Aydın – Efeler

Türkiye’de bir çok ilçe aslında onlarca ilden daha gelişmiş ve daha kalabalık nüfusa sahiptir. Onlardan biride Aydın ilimize bağlı Efeler ilçesi olup, hatta Aydın’ın en büyük ilçesi konumundadır. Yaklaşık 250 bin insana ev sahipliği yapan Efeler Belediyesi aynı zamanda Aydın’ın merkezi olarak kabul edilir.

Çünkü Aydın Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Kent Meydanı ve Forum Aydın gibi önemli yerler hep bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Bizim asıl konumuz ise Efeler ilçemizde ücretsiz yararlanabileceğiniz sanat ve meslek kursları olup, bunları tanıtmak istiyoruz.

Efeler halkının bilgi ve meslek sahibi olması, istihdama katkı sağlaması ve daha güzel görevlerde istihdam edilmesi için bunun gerekli olduğunu görüyoruz. Hazırsanız hemen konumuza geçelim.

Efeler Belediyesi Kurs

Efeler Belediyesi Kursları
Belediyenin ciddi anlamda sanat ve mesleki kursları olmayıp, özellikle yaz aylarında çocuklara yönelik kısa süreli eğitimler bulunmaktadır. Yaz kurslarında birçok branşta eğitimler verilmektedir.

Efeler Halk Eğitim Merkezi
Türkiye’nin bütün ilçelerinde sanat ve meslek eğitimi imkanı sunan HEM Efeler ilçemizde 1961 yılında faaliyetlerine başlamış olup, şuan Meşrutiyet Mahallesinde hizmet vermektedir. Bilgisayar İşletmenlik, Temel Muhasebe, Eczacı Kalfası ve Web Tasarım dahil yaklaşık 20 branşta eğitim imkanı bulunmaktadır.
Meşrutiyet Mahallesi Genclik Caddesi No:29 Aydın
0256 225 19 80

Efeler Mesleki Eğitim Merkezi
Çıraklık ile başlayan bir süreci önce kalfalık, ustalık ve usta öğretici olarak kendini geliştirmek isteyenler için Aydın Mesleki Eğitim Merkezi sizlere geleceğin mesleklerini kazandıracaktır.
Efeler Mahallesi Efeler Bulvarı No:17 Aydın
0256 219 47 50

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.