Bilişim Teknolojileri

Son yıllarda en çok tercih edilen kurslar genelde bilişim teknolojileri alanında olmaktadır. Teknoloji ve geleceğin mesleklerini bir arada sunan bu bölümde bireyler bilgisayar kullanmayı öğrenip, ofis programlarına hakim olmaktadır.

Bu aşamadan sonra ise isteyen bilgisayar programcılığı, isteyen web tasarım ve programcılığı alanında kendine bir meslek seçebilmektedir. Dileyen donanım alanında eğitim alıp bilgisayar tamircisi olurken, arzu edenler ise veritabanı ve ağ sistemleri hakkında kendini geliştirmektedir.

Busmek Bilişim Teknolojileri

Bursa Büyükşehir Belediyesi sanat ve meslek eğitimi kursları Busmek bilişim teknolojileri alanında 5 farklı eğitim imkanı sunmaktadır. Tamamen ücretsiz ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalı olan bu branşları aşağıda kısa ve özet şekilde tanıma imkanı bulacağız. Aşağıda Busmek bilgi teknolojileri alanında yer alan branşları tanıma imkanı bulacağız.

Bilgisayar Kullanımı (İşletmenlik ve Operatörlük)
Günlük ve iş hayatının vazgeçilmezi haline gelen bilgisayar kullanımı sıfırdan ve kendini geliştirmek isteyenler için başta işletim sistemleri olmak üzere temel seviyede ofis proğramları ve internet e-posta yönetimi şeklinde eğitim almanızı sağlayan önemli eğitimlerden birisidir.

Ofis Proğramları Kullanımı
Özellikle iş hayatının önemli yazılarımlarından birisi olan Microsoft Office yazılımları (Word, Excel, Powerpoint) gibi proğramları daha profesyonelce kullanmak isteyenler için planlanmıştır.

Web Tasarımı
Bireysel ve kurumsal anlamda hızla yaygınlaşan web sitelerin tasarlayıcısı olmak için ilk adımı atacağınız eğitimdir. İçeriğinde başta HTML, Dreamweaver, Flash, Photoshop gibi eğitimlere yer vermekte olup, statik web siteler yapmaya ve yayınlamaya başlarsınız. Webmaster olmak için ilk basamağı çıkmış olursunuz.

Görsel Proğramlama (Visual Basic)
Proğrammer olmak isteyenler için işte müthiş bir fırsat, Visual Basic proğramı kullanarak sizde hayal ettiğiniz bir alanda proğram yazarak ücretli yada ücretsiz olarak insanların kullanımına sunarsınız.

Busmek Bilgi Teknolojileri Alanı
Busmek Bilgi Teknolojileri alanında eğitim veren kurslardan yararlanmak için Ağustos ayında başlayacak olan kayıtları kaçırmayın. Eğitim süresi boyunca açık olan Busmek kayıtları online başvuru imkanı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.