Bursa Ücretsiz Kurslar

Yaklaşık 3 milyon nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık 4. şehri Bursa Büyükşehir Belediyesi statüsü ile yönetilen şehirde aradığınız her şeyi bulmak mümkündür. İstanbul, Ankara ve İzmir’den hiçbir farkı olmayıp bazı yönlerde artıları olduğu söylenebilir. İsterseniz bir kıyaslama yapalım.

Konumuzla alakalı olması nedeniyle Ankara, İzmir ve Bursa arasında ücretsiz eğitim ve meslek edindirme kursları arasında bir kıyaslama yapalım. İzmir (İzmeb) markası ile tek bir imkan sunmakta olup oda 16-35 yaş arasındakiler için geçerli olup ciddi bir kısıtlama söz konusudur. Ankara (Beltek – Belmek – İnesmek) İlk ikisi Ankara Büyükşehir Belediyesi imkanları olup Etisem (Etimesgut Belediyesi) imkanlardır. Şimdi şehrimize dönüp Bursa ücretsiz kurslar dediğimizde (Busmek – Osmek – İnesmek) olarak 3 farklı kurum ile imkan sağlandığını göreceksiniz. Özetlemek gerekirse Bursa ücretsiz kurs kapsamında İstanbul’dan sonra en başarılı il olduğu görülmektedir. Aşağıda bursada ücretsiz kurs imkanı sağlayan kurumları ayrıntılı tanıma imkanı bulacağız.

Busmek (Bursa Büyükşehir Belediyesi)

Şehrin en gözde (ücretsiz) eğitim kurumlarından birisi olan Busmek bildiğiniz gibi Bursa Büyükşehir Belediyesi imkanları ile ücretsiz sunulmaktadır. 250’den fazla branşta kültür sanat ve meslek edindirme imkanları sunan Busmek esnek kayıt yapısına sahip olup eğitim dönemi içerisinde dilediğiniz zaman gerek online gerekse size en yakın kurs merkezimizden kayıt olabilirsiniz. Sayıları 30’a ulaşan Busmek kurs merkezleri olarak spor eğitim merkezi ve hanımlar lokali de bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten Busmek hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/busmek
https://www.ucretsizkurs.net/busmek

İnesmek (İnegöl Belediyesi)

Çok özel eğitimlere imza atan İnegöl Belediyesi İnesmek kursları kültür sanat ve meslek edindirme eğitimlerine ek olarak memur adayları için ücretsiz KPSS kursu bile düzenlemektedir. 15 Yaş ve üzeri herkese açık olan İnesmek 8 kurs merkezi 27 farklı branşta ücretsiz eğitim imkanı sunmaktadır. Yine aynı şekilde online yada size en yakın İnesmek kurs merkezine bizzat gelerek kayıt yaptırabilirsiniz. Detayları aşağıdaki linkte bulacaksınız.
https://www.ucretsizkurs.net/inegol-belediyesi-inesmek-kurslari

Osmek (Osmangazi Belediyesi)

Bursa ilimizde ücretsiz sunulan imkanlardan sonuncusu Osmangazi Belediyesi tarafından 18 kurs merkezi 46 branşta imkan sağlanan Osmek kurslarıdır.

Bursa Halk Eğitim Merkezi

Yukarda yerel yönetimlerin sağladığı imkanları gördük şimdide devletimizin Bursa halkına sunduğu eğitim imkanlarına göz atalım. ilk inceleyeceğimiz kurum Bursa Halk Eğitim Merkezi olacaktır. 17 Farklı şubesi ile yüzlerce branşta imkan sağlayan Bursa Halk Eğitim Merkezleri ücretsiz ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika imkanları bulunmaktadır. İkamet ettiğiniz ilçede faydalanabilirsiniz.

Bursa Ücretsiz Kurs

Bursa İşkur Kursları (Türkiye İş Kurumu)

İşçi ve işveren arasında köprü kuran Türkiye İş Kurumu son yıllarda harika uygulamalara imza atıyor. Bireylere iş garantili kurs imkanı sunan Bursa İşkur aynı zamanda eğitim süresince sigortanız (SSK) devletimiz tarafından yapılmakta olup birde üstüne harçlık alacaksınız.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.