Busmek (Bursa Büyükşehir Belediyesi Kursları)

Bir medeniyetin başlangıç noktası olan şehir Bursa Osmanlı İmparatorluğu kurulduğu ve başkenti olan bu ilimizde geçmişe dair her şeyi bulabilirsiniz. Gelecek adına ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en gelişmiş 4. şehri olup aynı zamanda yaşanabilir şehirler arasında Dünya’da 48 Türkiye’de ise 1. sırada yer almaktadır. Eğitim alanında oldukça gelişmiş imkanları içeren şehrimizde özellikle sitemizin yayın alanı olan ücretsiz sanat ve meslek kurslarını ele alacağız. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları BUSMEK hakkında tüm detayları bulacaksınız.

Busmek Kursları Nedir?
Hizmet kapsamı sanat ve meslek edindirme üzerine olup, tabii ki onlarca branşta hobi ve kültür sanat eğitimlerine yer verilmektedir. Sanat ve meslek edindirme kapsamında olması nedeniyle zorunlu yaş sınırlaması bulunmakta ve eğitimler tamamen ücretsizdir. Yaz tatili haricinde sürekli başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. Busmek kursları hakkında en güncel bilgileri https://www.ismekkurs.com/busmek-kurslari adresinden takip edebilirsiniz.

Ayrıca https://www.kursbilgisi.com/busmek/ linkinden de bakabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?
Öncelikle bu eğitimlerden yararlanabilmek için Bursa ve ilçelerden birinde yaşamak gerekir. Yani İstanbul’da yaşayan birisi için Busmek bir şey ifade etmeyecektir. Bunun dışında alt yaş sınırı olarak 16 ve üzeri olmanız gerekir. Üst yaş sınırlaması bulunmayan kurslarla kendinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Bursa Genelinde 24 Kurs Merkezi
İlk olarak 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları geçen süreçte eğitimini verdiği branş ve kurs merkezi sayısını hızla artırmıştır. Amacı Bursa genelinde tüm ilçelerde hizmet vermek olup, şuan için 30 farklı şubesi ile sanat, spor ve ileri seviye mesleki eğitimler vermektedir.

16 Alanda Yüzlerce Eğitim Seçeneği
Gelişmiş sanayi sektörüne sahip olan şehirde özellikle vasıflı ve meslek sahibi elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda Busmek branş listesinde şuan için 16 alan bulunmaktadır. Bilişim Teknolojileri, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Yabancı Dil, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Spor, Seramik ve Cam Teknolojisi, El Sanatları, Giyim, Grafik, Güzellik, Sağlık, Finans ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitimler verilmektedir.

Her Yıl 3 Farklı Branşta Eğitim Alabilirsiniz
Daha fazla insana ücretsiz kurs desteği sağlamak isteyen Busmek kurslarından her kursiyer yıl boyunca sadece 3 farklı branşa kesin kayıt yaptırabilir. Bu kısıtlama İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İsmek kurslarında 2 olup, aynı zamanda 2. branş aynı alandan olması gerekiyor. O nedenle Busmek bu konuda daha esnek olduğu görülmektedir. Peki Busmek kurslarına kayıtlar nasıl yapılıyor, hemen onuda görelim.

Başvurular Ağustos Ayında Başlıyor
Busmek kurslarından yararlanmak isteyen Bursa halkı için başvurular Ağustos ayı içerisinde başlamaktadır. Bu yıl 24 Ağustos olarak başlamıştır. Yaklaşık 1 ay kala Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihler açıklanmaktadır. Belediye kesin tarihi açıkladığında bizde sitemizden sizleri bilgilendiriyoruz.

Kayıtlar Sürekli Açıktır
Güzel bir yönüde kayıt tarihlerini kaçırma gibi bir sıkıntı yok, Ağustos ayı içerisinde belirlenen tarihlerde başlayan kayıtlar yıl boyunca (yaz tatili hariç) devam etmektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak dilediğiniz zaman başvurunuzu sadece 2 dakika içinde yapabilirsiniz.

İnternet Sitesinden Online Kayıt Olun
Şimdi dilerseniz hemen Busmek kursları ile tanışabilirsin. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak açılan sayfada ön kayıt işlemnini gerçekleştirmek ister misiniz? https://e-belediye.bursa.bel.tr/Kurslar/ Bu işlem sadece ön kayıt niteliğinde olup, kesin kayıt için size bilgi verilecektir. Başvurduğunuz branş ile ilgili gerekli olan başvuruya ulaşıldığında eğitimler başlamaktadır.

Kurslar Ücretsiz ve MEB Onaylı Sertifikalı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan tüm bu imkanlara hiç bir ücret ödemeden yararlanacaksınız. Eğitimlerde devam zorunluluğu olup, bu kurala riayet eden ve eğitimlerde başarılı olan kursiyerler için kurs sonunda altın bilezik niteliğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifika alacaksınız.

Müzik (Enstrüman) Eğitimleri
Özellikle gençlerin en çok ilgi duyduğu alanlardan biri olan Müzik ve Gösteri Sanatları uzun bir aradan sonra eklenmiş olup, bundan böyle Busmek kurslarında ücretsiz müzik eğitimleri alacaksınız. Şuan için 3 farklı branşın bulunduğu alanda Bağlama, Gitar ve tasavvuf müziğin en önemli enstrümanı haline gelen Ney eğitimleri verilmektedir.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

2 Comments

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.