerden birisi Beykoz boğazın incisi olarak tabir edilen bu ilçe yakın bir geçmişe kadar fabrikaların bulunduğu ve dolayısıyla işçi kardeşlerimizin yoğun yaşadığı yerlerden biriydi. Geçen süreçte değişen toplum yapısı bunu tam tersine çevirerek artık Beykoz’da işçi sınıfı yerine biraz daha lüks bir yaşam halini almaya başlamıştır.

Engebeli arazi üzerine kurulu olan Beykoz denize sıfır mesafede olduğu gibi bazı noktalarda deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 300 metre olabilmektedir. Geçiş ikliminin yaşandığı Beykoz bir tarafı deniz, bir tarafı ise bir çok ağaç türünü bulunan ormanlar bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık 250 bin olan Beykoz aynı zamanda sanat ve kültür etkinliklerine sahne olmaktadır.

Her gün keyifle izlediğiniz dizi ve sinemaların bir çoğu bu ilçede çekilmektedir. Eğitim faaliyetleri alanında da başarılı olan Beykoz Sanat ve Meslek Kursları olarak başta İsmek olmak üzere Beykoz Belediyesi Yaz Kursları ve Beykoz Halk Eğitim Merkezi ile sizlere geniş bir alternatif imkanı sunmaktadır.

Beykoz Sanat ve Meslek Kursları

Beykoz Belediyesi Kursları
İstanbul’un en başarılı belediyeleri arasında gösterilen Beykoz Belediyesi sanat ve meslek kurslarında da başarılı çalışmalar yapmaya devam ediyor. İlçe halkının isteklerine göre eğitim planları yapan kurum, gerek yetişkinler, gerekse öğrenciler için en iyi kurs programları yapmaktadır.

Kadınlar içinde bilgili hanım projesi başlatan Beykoz Belediyesi kursları belirli bir tarihte değil de uygun görüldükçe açılmaktadır. Büyüklere hobi, küçüklere takviye olarak değerlendirilen kurslar 35 branşta kültür, sanat ve eğitim kursları verilmektedir.

Beykoz İsmek Kursları
İlçemizin gelişmesi ve kalkınmasına destek veren bir diğer kurum ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi olup, sanat ve meslek kursları ile Beykoz halkının yanında olduğunu göstermektedir. Beykoz İsmek olarak ilçe genelinde biri spor merkezi olmak üzere toplamda 6 şube ile hizmet vermektedir. Sanat, meslek ve spor eğitimleri alabileceğiniz İsmek Beykoz Kursları Çavuşbaşı, Gümmüşsuyu Mahallesi, Kanlıca, Kavacık ve Ortaçeşme semtlerinde bulunmaktadır. 16 Yaş ve üzeri herkese açık ve ücretsiz olan İsmek Beykoz kursları kesinlikle değerlendirilmesi gereken fırsattır.

Beykoz Halk Eğitim Merkezi
Yarım asırlık bir tecrübeye sahip eğitim kurumu Beykoz Halk Eğitim Merkezi hizmet verdiği binada en az kendisi kadar yaşlı ve tecrübeli olup, 1954 yılında yapılmıştır. Bir çok defa ilk ve ortaokul olarak kullanılan bina 1982 yılında Beykoz Halk Eğitim Merkezine devredilmiştir. Ortaçeşme mahallesinde bulunan kurumda 100’den fazla branşta sanat ve meslek eğitimi alma imkanınız bulunmaktadır. Sizde aşağıdaki adres ve iletişim bilgilerinden yararlanarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar dileriz.
Ortaçeşme Mahallesi Çayır Caddesi No:7 Beykoz
0216 323 13 03

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.