Her alanda özel olan şehirlerden biri olan Bursa’da yaşayan burada iş kurmak, kendini geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm alt yapı ve imkanların olduğunu görürsünüz. Sanat ve meslek kurslarına ek olarak devletimizin kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yönelik verdiği destekler ile başarı adımlarını hızla çıkacaksınız. Bursa Kosgeb Hizmet Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kursları Busmek ve Bursa Sanayi ve Ticaret Odası sağladığı imkanlar ile Bursa’da ticaret yapmak isteyen girişimciler için 30 Bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanabilirsiniz. Desteklerden yararlanmak için ilk yapılması gereken Bursa Kosgeb Kurslarından birine katılarak 70 saat sürecek eğitim sonunda sertifika almanız gerekiyor. Aşağıda yararlanabileceğiniz uygulamalı girişimcilik kurs bilgileri yer alacaktır.

Bursa’da Açılması Planlanan Uygulamalı Girişimcilik Kursları İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız:
http://www.kosgeb.gov.tr/bursa-kurslari

Kosgeb Bursa Kursları

Bursa Kosgeb Kursları Nerede?
17 İlçesi ile yaklaşık 3 milyon insana ev sahipliği yapan Bursa Kosgeb Kursları açısından oldukça geniş imkanlar sunulmakta olup, Bursa Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü eğitimlerine ek olarak Busmek ve İnesmek kursları yine bu eğitimi alabileceğiniz kurumlar arasında yer almaktadır. Yukarıda yer alan linke tıkladığınızda Kosgeb’in önümüzdeki 2 ay içerisinde açmayı planladığı kurs duyuruları yer almaktadır. Bu liste dışında ayrıca Bursa’da Kosgeb Kursları açma yetkisi bulunan kurumlar olupi şimdi bunları ve iletişim bilgilerini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Busmek Kosgeb Kursları
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları Busmek yüzlerce branşta ücretsiz kurs imkanı sağlamakta olup, bu ücretsiz eğitimlerden biride Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları olup, 18 yaş ve üzeri herkes katılabilir. Busmek kayıtları Eylül ayında başlamakta olup, İnternet üzerinden online yapılmaktadır. Benzer bir eğitim kurumu İnegöl Belediyesi tarafından sağlanmakta olup, kısa adı İnesmek olarak hizmet vermektedir. Belirli dönemlerde İnegöl Belediyesi tarafından Kosgeb Kursları düzenlenmektedir. Eğitim almak için seçim yapabileceğiniz alternatif kurumlardan biride burada olduğu söylenebilir.

Kosgeb Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü
Üçevler Mahallesi 2.Sokak No:12 Nilüfer
0224 808 16 00

Kosgeb Bursa Şubeleri

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları Nedir?
Yazımızın ilk satırlarında Kosgeb’in maddi desteklerinden yararlanabilmek için sağlanması gereken ilk şartın 70 saat sürecek eğitim olduğunu belirttik, olmazsa olmaz hale gelen kosgeb sertifikası almak için 70 saat sürecek olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılmak gerekiyor. Eğitimler yaklaşık 15 gün bir sürede tamamlanmakta olup, girişimcilik, iş hayatı ve iş planları üzerine bilgilendirmeler yapılmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu eğitimi Bursa’da yukarıda gördüğünüz gibi bir çok kurum tarafından sağlanmaktadır.

İş Planı Hazırlama ve Onay Süreci
Kosgeb Uygulamalı girişimlerine katılan herkese İş Planı formu verilmekte olup, bu kısımda kurmak istediğiniz iş ve gelecek adına planlarınızı doldurmanız gerekir. Kuracağınız işin sektörü, gerekli malzeme, personel ve gerekli ekipmanların giderleri ile işinizi randımanlı hale getirdiğinizde hedeflediğiniz çalışma şekli ve tahmini kazancınızı açıklıyorsunuz. En önemli aşamalardan biri olup, hazırlayacağınız İş Planı ile Kosgeb’in size destek vermesine ikna etmelisiniz.

100 Bin Lira’ya Kadar Maddi Destek
Başarılı bir sektör seçen ve iş planını oldukça ikna edici düzeyde hazırlayan girişimcilere Kosgeb 10-15 gün inceleme sonucunda onay yada ret cevabı verecek olup, onaylanması halinde 30 Bin TL’si geri ödemesiz hibe olup, toplamda 100 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği vermektedir. Dikkat etmeniz gereken husus bu desteğin hemen vermek yerine siz kendi sermayeniz ile işinizi kurup, ilk masrafları yaptığınızda, yaptığınız masrafları belgelendirip alacaksınız.

Meslek Busmek’ten Kredi Kosgeb’den
Binlerce insanımızın şuan kendine iş kurmak için yeterli bilgisi yada mesleği yoktur. Fakat bu sizin hayata başkış açınızı kesinlikle etkilemesin. Çünkü Bursa’da yaşayanlar için yüzlerce branşta sanat ve meslek eğitimleri veren Busmek hayal ettiğiniz mesleğe ücretsiz eğitimleri ile kavuşturuyor. Sizde Busmek’in ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden yararlanarak önce bir meslek, sonra ise Kosgeb’den destek alma şeklinde planınızı yapmalısınız.

210 Comments

Add a Comment
 1. esra

  merhaba ben nakış üzerine kurs alıp kendi işimi kurmak istiyorum fakat bu bilgisayarlı 6 yada 12 kafalı makinalarda böyle bir kursunuz varmı bana yardımcı olursanız sevinirim ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Esra hanım bu konu girişimcilik kursu meslek edinme imkanı sunmaz. Lütfen alakalı konulardan sorarsanız detaylı yardımcı olabiliriz.

 2. zafer

  merhaba ben temizlik ürünleri imalat yeri açmayı düşünüyorum İnegöl de bunun için kosgeb den para alabilir miyim bir de bursa da eğitimler ne zaman başlayacak yardımcı olursanız sevinirim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Zafer: Tabiki iş kurmanız kosgeb için yeterlidir hibe ve uzun vadeli kredi ile destekler. Eğitim tarihi için mutlaka şubelerden bilgi almalısınız.

 3. mahmut

  merhaba benim torna atölyem var bu atölyeyi büyütmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz genç işletmeciyim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mahmut bey: hangi il ve ilçede yaşıyorsanız mutlaka kosgeb eğitimleri veriliyor.

  2. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mahmut bey: yeni iş kurmak ve işinizi geliştirmek için kosgeb en doğru seçim olacaktır.

 4. FURKAN

  Merhaba ben Bursa-Gursu ılcesınde oturuyorum ve Grafık Tasarım kursu Egıtımınızden yararlanmak ıstıyorum.Ilerıye donuk olarak Grafık Animasyon Şirketı açmayı dusunuyorum .Bu sene Grafık tasarım Bolumu okuyacagım ve Bu konuda bana yardımcı olabılırsenız cok sevınırım ..

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Furkan: Busmek kurs merkezi sayfamızı inceleyiniz. Bu sayfa Kosgeb eğitimleri içindir.

 5. veysel

  selamlar ben pastaneciyim ve pastane üzerine dükkan açmak istiyorum koskebin geri ödemeli kredisi olduğunu öğrendim bunu nasıl alabilirim almam için neler gerekli şimdiden tşk ederim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Veysel: Ve Aleyküm Selam öncelikle size en yakın noktada açılacak olan kosgeb uygulamalı girşimcilik kursuna katılarak başlamalısınız.

 6. üzeyir

  Merhaba bursa da oturuyorum eşime turizm acentası açmak istiyorum yılbaşına kadar bu gerçekleşmiş olacak. işyeri açıldıktan sonra alınan kosgeb eğitiminin
  bize katsısı olabilirmi , çünkü ilk zamanlar biraz maddi sıkıntılar yaşayacağız,
  maddi olarak destek alabilirmiyiz.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Üzeyir: iş yeri açmadan önce kosgeb başvurusu yapmalı ve onay alınmalıdır. Sonrasında ise yapılan masraflar fatura karşılığı kosgebden tahsil edilir.

 7. Fatma

  selamlar,ben bursa osmangazide oturuyorum halk eğitimde giyim branşında usta öğreticilik yaptım 3 yıl önce kendi iş yerimde vardı maddi imkansızlıklardan dolayı kapatmak zorunda kaldım. Tekrar giyim üzerine atölye kurmak istiyorum şu an hiç bir sosyal güvencem yok evimde dikiş dikiyorum. Kosgebim bu projesinden yararlanabilirmiyim teşekkür ederim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Fatma: Hanım kosgeb özellikle kadınlara daha fazla önem vermektedir. Tabiki yararlanabilirsiniz, size başarılar dilerim.

 8. samet

  merhaba ben bursa mustafa kemal paşada yasıyorum kendım erkek kuaforuyum esım uzun yıllardır bayan kuaforlugu yaptı ve meslek okulundan mezun oldu suan baskasının yanında calısııyo ona bayan kuaforu acmak ıstıyorum bana koskep yardımcı olabılırmı maddı durumumuz bıraz sıkısık .cevabınızı bekliyorum saygılar . iyi gunler…

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Samet: Kosgeb iş kurmak isteyen herkese yardımcı oluyor. Eğitim alarak başvuru yapmalısınız.

 9. hakan

  seramik dükkanı açmak istiyoruz. İki ayrı kişi kosgebten hibe ve kredi alarak ortak işyeri açtığında her iki kişi de kosgebten hibe ve kredi alabilir mi, aynı işyerinde ortak olarak. Teşekkürler.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hakan: Bunu kosgeb destek uzmanı ile görüşmelisiniz.

 10. güler

  merhaba bende balık restront açmak istiyorum koskepten yararlana bilirmiyim bilgilendirseneniz sevinirim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Güler: Evet yararlanabilirsiniz.

 11. mehmet

  selam.ben de organik(solucan) gübresi üretimi hakkında eğitim almak. ve bu işi yapmak ıstıyorum. kosgeb ten destek alabılırmıyım?teşekkürler.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mehmet: Farklı bir sektör eminim daha bir ilgi görecektir.

 12. MUSTAFA

  merhabalar biz iki ortak kalıp atelyesi açmak istiyoruz.kobi destek pakedinden yararlanmak için eğitim almamız gerekiyormuş. kayıt için nereye başvuruda bulunabilirim.

 13. EYÜP TURAN

  Merhabalar
  Arkadaşlar ben bursada iş kura gittim 20dk bir sınava tabi tutuldum evraklarımı hepsini hazırladım bana kurban bayramından sonra eğitime geleceksiniz dediler ama hala kimse aramadı bu konuyla ilgili bire bilginiz varmı varsa mesajıma cavap yazarsanız sevinirim. Eyüp TURAN

 14. Sevinç

  Merhaba ben terziyim ,butik açmak için kosgeb kredi verir mi ,sizce ..

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sevinç: iş kurmak isteyen herkese kosgeb destek olmaktadır.

 15. AYTAÇ

  MERHABALAR

  BEN AYTAÇ MUSTAFA KEMAL PAŞA İLÇESİNDE SANAYİDE ARAÇLARIN MOTOR BAKIMI VE TEMİZLEMESİ KONUSUNDA BİR DÜKKAN AÇMAK İSTİYORUM KOSGEB DEN DESTEK ALMAK İSTİYORUM. DÜKKANIN AÇILIŞINDAN MAKİNALARIN ALIMINA KADAR BANA NASIL YARDIMCI OLUR .

  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

  SAYGILAR

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Aytaç: Siz alıyorsunuz sonrasında faturalarınızla Kosgeb size geri ödeme yapıyor.

 16. Feride

  Merhabalar abim şu anda bir düğün salonu açmak üzere bende ona ortak olmak ve kosgeb ten destek almak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

 17. zehra

  Merhabalar ben arkadaşımla ortak bir iş yeri açmak istiyorum fakat sermayemiz yok. Halk Eğitim Kursundan bilgisayar dersi gördüm. Kosgebten faydalanabilme imkanım var mı acaba ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Zehra: Girişimci olmak, birşeyleri başarmak için adım atmanız yeterlidir.

 18. halim

  bebe üzerine üretim yapan bir firma kurmak istiyorum fakat bu konuda hicbir bilgim yok once kosgepten egitim alıp sonra firma kurmam mı gerekiyor kosgep bana hangi asamada yardımcı oluyor beni yonlendirirseniz memnun olurum tsk.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Halim: Başvuru yapıp onay alıyorsunuz, sonrasında siz masraf edip, ödeme yapıp yaptığınız masrafı kurumdan alıyorsunuz.

 19. şengül

  türban tasrım üzerine bir salon açmak istiyorum kosgepten yararlanmak istiyorum girişimcilik kurlarına birtürlü kayıt yaptıramadım yardımcı olursanı sevinirim

 20. metin

  slm
  ben seda devren bi cafe buldum ve bu cafeyi almak istiyorum ama sermayem yok kosgepe katıldıktan sonra ne kadar sürede kredi alabilirim sizce teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Metin: Kosgeb size sermaye vermez. Siz kendi paranızla önce masraf eder sonra o masrafı tahsil edersiniz. Yani sermayeniz olması gerekir.

 21. nurşen kılınç

  merhaba ben kreş açmak istiyorum tarih öğretmeniyim ayrıca çocuk gelişimi ve eğitimi kursu almak istiyorum mümkün mü

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Nurşen: Tabiki uygundur başarılar

 22. VEYSEL ERDEN

  merhaba..
  Başvuru formunda yer alan iş fikriniz bölümüne mutlaka bir iş yazmamız gerekiyor mu? Verilecek eğitim bunun üzerine değil mi? Eğitim sonrasında belirlemek mümkün mü? Ben Orhaneli ilçesinde yaşıyorum bu ilçede böyle bir kurs açma olasılığı var mı ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Veysel: Formda yer alan alanlar projenizin onaylanması için mutlak gerekli ve ikna edici olmalıdır.

 23. gönül

  merhaba ben bursada temizlik maddeleri kolanya ve parfüm üretimi yapmak istiyorum.kosgebten nasıl destek alabilirim.teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Gönül: öncelikle eğitimlere katılıp sertifika almanız gerekir.

 24. Anonim

  fikret uzman yedi çoçuk annesiyim sanayı makınalarımı gün parasıyla aldım kendim biçip kendim dikiyorum destek bekliyorum hem maddi hemde manavi iki düz makına iki ovorlok bir reçme var işyerim evimde anlıyacağınız işçi ve iş imkanı

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Fikret hanım: Sayfada yer alan formu doldurarak belirtilen adrese başvuru yapınız.

 25. bünyamin tosun

  merhaba iyi günler ben bursa inegölde oturyorum inşaat mühendisiyim proje brosu açmak istiyorum acaba bu kredi ve hibeden yararlanabilrmıyım.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Bünyamin: Kesin sonuç eğitim sonunda oluşturup, Kosgeb’e sunacağınız proje ile ortaya çıkmaktadır. Mutlaka başvurup eğitimlerden yararlanmalısınız.

 26. yusuf demir

  tarım için kurs veriyormusunuz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Yusuf: Kosgeb meslek kursları veren bir kurum değildir.

 27. seyma

  sa. benim 2 yasinda kizim var. ama bu kursa da mutlaka katilmam gerekiyor.organik urunler mağazasi açmak istiyorum.çocuk işi ne olacak bilmiyorum.kreş hizmetiniz olsa keşke.. 🙁

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Seyma: Ve Aleyküm Selam Kreş hizmeti maalesef yoktur.

 28. gülsüm

  merhaba, girişimcilik kursuna katılmak istiyorum ama başvuru tarihini anlayamadım.Yukarıdaki yazıda 15.03.2014-21.03.2014 arası yazıyor. Busmeğin sitesinde 15.03.2014 mesai bitimine kadar başvurular yapılmalıdır şeklinde yazıyor.Başvuru yapabiliyor muyuz hala?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Gülsüm: Eski bir bilgiyi görmüş olabilirsiniz. Güncel kayıt tarihi 21 Mart 2014’e kadar geçerli acele etmelisin.

 29. gulsum

  Merhaba ,tekrar baktim ama ozellikle 15 mart yaziyor.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Gülsüm: Alt kısımlara dikkatli bakarsan 2013 yazıyor, Yanlış yere bakıyorsun. Şöyle yap Merinos Busmek şubesine giderek kayıt ol

 30. seyma

  admin haftasonu ya da aksamlari oluyor mu kurs? çözüm arıyorum gidebilmek için

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Şeyma: Genelde sadece hafta içi gündüz (mesai) saatleri içerisinde yapılmaktadır.

 31. İsmail

  Büyük baş hayvancılık yetiştiriciliği üzerine küçük çaplı bir işletme kurmak istiyorum Karacabey’de, nasıl bir destek verebilirsiniz yardımlarınızı bekliyorum.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   İsmail: Eğitim sonunda sunacağınız proje Kosgeb tarafından incelenip karar verilmektedir.

 32. ferthat

  ben ferhat kosgebe başvuruda bulundum 15 martta bize ne zaman dönülür acaba

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ferhat: Bilgilendirme yazısında sorunuzun cevabı tarihleri ile açıkça belirtilmiştir.

 33. Özge

  Merhabalar ben Bursada güzellik merkezi açmayı düşünüyorum en kısa zamanda pazar araştırması yaptım bir süre fakat kadınlara böyle bir destek sunulduğunu öğrendim. eğitim kurslar ve destekler nasıl oluyor.? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler =)

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Özge: Kosgeb eğitimlerine katılıp firma kurma, yönetme gibi konularda eğitim alıp sertifika sahibi oluyorsunuz. 15 Günlük eğitim sonunda kurmak istediğiniz iş ile ilgili projeyi Kosgeb’e sunuyor ve onay bekliyorsunuz.

 34. serkan gezgin

  2002 yılından bu zamana kadar jeneratör satış-servis konusunda çalışmaktayım ve sektörde tüm ülkemizde tanınan biriyim artık kendi işletmemi açmak istiyorum
  bu konu ile ilgili olarak yeni işyeri açmak için kosgeb desteklerinden faydalanmak istiyorum fakat yoğunluktan dolayı tarihlerde aksama yaşadım ve başvuru yapamadım başvuru tarihlerini takip edemedim ve geçen hafta son haftaymış sizin ekranınızda gördüm acaba kontenjan varmıdır kosgeb imkanlarından faydalanmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz teşekkür ederim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Serkan: Tarih dolunca layıtlar kapanır. Yeni eğitim dönemini beklemelisiniz.

 35. Anonim

  merhaba butik tarzda yemek sanayi kuruyorum çoğu işimi hallettim yanlız bazı eksiklerim var daha şirketimi kuramadım maddi sıkıntım var projem az sayıda ve ayrı cam kapklı kişiye özel yemek hizmeti sunmak bulunduğum mevkide çevredeki okullar ve işletmeler iş yerimi çokı beğendikleri için dükyanımın önünde yemek yemek istiyorlar bu konuda yardım alabilirmiyim teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Anonim: Evet projeniz mantıklı görünüyor.

 36. zuhal

  anne ve babası ölmüş emekli maaşı alan kız çocuklarınada iş imkanı oluyor mu?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Zuhal: Bunun için size en yakın Kosgeb Müdürlüğüne uğramalısınız.

 37. emine bulut

  nisan ve mayıstan sonraki kurs tarihleri bellimi ben onlar için kayıt yaptıramadım yapabileceğim birşey varmı yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Emine: Yeni kurs bilgisi açıklandıkça burada yayınlıyoruz.

 38. dilek sayan

  ben tekstil üzerine iş kurmak istiyorum teşfik olayını daha yeni öğrendim bundan sonra ne zaman ve nasıl başvura bilirim. başvururken neler gerekir rica etsem yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekkürler.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Dilek: Açılacak kursa kimliğinizle başvurmak yeterli olacaktır. Sonrasında 2 haftalık eğitim verilecek ve belge alacaksınız. Bu belge ile bir proje oluşturup (Ne iş kuracaksın, hangi malzemeler gerekir, kaç personel olacak, ne kadar masraf edeceksin vs) Bunu belirten bir proje ve sonucu bekleyeceksin.

 39. SEYİTAHMET

  BEN EŞİME KÖYDE YÖRESEL KÖY EKMEĞİ TARHANA VE ERİŞTE ÜRETİMİ İÇİN FIRIN AÇMAK İSTİYORUM NE YAPMAMIZ GEREKLİ TEŞEKÜRLER

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Seyitahmet: Diğer arkadaşlarada söylediğim gibi açılacak olan kosgeb kurslarından birine kayıt olmak ve 2 hafta sürecek olan girişimcilik eğitimi ve sertifika almak gerekir. Eğitim sonrasında sizden kuracağınız iş ile ilgili proje hazırlamanızı isteyecekler. Örnek ne iş kuracaksın, hangi makina, alet edevat gerekir, tahmini masrafları nedir bunları belirten ve kosgeb yönetimi projenizi inceleyip evet uygundur derse, kredi ve hibe imkanından yararlanacaksınız.

 40. engın yalçın

  selamun aleykum.öncelikle herkese hayırlı günler.3 sene moskovada 6 seneye yakın ukraynada çalışmaktayım tekstil satış üzerine.ukrayna kapalı uzun kasa minibüs kiralıyorum her modelden 1 çuval olmak üzere 25 model pantolon koyup tam 16 şehirde müşterilerime toptan üzerine mal satıyorum.bunu son 4 senedir yapıyorum.malları istanbuldan birkaç firma var hazır olarak temin ediyorum.65 kişilik müşteri potansiyelim var.ben bu müşteriler istediği malı sunduğum zaman müşteri haliyle başka yerlere bakma gereksiniminde bulunmuyorlar haliyle.malları hazır aldığım için firmalar tarafından kar oranı çok kısıtlanıyor ve yaptığım işten bu sefer tat alamıyorum.bunun a dan z ye ımalatını yapmak istiyorum.üretim maliyet direk satış.bunları çok iyi analizini yaptım kendimce.aylık ortalama 4000 adet satıyorum.imalatla ilgili geri ödemeli kredi alabilme imkanım varmı.bi yol gösterirseniz sevinirim.uzun yazdım biraz kusura bakmayın.en azından yapmak istediğim işi sizlere anlattığımı düşünüyorum. saygılar..

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Engin: Başlayacak olan kosgeb kurslarından eğitim alarak bu projenizi kosgeb’e sunmalısınız. Sonrasında devlet desteği ile hayırlısıyla işinizi kurma imkanı sunacaklardır.

 41. okan

  ahşap süsleme ustası okan;selamlar daha öncede yazdım… ama merak ettiğim konu..ustalık belgem ve usta öğretici belgem mevcut..projem hazır kursa katılmam için ne yapmam gerekiyor…yıllarımızı bu mesleğin içinde geçirmiş sanatkar olarak ve meslek odasından belgem olduğu halde ve iş yapmak üretmek ilk hedefim…ama malum piyasa şartları makinleşmeyi teknolojiye ayak uydurmayı mecbur kıldı…meslekte kariyer yapabilmek için bunun içinde bizim gibi küçük sanatkarların herzamankinden daha çok desteğe ihtiyacı var…tüketen toplum olduk çok ..özellikle savaş verdiğimiz çin malları karşısında daha kaliteli ürünler üreterek üreten toplum olmak istiyorum….ilginize kosgebin desteği ile olucak inşallah saygılarımla….

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Okan: öncelikle kursa kayıt olarak 15 günlük eğitim almanız gerekir. Eğitim sonunda kurmak istediğiniz iş ile ilgili projenizi oluşturup Kosgeb’e sunmalısınız.

 42. aysenur

  başvuru tarıhı 10ıle 21 mart arasıymış. kaçırdım. bıdaha ne zaman basvarabılırım ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ayşenur: Yeni eğitim tarihi açıklandığında bus sayfada duyuracağız.

 43. Özkan Özel

  İyi günler,
  Kurs ve kredi ve hibelerde, üst yaş sınırı var mıdır?
  Bu uygulama yılda kaç kez verilmektedir?
  Bilgi verebilir misiniz?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Özkan: İyi Günler Emekliler Kosgeb imkanlarından yararlanamaz böyle söyleyim.

 44. emre bay

  Merhabalar
  Süt sıgırcılığıyla uğraşıyorum.30 adet büyük baş süt ırkım var.tesis kurup hayvanları çoğaltmak istiyorum.nasıl bir yol izleyebilirim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Emre: İlk önce yapman gereken girişimcilik kurslarına kayıt olmaktır. Sonrasında zaten eğitimci ve danışmanlar sizi yönlendiriyor.

 45. osman topal

  selamunaleyküm
  öncelikle hayırlı günler diliyorum
  şahsım olarak fast food üzerine bir işletme açmak istiyorum ve bunun için kosgep kiredi hibe olayından faydalanmak istiyorum.Bunun için Bursa iş kura muracat edip girişimcilik kaydımı yaptırıp belge almam gerektiği söylendi fakat ben yukarıda okuduğum haftalık kurs günleri ve saatleri uygulaması olmaktadır ben bir çalışan olarak bu saatlerde katılmam sıkıntılı ne yapmam gerekiyor ve ben bu kursa katıldığım takdirde bu girişimcilik belgesini 100% alacakmıyım sınırlama veya sınav sonucumu veriliyor yardımcı olmanızı temenni ediyorum.Saygılar.osmantopal

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Osman: Kosgeb eğitimlerine katılan herkes sertifika alır bunun için herhangi bir sınav vs yoktur.

 46. osman topal

  ayrıca bu kurslarınız hafta sonları pazar günleri yapılıyormu teşekkürler…

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Osman: Genelde eğitimler hafta içi olmaktadır.

 47. mehtap

  Ben ev yemekleriyle ilgili lokanta acmak istiyorum bunun icinde kursa gitmem gerekirmi vede hiybe desteyi alabilirmiyim tesekurler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mehtap: Yeni iş kurmak isteyenler (Girişimcilik desteği) kullanır. Bu destek içinse eğitim gereklidir.

 48. Yelda

  Selamlar, ben girişimcilik kurslarına katılmak istiyorum. Kurslar 10 günlük ve hemen hemen her ay var gibi görünüyor ama 2014 yılında 2 kere başvuru hakkımız var gibi algıladım. Doğrusu nedir bu kurslara istediğim ay katılabilirmiyim tşk ederim..

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Yelda: http://www.kosgebsubeleri.com sitesinden bursada açılacak olan tüm kursları görebilirsiniz.

 49. aslı

  iyi günler ben tekstilde pastal kesim yapılacak bir iş yeri açmak istiyorum. kurstan sonra ki işlemde kosgepten geri ödemeli kredi çekmek istiyorum ancak bunun için önceden sermaye olmalı mı önce ben kurup maliyetini kosgepten mi talep edicem acaba yardımcı olur musunuz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Aslı: evet sermayeniz olması gerekir. Önce masraf edip sonra geri alacaksınız.

 50. salim

  merhaba ben bursa osmangazı oturuyorum simit ve unlu mamuller uzerıne pastane acmak ıstıyorum hibe destegı alabılırmıyım kosgebten

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Salim: evet destek alabilirsiniz.

 51. eren

  merhaba işkurla konuştum hibe kredi ve geri ödemeli kredi için nasıl başvuru yapıp kurslara katılırım dedim.İlk baştan buradaki şubemize gelip 25 adet soru sorucaz dedi size onu geçerseniz uygun olup olmadığınıza bakıcaz dedi.

  Bu sorular ile alakalı bilgisi olan varmı

 52. vesile

  Merhabalar ben kendi tasarladigim giysileri dikip satmak için küçük bir atölye açmak istiyorum ama hiç maddi kaynagim yok nasıl bir yol izleyelim etkin öğretici belgem var kendimi mutlu hissedecegim bir iş yapmak istiyorum Teşekkürler

 53. Kadriye

  Merhaba. Ben su an universite son sinif ogrencisiyim, ailemin destegiyle bir is kurmayi planliyorum, ogrencilere kosgeb hibesi yapilip yapilmadigini ogrenmek istiyordum.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Kadriye: Başvuru yapabilirsiniz.

 54. Gökhan sevinç

  Merhaba benim küçük bir atölyem var sineklik sistemleri imalatı yapmaktayım birçok iş alanında tecrübem var örneğin bütün alüminyum sektörünü yapabilmekteyim fakat alüminyum sektörü pahalı ve nakite satılmaktadır fakat insanların gücü peşin vermeye gücü yetmiyor bizimde sermayemiz taksitle yapmaya yetmiyor tek işte artık kurtarmıyor bu yüzden geniş kapsamda desteğe ihtiyacımız var kendim imalatçıyım alabilirmiyim

 55. Ahmet Emir

  Merhaba ben arkadaşımla ortak anaokulu açmak istiyorum arkadaşım okul öncesi öğretmeni mezunu ben lise mezunuyum bu konuda bizi bilgilendirirmisiniz

 56. seda

  ben bursada yaşıyorum 3 sene cıraklık eğetim kurumunda kuaförlük dersi aldım ama bi belgem yok sizde böle bi kurs varmı gelip sizde eğitim alsam ve bir salon açma şansım varmı… şimdiden teşekürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Seda: Kosgeb mesleki eğitimler veren bir kurum değildir. Sizin yapmanız gereken yaşadığınız ilçede varsa yoksa en yakın ilçede bulunan mesleki eğitim merkezine giderek kalfalık sınavına katılmanız ve kalfalık belgesi almalısınız. Başarılar diliyorum.

 57. Gülcan kanmaz

  Yeni actïgım şarkūteri sūt mamüllerı dükkanımı daha iyi hizmet vermek istiyworum gerekli evraklar nelerdir acaba

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Gülcan: Öncelikle 70 saat sürecek kurslara katılmanız gerekir.

 58. muhittin

  Belge var isyeri açmak için para gerekli bunu nasıl yardım ediyorlar anlamadim diye limki ben ayakkabi imalathanesi açmak istiyorum fakat param yok … yada hayvancılığa nasıl para veriyor lar hayvanları almadan önce veriyor mi

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Muhittin: İlk masrafları siz kendiniz yapıyorsunuz. Sonra yaptığınız masraflar geri ödeniyor.

 59. hacer

  Mrh ben özel anaokulu açmak istiyorum girişimcilik belgesi aldığımda nasıl bir faydası olur teşekkürler iyi çalışmalar

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hacer: 30 Bin TL’si hibe olmak üzere maksimum 100 bin TL’ye kadar maddi destek sağlanır.

 60. Selda

  Ben 5sene önce iskurun grafik tasarım kursundan sertifika aldım girisimcilik kursu için tekrar başvurup kosgebe oylemi kayıt olmalıyım yardimci olabilirmisnz lutfen

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Selda: Öncelikle kosgeb uygulamalı girişimcilik kursuna katılıp, sertifika almalısınız.

 61. Anonim

  Merhaba biz iki arkadaş çok güzel yemek yapiyoruz bu arada bursadan yaziyorum ev yemekleri yapip satabilecegimiz bi yer açmak istiyoruz bunun için ne yapmamiz gerekir kosgep bize yarfimci olurmu

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Anonim: Öncelikle ilk olarak uygulamalı girişimcilik kursuna katılmanız gerekir.

 62. Mehmet Emin

  Merhaba ben giyim ve aksesuar üzerine bir mağaza açmak istiyorum bunun için kredi alabilir miyim kosgeb’den

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mehmet Emin: Destek verilen sektörleri inceleyiniz.

 63. Ali Osman Din

  Merhaba ben motorsiklet ve aksesuar galerisi açmak istiyorum bu devletin verdiği 50 milyar karşılıksız krediden faydalanabilirmiyim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ali Osman: Evet destek kapsamında yer alıyor.

 64. ugur

  iyigünler hayvancılık destek ve hibe kredileri için genç girişimci kursuna gitmek mecburi mi?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Uğur: Hayvancılık alanında destekler Kosgeb tarafından değil Tarım bakanlığı tarafından sağlanır.

 65. recep

  Merhaba kosgeb hayvancılık eğitimi verir mi ?
  Ben tavuk çiftliği kurmak istiyorum yumurtacılık üzerine bu dalda eğitim varmı sorum kredi üzerine değil eğitim varmı

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Recep: Kosgeb mesleki eğitim veren kurs değildir. Halk Eğitim Merkezi kurslarını inceleyin.

 66. emre

  Selam;Arkadaşlar ben bir iş yeri açmak istiyorum ama kosgep destekliyormu bilmiyorum.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ben bir Vip araç ile yolcu taşımak istiyorum. Nasil olur ama bilmiyorum? Bir proje haline getirmedim.

 67. mustafa bayrak

  Ben 28 yaşındayım kaynakçıyım kaynak işleriyle ilgili dükkan açmak istiyorum ne yapmam gerekiyor kosgepten para alabilmek için

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mustafa: İlk olarak 32 saat sürecek olan uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmalısınız.

 68. mehmet

  Mrb ben osmangazi gunestepe mahallesinde cafe acmayi dusunuyorum kosgebi onerdiler bundan nasil yararlanirim geri odemeleri nasil oluyor bilgi verirseniz sevinirim…iyi calismslar simdiden tsk ederim

 69. erdal

  merhaba ben erdal bayan kuaförüyüm dukkan acmak istiyorum ama dükkan ablamın ben kira sözleşmesi yapmamız lazımmı ve lazımsa yaptıktan sonra nasıl bir yol izlenmeli hibeden yararlanabiliyormuyum ve yararlanıyorsam nakittmi veriliyor nasıl yol izleniyor bilgilendirirseniz ne yapmam gerekiyor teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Erdal: Bu tür konuları Muhasebecilere sormalısınız.

 70. ersel

  merhaba . ben otomativ sektöründe iş kurmak için araştırmalarda bulundum ve 500.000 tl kendi sermayemi yarattım. lazer kesim üzerine bir iş yeri açma yolunda ilerliyorum. kogeb benim sermayemi korumak adına bana tl bazında ne kadar bir miktar yardımcı olabilir sınırı ne kadar dır

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ersel: Siz girişimci değilde kobi olarak başvuru yapmalısınız.

 71. Arzu

  Selamun aleykum sertifika yı aldıktan sonra iş planımız i yapmak için belirli bi süre varmi yanı su kadar zaman içinde işinizi kurup faturalandirip gelin gibi bi kısıtlama söz konusumudur

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Arzu: Evet 2 yıl içerisinde başvuru yapmak gerekir.

 72. Deha

  Merhaba ben organik gıda ve kasaplık üzerine bir dükkan kurmak istiyorum kosgep bakarmı

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Deha: Evet destek alabilirsiniz.

 73. Ayşe şen

  Merhaba .bende hazır çocuk giyim dukkanimi açtım ama kendi üretimimide atölye açıp kendim yapmak istiyorum. İlk olarak ne yapmalıyım

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ayşe: İlk olarak 32 saat sürecek olan kurslara katılmak gerekir.

 74. fidel

  Ben bursada yasiyorum bir is acmak istiyorum bana yardimcil olurmusun kosgebe basvurdum cafe acmak istiyorum

 75. Adem

  Merhabalar.10 senedir beyaz eşya işiyle uğraşıyorum. kendi iş yerimi açmak istiyorum. konuyla ilgili bilgi alabilirmiyim.Neler gereklidir.

 76. Fatma

  Merhaba ben Bursa’da ikamet etmekteyim şehrimde butik cafe tarzında bi yer açarak bu kendi işimin sahibi olmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Fatma: Öncelikle 32 saat sürecek olan kurslara katılman gerekir.

 77. kerim

  mrb eşim ile cay evi açmak istiyoruz içerisinde tost ve mesrubat olacak böyle bir işletme için yardım istiyorum ne yapmalıyım.bursa osmangazide oturuyorum ilginize tşk ederim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Kerim: Destek verilen sektörler listesine göz atmalısınız.

 78. Ersin

  Ben bursa gürsu ilcesindeyim ve kendi isimin patronu olmak istiyorum bu konu üzerinde kosgeoden destek almak istiyorum fakat neler yapmam gerektiğini bilmiyorum bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim şimdiden tesekkur ederim…

 79. Huseyın

  İyi günler ben oto yıkama yağlama dükkanı açmak istiyorum devletin vermiş olduğu hibeden yararlanabilirmiyim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hüseyin: Desteklenen sektörler listesini inceleyin.

 80. Abdullah

  Kosgeb başvurusu için nereye gitmem lazim merinosa gittim basvurularimiz burda bitti denildi nasil yapmam lazim teşekkür ederim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Abdullah:Bursa Kosgeb hizmet merkezlerine gidin.

 81. Tülay

  Merhaba. Ben bayan tesettür giyim üzerine mahallemde dükkan açmayı düsünüyorum.kosgebden egitim alabılımıyım bu ış uzerine egitım veriliyomu ve destekte alabılırmıyım

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Tülay: Burada sadece girişimcilik eğitimi verilir.

 82. Ünal

  Merhaba Bursa Nilüfer de oturuyorum
  Kültür mantarı yetiştirmek istiyorum bunun için destek alabilirmiyim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ünal: Evet alabilirsiniz. Eğitimlere katılın.

 83. Zeliha

  Merhaba ben İnegöl de yaşıyorum ve çiçekçi dükkanı açmak istiyorum. Bilgi alabilirmiyim lütfen ?

 84. Yasemin

  Merhaba ben Bursada yaşıyorum.çanta ve baş örtüsü dükkanı açmayı planlıyorum.kosgeb banada destek olurmu?teşekkür ederim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Yasemin: Destek verilen sektörler listesini incelemelisiniz.

 85. Sercan

  Ben bursada yaşıyorum ama boluluyum bolu ya kesin dönüş yapıp büyük baş hayvancılık yapmak istiyorum bunun için hibe kredilerden ve faizsiz kredilerden yararlanmak için hangi kursa katılmalıyım ve ne yapmalıyım

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sercan: Bunun için Tarım bakanlığı çeşitli destekler vermektedir.

 86. Furkan

  Iyi günler ben Bursa karacabey köyünde oturuyorum bende 130 dönüm tavla 2 tane arsa 1 tane hayvan ahırı ve önceden büyük baş hayvancılık yapıyordum borçlardan dılayı sattık hayvancılıktan kalma yemmikseri var ayriyetten 2 tane traktörümde var acaba koskeb küçükbaş hayvancılık için bana destek verebilirmi nasıl bir eğitim ve nasıl bir proje sunmamız gerekir teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Furkan: Bu tür destekleri Tarım Bakanlığı vermektedir. Kosgeb girişimciler içindir.

 87. şenay

  meraba ben üç sene kalıp gravür işinde çalıştım şimdi kendi iş yerimi açmak istiyorum .kurs alabilirmiyim ve ayrıca kosgeb iş yeri açma kredisinden yararlana bilirmiyim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Şenay: Tabii ki öncelikle 32 saat sürecek kurslara katılıp, destek başvurusu yapabilirsiniz.

 88. Büşra

  Merhaba, başvuru tarihlerini öğrenebilir miyim? Ayrıca bursanın neresinde var bu hizmet ben yildirim da oturuyorum. Ve resim kurslarinizdan yararlanmak mümkün müdür?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Büşra: Kosgeb kurslarında sanat ve mesleki eğitimler yoktur. Yılmek kurslarını inceleyiniz.

 89. Mevlüde

  Merhaba benmevlüde kırımlı 15 yıl fabrikalarda (tekstil)makinacı olarak çalıştım +numune dikiyorum busmeğin sitilistlik ve modelistlik kursuna katıldım kendimi geliştirdim firmalara tasarım yapmak istiyorum yardım edermisiniz kendi başıma yapamıyorum sizden bana yol göstermenizi rica ediyorum çizimi kalıbı ve numuneyi hepsini yapıyorum

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mevlüde: Destek alabilirsin. Fakat ilk masraflar senden olacaktır. O nedenle bir miktar iş kuracak kadar sermayeniz olmalıdır.

 90. yusuf

  ben makıne bolumde ogrencıyım bolumum hakkında kendımı gelıstırıp ılerıde ıs yerımı acmamı ıstıyorum ne yapabılırım yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden tesekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Yusuf: Kursa katılarak öncelikle sertifika almalısın.

 91. asaf

  Hayırlı günler sormak istediğim sadece sermayesi olanlar icin mi girisimcilik belgesi veriliyor . Ve ileride kullanabilecegim bir belge olarakta alınabilir mi ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Asaf: İş kurmak için önce sizin sermayeniz olması gerekir. O nedenle paranız yoksa iş kurmanız imkansızdır.

 92. Ceren

  Merhaba.. 51 yaşındayım .Emekliyim ama halen yaklaşık 100 kişilik bir firmada çalışmaktayım. Bebe giyim konusunda 30 yıldır tasarım kalıp tüm Brimleri oldukça iyi bilen ve yaklaşık 20 yıldır aynı firma’dayım bu arada eğitim verme düzeyinde donanımlıyım size sorum şu… İş Planı ile Kosgeb’e başvursam destek vermesine ikna edebilirmiyim ‘kendi tasarımlarımı satabileceğim ‘kumaş ve her türlü aksasuar ve imalat dahil müşterilerim hazır durumda sadece destek alabilirmiyim..(sizden ricam acil lütfen) Bilgilendirmeniz için şimdiden Teşekkür ederim .

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ceren: İş planınız oldukça etkili görünüyor.

 93. osman

  merhaba daha önce girşimcilik kurunda eğitim aldım sertifikamı almak istiyorum ancak 2 aydan sonra sertifakalar farklı bir merkezden verilmekteymiş açık adres alabilirmiyim teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Osman: Eğitim aldığınız kurs merkezinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 94. İsmail

  Merhaba ben danışmanlık ve gayrimenkul hizmetleri ve emlak bürosu açmak ve kredi kullanmak istiyorum Nasıl yararlanabilirim bana yardımcı olabilirmisiniz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   İsmail: Öncelikle zorunlu olan 32 saat uygulamalı girişimcilik kurslarına katılmanız gerekir.

 95. Ismail

  Cafe ve pastane tarzı bir yer açmak istiyorum var mıdır acaba kursu

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   İsmail: Kosgeb mesleki eğitim vermemektedir.

 96. Vezirekilicc

  Ben eyitimlerine katılmak istiyorum ama nerden başlıcamı bilmiyorum yardımcı olumusunuz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Vezire: İlk olarak 32 saat zorunlu kurslara katılarak başlamalısınız.

 97. hilal

  Merhaba ben 46 yaşındayım 20 yıldır tekstilde çalıştım ama hep bir hayalim vardı bir tuhafiye açmak veya ev pogacasi böreği yapıp satmak yani bir pastane bunları gerçekleştiren bilirmiyim lütfen yardımcı olun yonlendirin

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hilal: İlk olarak 32 saat sürecek olan kurslara katılmanız gerekir.

 98. Mesut bayram

  Sayin yetkililer benim küçük aricilik işletmemi var. Ziraat Odası kaydim arici kurs belgem aricilar birliğine üyeyim ve arici kayıt (aks) belgemi var. İşletmemi büyütmek istiyorum. Gıda imalatı adı altında başvuru yapabilirmiyim.kosgep olarak yardimci olurmusunuz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mesut: Evet başvuru yapabilirsiniz. Öncelikle 32 saat sürecek kurslara katılmanız gerekir.

 99. Ezgi tütüncü

  Merhaba Ben kendime bayan giyim mağazası açmak istiyorum. Kosgep kurslarında katılmistiyorum acil dükkan açmak istiyorum yeri hazır ama kira boşa vermek istemiyorum yardımcı olurmuşsunuz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ezgi: İlk olarak kurslara katılarak kosgeb sertifikanızı alınız.

 100. esma

  merhabalar ben promosyon üzerine iş yeri açmak istiyorum..kosgebten yararlanmak için girişimcilik kursu şartmıdır.? kurs bitiminde belge neye göre veriliyor ve hibe olan para nezaman veriliyor..

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Esma: 32 Saat sürecek kurslara katılmak zorunludur.

 101. sümeyye

  selamun aleyküm. kreş açmayı düşünüyorum kosgeb eğitim kurslarına başvuru yaparken sermaye şartı var mı ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sümeyye: Ve aleyküm selam ilk masraflar sizden olacağı için sermaye gerekir.

 102. Sevcan

  Merhabalar kendi işim var fakat kurslara katılıp üretim yapan iç pazara hatta dış pazara dai açılmak istiyorum pekmez reçel işi yapmak istiyorum sizce devlet desteği alabilirmiyim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sevcan: Üretim yapan herkes desteklenir.

 103. mevlüt

  Slm ben bursa yıldırım ilçesinde oturuyom ekmek fırini açmak istiyorum KOSGEB den nasıl yararlanırım yardımcı olur musunuz teşekkürler

 104. Hasan

  İş makinesi kurslari oluyormu
  mesela vinç operatörü yada benzeri araç operatorluk kursu almak istiyorum bilgi alabilirmiyim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hasan: Kosgeb’de mesleki eğitim yoktur. İşkur kurslarını inceleyiniz.

 105. mustafa

  slm ben bursadan mustafa eşimin adına çocuk giyimi ütü paket atölyesi açmak istiyorum bunun için girişimci kursuna katılması gerekiyomu ayrıca örnek 10 bin tl masraf ettim diyelim atölyeye koskeb bana ödeme yaparmı?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Mustafa: Tabii ki kimin üzerine başvuru yapılacaksa 32 saat sürecek eğitimlere katılmak gerekir. Evet ilk masraflar sizden olacaktır.

 106. Seyit

  Selam ben market acmak istiyorum bana destek kredisi çıkarmı acaba

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Seyit: Bakkal, market açmak gibi işler girişimciliğe çok yatkın değildir.

 107. İbrahim DEMİRBOLAT

  Aslen Yozgat Sarıkayaliyim memleketim e dönüp salma tavuk çiftliği kurmak istiyorum destek alabilir miyim şartları nelerdir hakkında bilgi verebilir misiniz şimdiden teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   İbrahim: Bu tür üretime dayalı projelerde daha kolay destek alırsınız. Size en yakın Kosgeb hizmet merkezine gelerek daha fazla yardım alabilirsiniz.

 108. Öznur

  Merhaba ben kuru temizleme işi yapmak istiyorum bu konuda herhangi bir kurs mevcut mu

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Öznur: KOSGEB mesleki eğitimler vermez. Sadece iş kurmak isteyenleri finansman olarak hibe ve faizsiz kredileri ile destekler.

 109. Yusuf

  Merhaba ben kafeterya açmak istiyorum kimi diyor kredi kafeterya açtıktan sonra veriliyor kimi açmadan önce veriliyor diyorlar krediyi ne zaman aliyoruz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Yusuf: Ne tür bir iş kuracaksan kur, baştan ödeme verilmez. Sadece çok küçük bir miktar kira, depozit vs ödeyecek kadar ödeme alırsın. Geri kalan kısmı sen işini kurup, masrafları yaptıkça KOSGEB’DEN alırsın. Yoksa Yusuf al kardeşim şu 50 ya da 150 Bin TL’yi şeklinde bir uygulama yoktur.

 110. ŞENER

  Acil hibe istiyorum maval dükkanı acacam kira istiyorlar durum yok yer dikkaldirim hudavendigar mahallesi de isyeri

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Şener: Bu şekilde bir yere varamazsın. Bence nasıl isteyeceğini öğrenmelisin.

 111. Rasim

  Slm ben giresunluyum gemlikte oturuyorum onumuzdeki yillar icerisinde giresunda kendi is yerimi acmak istiyorum. Kursa burda girsem giresunda gecerli olurmu.kemdim acacagim satis dukkani icen hangi alanda egitim almaliyim.yoksa genel egitim her alani kapsiyormu.saygilar

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Rasim: Tabii ki kursa nerede katılırsanız katılın. Türkiye’nin her yerinde geçerliliği bulunmaktadır.

 112. melek

  Merhaba esimin uzerine olan yola sifir diger tarafida dere olan dogayla ic ice bi arazimiz var oraya kosgepten destek alarak köy kahvalti evi acmak istiyorum esim baska sektörde calisiyor bende bu sekilde bi isletme acmak istiyorum yapmam gereken nedir kosgebten destek alabilirmiyim ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Melek: Evet yapmak istediğiniz iş girişimciliğe uygundur. Yapmanız gereken ilk fırsatta Kosgeb uygulamalı girişimcilik kursuna başvuru yapmaktır. Merak ettiğiniz diğer hususları kursta detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018