Beyoğlu

İstanbul geçmişte şimdiki kadar yaygın değil, surlarla çevrili bir yer olarak belirtilmektedir. halen bir çok yerde sağlam olarak görebildiğimiz bu surlar aslında şehrinde merkezi olarak bilinir. Özellikle suriçi dediğimiz bölgeye ek olarak, birde İstanbul’un Beyoğlu bölgesinde bir merkez oluşmuştur. Burada ise o dönem daha çok gayri müslim vatandaşların yaşadığı bilinmektedir.

Burada vermek istediğim mesaj ilçenin ne kadar eski bir tarihe sahip olduğudur. Yüz ölçümü bakımından İstanbul’un en küçük ilçesi diyebileceğimiz Beyoğlu sadece 8km alan üzerine kuruludur. 45 Mahalleden oluşan ilçede yaklaşık 300 bin insan yaşamaktadır. İlçenin ismi tarih kaynaklarında bu bölgede bir beyin oğlunun oturmasından dolayı konduğu belirtilmektedir.

Beyoğlu Sanat ve Meslek Kursları

1924 Yılında ilçe olan Beyoğlu aynı zamanda canlı tarih diyebieceğimiz yerlerdendir. Hergün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Galata kuleside bu ilçemizde yer almaktadır. Sizde İstanbul’u galata kulesinden izlemek isterseniz gelmelisiniz. Asıl konumuza Beyoğlu ücretsiz kurs bilgilerine dönecek olursak, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi ve İsmek Beyoğlu kursları ile ilçemizde geniş imkanlar bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz bu kurumları ve imkan sağladığı kitleleri, kayıt koşullarını ele alalım.

Beyoğlu Belediyesi Kursları
Kısa adı BBGM olan Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi özellikle gençlerin başarması için çaba sarfetmektedir. 15-30 Yaş arası gençlerin yararlanabildiği Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi çok gelişmiş imkanlar içermektedir. Kültür sanat eğitimlerine ek olarak üniversitelerde görmeye alışkın olduğumuz yur tdışı öğrenci eğitim programları ile Beyoğlu gençlerinin dünya standartlarında eğitim almasını amaçlamaktadır.

Sadece sanat ve meslek eğitimleri ile sınırlı kalmayan Beyoğlu Belediyesi sağlık, spor ve üniversiteye hazırlık kursları ile gelişime açık olan tüm gençlerin elinden tutmayı adeta ilke edinmiştir. Kurum içerisinde sergi salonu, el işi ve bilgisayar atölyesi, performans salonu, kulisler, amfi tiyatro ve müzik atölyesi ile çok amaçlı atölyeler bulunmaktadır. Bunların hepsi ilçemizde yaşayan gençlerin daha ileri düzeyde başarıya ulaşmaları içindir.

Beyoğlu İsmek Kursları
istanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Kursları İsmek 124 şubesi ile hizmet vermektedir. Beyoğlu Kasımpaşa İsmek’te 16 yaş ve üzeri herkese imkan vermektedir. İSMEK kursları hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz. https://www.ismekkurs.com/beyoglu-ismek

Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi
90 Yıl önce ilçe statüsü kazanan Beyoğlu yine İstanbul’un en eski Halk Eğitim Merkezlerinden birini bulunmaktadır. İlçemizde iki farklı eğitim kurumu bulunmakta olup, biri Taksim, biri cihangirde yer almaktadır. Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi olarak faaliyet gösteren kurumların adres ve iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi
Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Tel Sokak No:15/A Taksim
0 212 256 84 23

Cihangir Halk Eğitim Merkezi
Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi Samanyolu Sokak No:10 Cihangir
0212 245 63 38

Beyoğlu Tarihi Mekanları
İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Beyoğlu bir çok medeniyete ve tarihe ev sahipliği yapmıştır. Bir çok tarihi eserin yer aldığı ilçemizde aynı zamanda Taksim gibi her gün binlerce yerli ve yabancı insanın gözdesi haline gelen semtler bulunmaktadır. Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Galata Mevlevihanesi, Pera Palas, Osmanlı Bankası gibi önemli yerleri görebilirsiniz. İstanbul’un tarihi mekanları içeren bir konumuzu inceleyebilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.