Esenler Ücretsiz Kurslar

Bizanslılardan dönemine kadar uzanan tarihiyle en eski ahalisi Litros (Esenler) ve Avas (Atışalanı) adlarıyla kurulan köylerde yaşayan Rumlardır. Uzun süre mübadele köyü konumunda olan Litros ve Avas isimlerini 1930’lu yıllara kadar korumuştur. 1937-1940 yıllarında yapılan değişiklikle Litros Esenler adını, Avas ise Atışalanı adını alarak değiştirilmiştir.

Esenler hakkında kısa bir bilginin ardından ilçede bulunan ücretsiz eğitim kurumları hakkında bilgiye geçelim. Esenler Halk Eğitimi Merkezi, ESGEV ve daha fazlası yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Esenler-ucretsiz-kurs

Esenler Halk Eğitimi Merkezi

1996 yılından beri hizmet veren Esenler Halk Eğitim Merkezi; hafta içi 8:30 ve 17:00 arasında eğitim vermektedir. Esenler halk eğitim merkezinde 1 derslik, 2 bilgisayar teknolojileri sınıfı, 1 atölyesi, 1 mesleki uygulama laboratuvarı bulunmaktadır. Okuma yazma kursları, mesleki teknik kurslar, sosyal kültürel kurslar bulunmaktadır.

Adres: Yavuz Selim Mahallesi, İstanbul Caddesi, No:47 Esenler

Telefon: 0212 568 15 09

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Halk eğitim merkezlerine başvuru yapabilmek için kuruma bizzat başvuru şeklinde de yapabilirsiniz. Online olarak internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca e-yaygın üzerinden de halk eğitim merkezi kurslarını görebilir, kurs talep edebilir ve kurs başvurusunda bulunabilirsiniz.

ESEV

Esenler Belediyesi Sanat Evi 2011 yılında açılmış ve açıldığı günden beri 51 branşta kişiye sanat eğitimi vermektedir. Hayatı sanata dönüştüren, 7’den 70’e her yaştan insana ücretsiz gitar, bağlama, ney ve çello gibi kurslarda eğitimler verilmektedir. Online kayıt olabileceğiniz kurslar için kayıt linki http://esevkayit.com/e/ tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

El sanatları alanında da kurslar verilen ESEV’de siz de muhakkak kendinize göre kurs bulacaksınız. Tezhip, hüsn-i hat, minyatür, kalem işi, resim atölyesi, drama, edebiyat atölyesi, dijital fotoğraf atölyesi, sinema atölyesi, tiyatro atölyesi, Türk Halk Oyunları, kısa film atölyesi ve daha fazlası ESEV’de

Kimler Başvuru Yapabilir?

8 yaş üzerindeki herkese hitap eden ve Esenler’de yaşayanların başvuru yapabileceği kursların çalışma saatleri 09:00-21:00’dir.

Adres: Nine Hatun Mahallesi, Kemal Hatipoğlu Caddesi, 108.sokak, No:4

Telefon: 0212 562 75 11

ESGEV

Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri ise gençlere yönelik ücretsiz kurslardandır. Sanat ve spor okulu, sosyal ve kültürel etkinlikler, gezi programları, bilgi ve kültür yarışmaları, bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Sadece sanatsal kültürel etkinlikler değil, gençlerimizin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla temel derslerde eğitimler verilmektedir. Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler, İngilizce, değerler eğitimi gibi eğitimler ve etkinlikler vardır.

Esenler İSMEK

Esenler’de eğitim alabileceğiniz bir kurumda İSMEK’tir. Esenlerde yaşıyorsanız ücretsiz eğitim fırsatlarının yoğun olarak verildiği 6 farklı kurs merkezi vardır. Detaylı bilgi almak isterseniz linke tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/esenler-ismek/

Esenler ücretsiz kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

1.Aydın,F. (2021). Esenler Belediyesi Kursları (ESEV,ESGEV EMEK). Erişim Adresi: https://www.kursbilgisi.com/esenler-belediyesi-kurslariesevesgev/

2.Aydın,F. (2021). Esenler İSMEK. Erişim Adresi: https://www.kursbilgisi.com/esenler-ismek/

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

1 Comment

Add a Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.