Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Sağlıklı ve başarılı bir nesil için ücretsiz eğitimler devam ediyor. Gerek devlet kurumları gerekse yerel yönetimler tarafından sunulan sanat ve meslek eğitim kursları aynı zamanda aile yapısını güçlendirmek için bir birinden özel eğitimler sunmaya devam ediyor.

Anne adayları için bilinçli hamilelik eğitimi sunarken, çocuklu anneler içinde belirli yaş gruplarına özel çocuk gelişimi ve eğitimi kursları düzenlemektedir. Bunun dışında eğitici annelik ile evde çocuk bakımı eğitimleri yine ücretsiz kurslar kapsamında sunulmaktadır.

Bilinçli Hamilelik ve Bebek Bakımı; Özellikle ilk defa anne olacak kadınların mutlaka istifade etmesi gereken kurslardan biri olup, hamilelik süresince yapılması gerekenler ile yeni doğmuş bebek bakımı, beslenmesi ve sağlık konularında anne adaylarının bilemesi gereken tüm detayları 104 saatlik ücretsiz eğitimlerde öğretmektedir.

Evde Çocuk Bakımı
Gerek kendi çocuklarımız gerekse evde çocuk bakımı işi kapsamında severek yapabileceğiniz bir meslektir. Çocukların beslenme, sağlık ve eğlenceli aktiviteleri için her yaş grubuna özel eğitimleri bir arada bulacaksınız.344 Saat sürecek olan geniş kapsamlı eğitim ile çocuklarla arkadaş olacaksınız.

Aile Rehberliği
Busmek tarafından sunulan bu eğitimle 7-19 yaş arası çocukları olan anneler ve çocuk bakıcıları için özel bir eğitim dönemi olacaktır. Çocuk ve ergen psikolojisini çok iyi anlayıp, onlarla daha başarılı iletişim kurmanızı amaçlamaktadır. Bu kurs UNICEF’in teknik desteği ile sunulmaktadır.

Çocuk Bakımı ve Oyun Odası Etkinlikleri
Kaymek tarafından sunulan bu eğitim ise 3-6 yaş arası çocukların gelişimine yönelik anneler ve çocuk bakıcısı arkadaşlarımızın detaylı bilgi edinmesini amaçlamaktadır. Okul öncesi eğitim niteliğinde olan çocuklarla daha başarılı iletişim kurma, oyun oynama ve onlarla basit aktiviteler yapmanın detaylarını öğretmektedir.

3-6 / 7-11 / 12-18 Yaş Aile Eğitimi
Yine bir çok kurs merkezinde ücretsiz olarak yukardaki yaş gruplarının eğitimi ve gelişimi için annelere eğitimler verilmektedir. İstanbul’da yaşayanlar için başta İsmek olmak üzere yararlanabilirsiniz.

Çocuk gelişim kurslarık

Yukarda yer alan branşlar Türkiye genelinde yer alan kurslardan derlenerek eklenmiş olup yaşadığınız il ve ilçeyi belirterek size en yakın çocuk gelişimi ve eğitimi kursu için aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanınız.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.