Bursa Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları

Her alanda özel olan şehirlerden biri olan Bursa’da yaşayan burada iş kurmak, kendini geliştirmek için ihtiyacınız olan tüm alt yapı ve imkanların olduğunu görürsünüz. Sanat ve meslek kurslarına ek olarak devletimizin kendi işini kurmak isteyen girişimcilere yönelik verdiği destekler ile başarı adımlarını hızla çıkacaksınız. Bursa Kosgeb Hizmet Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kursları Busmek ve Bursa Sanayi ve Ticaret Odası sağladığı imkanlar ile Bursa’da ticaret yapmak isteyen girişimciler için 30 Bin TL’si hibe olmak üzere toplamda 100 Bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanabilirsiniz. Desteklerden yararlanmak için ilk yapılması gereken Bursa Kosgeb Kurslarından birine katılarak 70 saat sürecek eğitim sonunda sertifika almanız gerekiyor. Aşağıda yararlanabileceğiniz uygulamalı girişimcilik kurs bilgileri yer alacaktır.

Kosgeb Bursa Kursları

Bursa Kosgeb Kursları Nerede?
17 İlçesi ile yaklaşık 3 milyon insana ev sahipliği yapan Bursa Kosgeb Kursları açısından oldukça geniş imkanlar sunulmakta olup, Bursa Kosgeb Hizmet Merkezi Müdürlüğü eğitimlerine ek olarak Busmek ve İnesmek kursları yine bu eğitimi alabileceğiniz kurumlar arasında yer almaktadır. Yukarıda yer alan linke tıkladığınızda Kosgeb’in önümüzdeki 2 ay içerisinde açmayı planladığı kurs duyuruları yer almaktadır. Bu liste dışında ayrıca Bursa’da Kosgeb Kursları açma yetkisi bulunan kurumlar olupi şimdi bunları ve iletişim bilgilerini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Busmek Kosgeb Kursları
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları Busmek yüzlerce branşta ücretsiz kurs imkanı sağlamakta olup, bu ücretsiz eğitimlerden biride Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları olup, 18 yaş ve üzeri herkes katılabilir. Busmek kayıtları Eylül ayında başlamakta olup, İnternet üzerinden online yapılmaktadır. Benzer bir eğitim kurumu İnegöl Belediyesi tarafından sağlanmakta olup, kısa adı İnesmek olarak hizmet vermektedir. Belirli dönemlerde İnegöl Belediyesi tarafından Kosgeb Kursları düzenlenmektedir. Eğitim almak için seçim yapabileceğiniz alternatif kurumlardan biride burada olduğu söylenebilir.

Kosgeb Bursa Hizmet Merkezi Müdürlüğü
Üçevler Mahallesi 2.Sokak No:12 Nilüfer
0224 808 16 00

Kosgeb Bursa Şubeleri

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları Nedir?
Yazımızın ilk satırlarında Kosgeb’in maddi desteklerinden yararlanabilmek için sağlanması gereken ilk şartın 70 saat sürecek eğitim olduğunu belirttik, olmazsa olmaz hale gelen kosgeb sertifikası almak için 70 saat sürecek olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılmak gerekiyor. Eğitimler yaklaşık 15 gün bir sürede tamamlanmakta olup, girişimcilik, iş hayatı ve iş planları üzerine bilgilendirmeler yapılmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu eğitimi Bursa’da yukarıda gördüğünüz gibi bir çok kurum tarafından sağlanmaktadır.

İş Planı Hazırlama ve Onay Süreci
Kosgeb Uygulamalı girişimlerine katılan herkese İş Planı formu verilmekte olup, bu kısımda kurmak istediğiniz iş ve gelecek adına planlarınızı doldurmanız gerekir. Kuracağınız işin sektörü, gerekli malzeme, personel ve gerekli ekipmanların giderleri ile işinizi randımanlı hale getirdiğinizde hedeflediğiniz çalışma şekli ve tahmini kazancınızı açıklıyorsunuz. En önemli aşamalardan biri olup, hazırlayacağınız İş Planı ile Kosgeb’in size destek vermesine ikna etmelisiniz.

100 Bin Lira’ya Kadar Maddi Destek
Başarılı bir sektör seçen ve iş planını oldukça ikna edici düzeyde hazırlayan girişimcilere Kosgeb 10-15 gün inceleme sonucunda onay yada ret cevabı verecek olup, onaylanması halinde 30 Bin TL’si geri ödemesiz hibe olup, toplamda 100 Bin TL’ye kadar faizsiz kredi desteği vermektedir. Dikkat etmeniz gereken husus bu desteğin hemen vermek yerine siz kendi sermayeniz ile işinizi kurup, ilk masrafları yaptığınızda, yaptığınız masrafları belgelendirip alacaksınız.

Meslek Busmek’ten Kredi Kosgeb’den
Binlerce insanımızın şuan kendine iş kurmak için yeterli bilgisi yada mesleği yoktur. Fakat bu sizin hayata başkış açınızı kesinlikle etkilemesin. Çünkü Bursa’da yaşayanlar için yüzlerce branşta sanat ve meslek eğitimleri veren Busmek hayal ettiğiniz mesleğe ücretsiz eğitimleri ile kavuşturuyor. Sizde Busmek’in ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden yararlanarak önce bir meslek, sonra ise Kosgeb’den destek alma şeklinde planınızı yapmalısınız.

https://www.yayginegitim.net

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.