Beylikdüzü

Kısa zamanda büyük işler başardı, sözcüğünün en uygun olduğu ilçelerden biri Beylikdüzü bundan 10 yıl öncesine kadar geniş çaplı sanayi alanları ile kaplı olup, 2008 yılında Büyükçekmece’den ayrılıp, ilçe olması ile başarısı daha bir artmıştır. Şuan İstanbul’da gecekondulaşmanın hiç olmadığı, son derece planlı yapılaşmanın yaygın olduğu Beylikdüzü özellikle metrobüsünde gelmesi ile birlikte ulaşımı son derece kolaylaşmıştır.

Yapılan araştırmaya göre Beylikdüzün’de yaşayanların %40’ı üniversite mezunu olup, özellikle kendini geliştirmek ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için sayfamızda Beylikdüzü Sanat ve Meslek Kursları bilgisi yer almaktadır. Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanan imkanları detaylıca inceleyeceğiz.

Beylikdüzü Kursları

Beylikdüzü Belediyesi Kursları
Sanat Var Olmaktır slogani ile hareket eden belediye yönetimi çocuk ve yetişkinler için ücretsiz sanat ve meslek eğitimi kursları vermektedir. Yılda 3 farklı kayıt dönemi bulunan Beylikdüzü kursları 2 farklı kurs merkezi ile Kavaklı ve Beylikdüzü Kültür Merkezi binasında gerçekleştiririlmektedir. Eğitimler genelde kültür ve sanat üzerine olup, daha fazla bilgi ve kayıt için mutlaka Beylikdüzü yada Kavaklı Kültür Merkezi binasına gelmeniz gerekir. Aynı zamanda sorularınız için 0212 872 28 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/beylikduzu-belediyesi-kurslari/

Beylikdüzü İsmek Kursları
Beylikdüzü Belediyesi Kurslarında mesleki eğitim olmasa da sorun değil, şimdi sizlere İstanbul Büyükşehir Belediyesinin geniş çaplı imkanları ve devamında devletimizin sağladığı imkanları aktaracağım. İsmek Beylikdüzü halkına oldukça geniş çaplı imkanlar sağlamakta olup, ücretsiz imkan sağlamaktadır. Beylikdüzü Beykent, Barış Mahallesi, Kavak Mahallesi olmak üzere 3 farklı kurs merkezinde hizmet vermektedir. 16 Yaş ve üzeri herkesin yararlanabildiği İsmek Beylikdüzü eğitim, kayıt ve iletişim bilgilerine yandaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/beylikduzu-ismek/ https://www.ismekkurs.com/beylikduzu-ismek

Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi
2007 Yılında Dünya Bankasının desteği ile kurulan kurum ilk etapta Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi olarak faaliyetlerine başlamıştır. 1 Yıl sonrası ilçe olan Beylikdüzü kurumunda değişmesine neden olmuştur. 2009 Yılında ismi Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi olarak değişmiş olup, Ali Talip Özdemir Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi web sitesinde kurumda eğitim alabileceğiniz eğitimler, derslik sayısı vs gibi alanlarda herhangi bir bilgi verilmemiş olup, kısa bir sürede bu eksikliği düzeltmelerini umuyoruz. Aşağıdaki adres ve iletişim numarasından gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
Cumhuriyet Mahallesi Ali Talip Özdemir Caddesi Söğüt Sokak Beylikdüzü
0212 873 07 25

Ayrıntılı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/beylikduzu-halk-egitimi-merkezi/ linke tıklayabilirsiniz.

Beylikdüzü Mesleki Eğitim Merkezi
İlçe henüz bukadar yoğun değilken asıl yoğunluğu gelişmiş sanayi alanları oluşturuyordu halende faaliyetlerine organize bir şekilde devam eden sanayilerden biride Beylikdüzü Birlik Sanayi Sitesi olup, içerisinde aynı zamanda sanayimizin ihtiyacı olan vasıflı elemanları yetiştiren Beylikdüzü Mesleki Eğitim Kursu Bulunmaktadır. Birlik Sanayi Sitesi 5. Cadde üzerinde bulunan kurumumuzda sanat ve meslek eğitimleri için 10 farklı derslik bulunmaktadır. İlk olarak 1994 yılınd Büyükçekmece Evren Sanayi Sitesinde açılmış olup, 1999 yılına kadar Evren Sanayi Çıraklık Eğitimi Merkezi olarak kullanılmıştır. Maalesef bu bölge yeterince gelişmemesi ve 1999 Yılındaki büyük depremde kurumun binası zarar görmesi ile birlikte kurum Beylikdüzü Birlik Sanayi Sitesine taşınmış ve adıda Beylikdüzü Birlik Sanayi Mesleki Eğitim Merkezi olmuştur. Yaklaşık 30 branşta eğitimin bulunduğu kurumda aynı zamanda kalfalık ve ustalık belgeleride verilmektedir.

İlçemizin Gözdesi Tüyap Fuarı
Beylikdüzü her alanda gelişmiş olup, kültür, sanat, üretim ve sanayi tesislerine ek olarak aynı zamanda bir çok yeniliği görebileceğiniz hergün binlerce insanın akın ettiği Tüyap Fuarı bu ilçemizde yer almaktadır. Beylikdüzü çıkış kısmında yer alan fuara Metrobüs ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

1999 Depreminden Sonra İlçe Nüfusu Artmaya Başladı
Ülkemizi yasa boğan 17 Ağustos 1999 depremi aynı zamanda bir çok dengeyide değiştirdi. İstanbul’da etkisi en çokta Avcılar’da hissedilen deprem insanların Avcılar’dan taşınıp, daha çok Beylikdüzü’nde yaşamalarını sağladı.

Beylikdüzü sanat ve meslek kursları hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, soru ve merak ettiğiniz konularda aşağıdaki soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.