100. Yılını kutlamaya hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti aslında geriye dönüp baktığınızda nice yüz yıllar kutladığını görürsünüz. Bir medeniyetin başlangıç noktası olan şehir Bursa Osmanlı İmparatorluğu kurulduğu ve başkenti olan bu ilimizde geçmişe dair her şeyi bulabilirsiniz. Gelecek adına ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en gelişmiş 4. şehri olup aynı zamanda yaşanabilir şehirler arasında Dünya’da 48 Türkiye’de ise 1. sırada yer almaktadır. Eğitim alanında oldukça gelişmiş imkanları içeren şehrimizde özellikle sitemizin yayın alanı olan ücretsiz sanat ve meslek kurslarını ele alacağız. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları BUSMEK hakkında tüm detayları bulacaksınız.

Bursa Meslek Kursları

Busmek Kursları Nedir?
Hizmet kapsamı sanat ve meslek edindirme üzerine olup, tabii ki onlarca branşta hobi ve kültür sanat eğitimlerine yer verilmektedir. Sanat ve meslek edindirme kapsamında olması nedeniyle zorunlu yaş sınırlaması bulunmakta ve eğitimler tamamen ücretsizdir. Yaz tatili haricinde sürekli başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. Busmek kursları hakkında en güncel bilgileri http://www.ismekkurs.com/busmek-kurslari adresinden takip edebilirsiniz.

Kimler Katılabilir?
Öncelikle bu eğitimlerden yararlanabilmek için Bursa ve ilçelerden birinde yaşamak gerekir. Yani İstanbul’da yaşayan birisi için Busmek bir şey ifade etmeyecektir. Bunun dışında alt yaş sınırı olarak 16 ve üzeri olmanız gerekir. Üst yaş sınırlaması olmayıp, 70 yaşına kadar kendinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Bursa Genelinde 24 Kurs Merkezi
İlk olarak 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları geçen süreçte eğitimini verdiği branş ve kurs merkezi sayısını hızla artırmıştır. Amacı Bursa genelinde tüm ilçelerde hizmet vermek olup, şuan için 24 farklı şubesi ile sanat, spor ve ileri seviye mesleki eğitimler vermektedir.

16 Alanda Yüzlerce Eğitim Seçeneği
Gelişmiş sanayi sektörüne sahip olan şehirde özellikle vasıflı ve meslek sahibi elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda Busmek branş listesinde şuan için 16 alan bulunmaktadır. Bilişim Teknolojileri, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Yabancı Dil, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Spor, Seramik ve Cam Teknolojisi, El Sanatları, Giyim, Grafik, Güzellik, Sağlık, Finans ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitimler verilmektedir.

Her Yıl 3 Farklı Branşta Eğitim Alabilirsiniz
Daha fazla insana ücretsiz kurs desteği sağlamak isteyen Busmek kurslarından her kursiyer yıl boyunca sadece 3 farklı branşa kesin kayıt yaptırabilir. Bu kısıtlama İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek kurslarında 2 olup, aynı zamanda 2. branş aynı alandan olması gerekiyor. O nedenle Busmek bu konuda daha esnek olduğu görülmektedir. Peki Busmek kurslarına kayıtlar nasıl yapılıyor, hemen onuda görelim.

Başvurular Ağustos Ayında Başlıyor
Busmek kurslarından yararlanmak isteyen Bursa halkı için başvurular Ağustos ayı içerisinde başlamaktadır. Bu yıl 24 Ağustos olarak başlamıştır. Yaklaşık 1 ay kala Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihler açıklanmaktadır. Belediye kesin tarihi açıkladığında bizde sitemizden sizleri bilgilendiriyoruz.

Kayıtlar Sürekli Açıktır
Güzel bir yönüde kayıt tarihlerini kaçırma gibi bir sıkıntı yok, Ağustos ayı içerisinde belirlenen tarihlerde başlayan kayıtlar yıl boyunca (yaz tatili hariç) devam etmektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak dilediğiniz zaman başvurunuzu sadece 2 dakika içinde yapabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Online Kayıt Olun
Şimdi dilerseniz hemen Busmek kursları ile tanışabilirsin. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfada ön kayıt işlemnini gerçekleştirmek ister misiniz? https://e-belediye.bursa.bel.tr/online/Account/Login.aspx?ReturnUrl=%2fonline%2fbasvurular%2fbusmekbasvuru.aspx Bu işlem sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin kayıt için size bilgi verilecektir. Başvurduğunuz branş ile ilgili gerekli olan başvuruya ulaşıldığında eğitimler başlamaktadır.

Kurslar Ücretsiz ve MEB Onaylı Sertifikalı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan tüm bu imkanlara hiç bir ücret ödemeden yararlanacaksınız. Eğitimlerde devam zorunluluğu olup, bu kurala riayet eden ve eğitimlerde başarılı olan kursiyerler için kurs sonunda altın bilezik niteliğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika alacaksınız.

Müzik (Enstrüman) Eğitimleri Başladı
Özellikle gençlerin en çok ilgi duyduğu alanlardan biri olan Müzik ve Gösteri Sanatları uzun bir aradan sonra eklenmiş olup, bundan böyle Busmek kurslarında ücretsiz müzik eğitimleri alacaksınız. Şuan için 3 farklı branşın bulunduğu alanda Bağlama, Gitar ve tasavvuf müziğin en önemli enstrümanı haline gelen Ney eğitimleri verilmektedir.

10. Yılını Kutlayacak
2006 Yılında kısıtlı imkanlarla eğitim faaliyetlerine başlayan Busmek 2016 yılında büyük bir şölen ile 10. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Özellikle eğitim sezonu son bulması ile muhteşem bir genel sergiye imza atan kurum bu yıl her zamankinden daha farklı bir projeyi hayata geçirecektir.


Busmek (Bursa Büyükşehir Belediyesi Kursları) için 53 yorum yapılmış


sevil kursun

İyi gunler mudanyada yeni hastane icin tibbi sekreterlik kurslariniz acilacak mi?bilgilendirme yaparsaniz cok sevinirim iyi gunler

Webmasteryolcu (ADMİN)

Sevil: İyi günler 2013 – 2014 döneminde maalesef isteğinize uygun branş modanya busmek’te yoktur.

SEMİH AKKAYA

Busmek almanca yada rusça dil kursu açılacak mı ? açılacaksada ne zaman ve nasıl müracat edebilirim.teşekkürler.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Semih: Her iki branşta eğitim listesinde mevcuttur.

saffet hastürk

branşların tarih ve saatleri hakkında bilgilere ulaşamıyoruz lütfen siteye ekleme yaparmısınız.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Saffet: Kurs merkezleri ve eğitim saatleri kontenjan dolunca belirlenmektedir.

bekir kurt

argon kaynağı kursu varmı varsa nerede kurs veriliyor

Webmasteryolcu (ADMİN)

Bekir: Maalesef henüz aradığınız branş olmayıp Bursada yer alan İşkur kurslarından yararlanabilirsin.

fatma albayrak

merhaba 2014 döneminde busmekte hasta kabul kursu açılacak mı?
hangi kurs merkezinde…?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Fatma: Evet hasta kabul kursları yer alacak olup planlaması yapılmaktadır.