Beyşehir

Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biri Konya ve onun en gelişmiş 5. ilçesi Beyşehir uzun yıllar il olmayı bekleyen bu nadide ilçe tarihiyle de adından söz ettirmektedir. Eşrefoğlu beyliğinin merkezi olan ilçe coğrafi konumdan ele aldığınızda bir çukur içinde olduğunu göreceksiniz. Bu çukurun büyük bir bölümünü ise Beyşehir Gölü oluşturmaktadır.

Yaklaşık 70 bin insanın yaşadığı ilçede maalesef yeterli derecede sanayileşme yoktur. Geçimini ayrıca balıkçılık ile sağlayan Beyşehir şehir merkezine yaklaşık 100km uzaklıktadır. İlçenin tanıtımına katkı sağlamak için her yıl düzenli olarak Beyşehir Gölü Festivali düzenlenmektedir. Dilerseniz birazda ilçenin ücretsiz kurs olanaklarını ele alalım. Bakalım ilçe halkı için hangi imkanlar sunuluyor.

Konya Beyşehir Kursları

Komek Beyşehir Aile ve Sanat Eğitim Merkezi (ASEM)
Konya Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek edindirme kursları olan Komek yeni eğitim öğretim döneminde ilçelerdede yer almaya karar verdi. Öncelikle Beyşehir gibi gelişmiş ilçelerden başlayan Komek Beyşehir şubesi Beyşehir Belediye binasında yer almaktadır.

İlk defa eğitim öğretim hayatına başlayan kurum ilk etapta Fotoğrafçılık, Hızlı Klavye Kullanımı, Giyim, İletişim ve Yönetim Teknikleri, İngilizce, Kur’an-ı Kerim, Resim, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Takı Tasarım, Şiş Örücülüğü, Arapça, Bağlama, Bilgisayar Kullanımı, Ön Muhasebe ve Diksiyon branşlarında eğitim almak isteyen 17 yaş ve üzeri herkes katılabilir. Adres ve iletişim bilgileri aşağıdadır. Yılda 3 farklı kayıt tarihi olup, yalnızca online komek.org.tr adresinden gerçekleştirikmektedir.
Müftü Mahallesi, 41107 Sokak No:2 Beysehir/KONYA
0332 512 08 22

Beyşehir Halk Eğitim Merkezi
İlçemizde eğitim imkanı sunan kurumlardan biride Beyşehir Halk Eğitim Merkezi olup, 1969 yılından beri faaliyetlerine devam etmektedir. İl özel idare lojmanında faaliyetlerine başlayan kurum zamanla Beyşehir Belediyesi, Kızılay binası ve celeboğlu işhanında eğitim vermiştir. 1990 Yılında ise kendi binasına taşınmıştır.
Adres: Evsat Mahallesi Atamanlar Sokak No:19
0332 512 43 89

Halk eğitimi merkezi ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/beysehir-halk-egitim-merkezi/

Eğitimi Verilen Branşlar
Kurum oldukça ilgili olup, vatandaşlarımızın talep etmesi halinde en az 250 farklı branşta kurs açabilecek kapasitededir. Aşağıda yer alan linkte başvuru yapabileceğiniz branş bilgileri yer almaktadır.
https://www.ucretsizkurs.net/wp-content/uploads/2015/01/beysehir-halk-egitim-merkezi.pdf

Usta Öğretici Alınacaktır
Sürekli gelişmekte olan kurumumuzda görev yapacak usta öğreticilere ihtiyaç duyulmaktadır. Beyşehirde yaşayan ve usta öğretici olabilmek için gerekli şartları taşıyanlar bizzat başvuru yapmaları gereklidir.

Kickboks Türkiye Şampiyonu Beyşehir HEM’den
Sadece eğitim ile sınırlı kalmayan kurum aynı zamanda spor eğitimleri ile yetenekleri ortaya çıkarmaya devam ediyor. İşte o yeteneklerden biri Şakir Sevgi Ordu´da yapılan Türkiye Kickboks Şampiyonası´nda tüm rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonluğuna yükseldi. Kurumumuz ve Beyşehir’e yaşattığı bu onur için teşekkür ederiz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.