Büyükçekmece Kurslar

Son 30 yıllık süreçte bir çok değişime imza atan bir ilçe Büyükçekmece İstanbul’un avrupa yakasında yer alan bu ilçe aynı zamanda şehrin Avrupaya açılan kapılarından biri olarak nitelenmektedir. 1987 Yılına kadar Silivriye bağlı bucak iken ilçe olmuş, o dönemki sınırları Avcılar’a kadar dayanmaktaydı, 2008 yılında Esenyurt, Beylikdüzü ilçe olması ile birlikte gerek yüzölçümü, gerekse nüfusu azalmıştır.

Türkiye’nin en büyük fuar alanı Tüyap bu ilçede yer almakta olup, hemen yanında Avrupa’nın en yüksek TV kulesi bulunmaktadır. Yaklaşık 250 bin nüfusa sahip olan Büyükçekmece İstanbul’un yazlık kentleri arasında yer almaktadır. Bir tarafında Marmara Denizi bir tarafından Büyükçekmece gölü bulunan ilçede uzun sahiller bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz ilçemizde ücretsiz eğitim konularına geçelim. Çevresi sanayi ve üretim tesisleri ile çevrili olan Büyükçekmece’de sanat ve meslek kursları alanında 4 farklı kurum hizmet vermektedir.

Büyükçekmece Sanat ve Meslek Kursları

Büyükçekmece Halk Akademisi olarak belediyenin sağladığı imkanlar olup, aynı şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyedi İsmek Büyükçekmece ve devletimizin iki güzide kurumu olan HEM ve MEM bu ilçemizde mevcuttur.

Büyükçekmece Belediyesi Kursları
1987 Yılından beri ilçenin kalkınması, halkın daha bilinçli ve refah seviyesi yüksel bir şekilde yaşamasını amaçlayan Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi kapsamında kurduğu sanat ve meslek kursları ile ilçe halkına ücretsiz eğitimler vermektedir. Atatürk Kültür Merkezi binasında gerçekleşen eğitimler başladıkça bizde sayfamızdan sizlere duyuru yapacağız. Büyükçekmece Halk Akademisi eğitimleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki numaralarını arayabilirsiniz. 0212 88 335 89

Büyükçekmece İsmek Kursları
İstanbul’un her yerinde görme imkanı bulacağınız İsmek kursları Büyükçekmece ilçemizde de 2 farklı şubesi ile hizmet vermektedir. Fatih Mahallesi ismek ve Mimaroba İSMEK kurs merkezi ile 16 yaş ve üzeri herkese imkan sağlamaktadır. Sizde Eylül ayı ilk haftası başlayan kayıtları kaçırmamalısınız.

Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi
İnsanlar tanımak istedikleri kurum ve kuruluşların, hakkında, tarihçe gibi sayfalarına bakarlar. Bizde sizlere gerekli bilgileri aktarmak için baktığımız Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi gerekli sayfalarında hiç bir bilgiye yer verilmemeiştir. Tarihçe olarak eklenen sayfada sadece kuruma ait bir resim bulunmaktadır. 1987 Yılından beri hizmet veren kurumda böylesi yetersizlikler maalesef hoş karşılanmamaktadır. 8 Alanda onlarca eğitim imkanı sunan kurum hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.
Dizdariye Mahallesi Enver Paşa Caddesi No:1
0212 883 71 43

Büyükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi
İlçemizde bulunan Akçansa Çimento Fabrikası tarafından 2010 yılında yaptırılan Büyükçekmece Mesleki Eğitim Merkezi 10 dalda çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimleri vermektedir. 5 Derslik bulunan kurumda her geçen yıl gelişmekte ve yenilenmektedir. Sizde hayatınıza olumlu katkı sağlayacak olan eğitimlerden, yararlanabilirsiniz.
Akçansa Çimento Fabrikası Karşısı Mimar Sinan Merkez Mahallesi Marmara Caddesi H Blok No:160
0212 861 44 91

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.