Etisem Kursları

Ankara’da yaşayanlar için imkanlar her geçen gün artıyor. Bir çok zorluğun eğitim ile aşılabileceğini gören yöneticiler tüm insanlar için hayat boyu öğrenim projesini hayata geçirmiştir. Bir çok büyük şehir ve il yönetimleri tarafından gerçekleştirilen sanat ve meslek eğitimleri aynı zamanda sorumlu belediyecilik ile yönetilen ilçe belediyeleri tarafından sürdürülmektedir. O ilçe belediyelerinden biride Ankara Etimesgut olup, yarım milyona yakın insanın yaşadığı ilçe adeta 7’den 70’e herkese eğitim imkanı sunmaktadır. Kısa adı Etisem olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi kişilerin gelişimi ve mesleki eğitimleri için ücretsiz hizmet vermektedir. Çocuklar için Etisem Çocuk Merkezi, aile bireyleri ve mutlu bir evliliğin devamı için Etisem Aile Akademisi ve çalışma hayatınızda ihtiyaç duyacağınız meslek ve gelişim eğitimleri içinse Etisem Meslek Edindirme ve Beceri Kursları hizmet vermektedir. Daha fazla detaya bu sayfadan erişebilirsiniz.

2016-2017 Kayıtları Başladı
Ücretsiz kurs kayıtları ilk olarak Ankara’da başlıyor. Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi güz kayıtlarını başlatıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada 2016-2017 kayıtlarının 22 Ağustos tarihinde başlayacağı duyuruldu. Başvuruların nasıl yapılacağı sayfanın devamında anlatılmaktadır.

Etimesgut Kurs

Etisem Kursları Nedir?
Yarım milyon nüfusu ile Ankara’nın en özel ilçelerinden biri Etimesgut belediyesi 9 yaşından itibaren başlayan eğitimleri yaş sınırı tanımaksızın her yaş ve her tarz insanlara eğitim faaliyetleri içermektedir. 3 Farklı kurumdan oluşan Etisem Çocuk Merkezi, Etisem Aile Akademisi ve Etisem Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme kursları şeklinde ilçe halkının hemen hemen tümünü kapsayan olanaklar olduğu görülmektedir. Bizim üzerinde duracağımız kısım Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kursları olup, dilerseniz diğer iki kurumu da kısaca tanıyalım.

Çocuk Merkezi (Kreş ve Gündüz Bakımevi)
Etimesgut Belediyesi ilçemizde kurduğu kreş ve gündüz bakım evleri ile kadınların daha fazla başarı sağlamasını amaçlıyor. 2011 Yılında faaliyet vermeye başlamış olan kurum ilçemizde annesi çalışan çocuklara kreş desteği sağlamaktadır. Başkent Üniversitesi ile gerçekleştirilen bu proje aynı zamanda çocukların gelişimine yönelik eğitimler içermektedir.

Aile Akademisi
Etimesgut Belediyesi ilçemizde aile bağlarını daha sağlam hale getirmek için aile danışmanlığına başlamıştır. 2013 Yılında faaliyetlerine başlamış olan Etisem Aile Akademisi aile ve bireylere aile danışmanı, aile terapisti ve psikologlar ile destek verilmektedir. Sorunların çözümü yolunda kolaylık sağlamakta ve huzurlu bir aile yapısını kavuşturmaktadır.

Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kursları
Asıl konumuz olan Etimesgut Belediyesi Kursları aynı zamanda çalışan, meslek edinmek, tecrübe kazanmak isteyen bireyler içinde çok geniş imkanlara imza atmaktadır. Şimdi dilerseniz Etisem Kurs detaylarını incelemeye başlayalım.

Kimler Katılabilir?
Sanat ve meslek kursları olması nedeniyle zorunlu eğitim yaşını tamamlamış bireylere yöneliktir. Etimesgut ilçemizde yaşayan 17 yaş ve üzeri herkes Etisem’in ücretsiz kurs imkanlarından yararlanabilir. Bazı branşlarda ise alt yaş sınırı 9 olarak belirlenmiş ve üst yaş sınırı yoktur. Alt yapısı ve imkanları Etimesgut Belediyesi tarafından sağlandığı için şuan ilçe halkı yararlanabilmektedir.

Etimesgut Genelinde 11 Kurs Merkezi
Sizlere en yakın noktada olmayı amaçlayan Etisem ilçe genelinde 11 farklı şubesi ile hizmet vermektedir. Çocuklar, gençler, sanat ve spor severler için özel şubelerin yer aldığı Etisem Türk İslam Sanatları Merkezi ile geçmişe özlem duyanların sanat ihtiyacını karşılayacak düzeyde projelendirilmiş olup, aşağıdaki listede size en yakın Etisem Kurslarını görebilirsiniz. İletişim bilgilerinden merak ettiğinizi sorabilirsiniz.

Etigesmut Belediyesi Kursları

20 Alanda 166 Branş Seçeneği
Kesinlikle inanılarak faaliyete geçirilmiş bir uygulama olan Etisem Kursları ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eğitimleri içerdiğini söyleyebilirim. 20 Alanda 166 eğitimi bulacağınız Etimesgut Belediyesi Kursları kesinlikle taktiri fazlasıyla hak etmektedir. Etisem Branş Listesi uzun olması nedeniyle onu farklı bir sayfada yayınlıyoruz.

Nasıl Kayıt Olunur?
Kayıt esnasında ve eğitim sırasında Etisem’in ne denli teknolojiyi yakından takip ettiğine şahitlik edeceksiniz. Kayıt işlemi ile başlayan yenilikler hız kesmeden devam etmektedir. Etisem kayıt sistemi iki aşamalı olup, ilk aşama internet üzerinden başvuru yapmaktır. http://etisem.etimesgut.bel.tr/kayitislem adresine tıklayarak ilk işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktadan sonra 3 gün içerisinde yanınızda diploma yada öğrenim belgesi + nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru yaptığınız şubeye giderek onaylatmak gerekir. İkinci aşama gerçekleşmemesi halinde başvurunuz iptal edilir. Kayıt için hafta içi 08:30 ile 17:30 saatleri arasında gelmeniz önerilmektedir.

Ankara’da Diğer Ücretsiz Kurslar
Etisem Etimesgut Belediyesi tarafından sunulan bir imkan olması nedeniyle tüm Ankara halkına hizmet vermemektedir. Ankara’nın diğer ilçelerinde yaşayanlar içinde Beltek, Belmek, Ankara Halk Eğitim Merkezi ve Ankara İşkur Kursları bulunmaktadır. Ankara’da ücretsiz kurs rehberi için yandaki linke tıklayınız. http://www.ismekkurs.com/ankara-ucretsiz-kurslar

Etisem hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, bu site yada sayfanın Etisem ile resmi bir bağlantısı yoktur. İnsanları bilgilendirmeyi ilke edinmiş olan sitemiz sizleri ücretsiz imkanlardan bilgilendirme amacı ile kurulmuş olup, Etisem hakkında daha fazla bilgi için lütfen kurum ile iletişim kurunuz.

35 Comments

Add a Comment
 1. Ben cocuk gelışımınden yararlanmak ıstıyorum

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Ayşe hanım yazının sonunda yer alan ön kayıt linkinden online başvuru yapabilirsiniz.

 2. şermin menekşe

  çocuk gelişimi kursuna kayıt olmak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

 3. iğne oyası kurslarına katılmak istiyorum ilginize teşekkürler

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hülya: Size en yakın şubeden başvuru yapabilirsiniz.

 4. Bende işkur kurslarından yararlanmak istiyorum ama bana dönüş yapılmıyor nasıl bilgi alabilrim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   İşkur şubelerinden randevu almalısınız randevu alarak bir yetkili size destek olacaktır.

 5. neden yemek ve pastacılık kursu açmıyorsunuz.Ama öyle sıradan yemekler ve pastalar değil mesela yöresel yemekler, dünya mutfağı,şeker hamuru ile yapılan pastalar kurabiyeler,cupcake yapımı ,butik pastalar hem ilginç hemde meslek haline getireceğimiz para kazanıp ailemize destek olacağımız ve çok çok zevkli bir uğraş olacak.Lütfen dikkate alın ve bu tarz kurslar açın.Sevgilerimle Pervin Şen

 6. sizden aşçılık kursu açmanızı bekliyorum bir ben değilim başvuru yapacak arkadaşlarda var etimesgutta açarsanız çok seviniriz.sibel serdar

 7. merhabalar bu kurslar hangi tarihte baslıyor? bırde gunluk 20 tl verılecek dıye bırsey okumusdum yıne bu kursla ılgılı dogrumudur?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Özge: 20 TL harçlık veren Etisem değil İşkur Kurslarıdır.

 8. ben şuan lise terkım çocuk gelısımı kursuna kayıt yaptırmak ıstıyorum kayıt olabılırm degılmı

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Kübra: Evet eğitim alabilirsiniz.

 9. MAHMUT KEÇECİ

  ATAKENT SOSYAL TESİSLERDE 40 YAŞ VE ÜZERİ KİŞİLERİN BİLGİ SAYAR KULLANACAGI BEŞ ALTI BİLGİSAYARDAN OLUŞACAK PERSONEL KONTROLUNDA BİR ODA TAHSİS EDİLMESİNİ ELVANKENTLİ OLARAK İSTİYORUZ,BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ PLANETTE BUNU ÇOK GÜZEL UYGULUYOR,ETİSEM DEDE BUNU GÖRMEK İSTİYORUZ,

 10. Etimesgut da yemek ve pastacılık kursu talep ediyoruz.

 11. Çocuk gelişimi kursuna katılmak istiyorum

 12. Merhaba ben sanat ve tasarım kursundan eğitim almak istiyorum ama yaşım 14 bundan faydalanabilir miyim veya bu yas için eğitimlerini varmıdır

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Muhammet: Sanat ve meslek kurslarında alt yaş sınırı 16’dır.

 13. Bende yemek ve pasta kursunun acilmasini istiyorum

 14. merhaba ben aile terapistinden faydalanmak istiyorum zamanini varsa ucretini ogrene bilir miyim

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Emel: Belediyenin sağladığı hizmetler ücretsizdir.

 15. Merhaba.Benim merak ettiğim su? Ben özellikle dekoratif ahşap boyama kurslarına 3 yıl gittim.kendimi kurslarla sınırlamayip bir hayli geliştirmeye çalıştım. Şimdi ise öğretici olmak istiyorum.fakat bunun yolunu bilmiyorum.Bana yardimci olursaniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sevil: Bunun için Mesleki Eğitim Merkezinden usta öğretici belgesi almanız gerekir.

 16. merhaba 8 yaşında bir kız çocuğum var, hangi kurslardan faydalanabiliriz ?

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Fatih: Etisem çocuk akademisinde yer alan eğitimlere iştirak edebilir.

 17. Bende çocuk gelişimi kursundan yararlanmak istiyorum

 18. İsmim hatce kendim asciyim ama belge al.am lazim nasil ala biliri. Yardimci olabilirmisiniz

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Anonim: Mesleki Eğitim Merkezi Kurslarına katılarak kalfalık, ustalık belgesi almalısınız.

 19. Kurs kayıtları devam ediyormu

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sayfada güncel kayıt tarihleri duyurulmaktadır.

 20. Merhaba kurslar haftaiçi mi oluyo acaba daha önce f klavye kursu kaydi için gitmiştim hafta sonu yoktu.Şimdi hobi amaçlı bir kursa katılmak istiyorum haftasonu varsa

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Hatice: Her branşın günleri ve saatleri farklıdır. O nedenle öncelikle katılmak istediğiniz branşı kesinleştirin.

 21. merhaba,
  kurs kayıtları bittimi 🙁

  1. Webmasteryolcu (ADMİN)

   Sevinç: Sayfada kayıtlarla ilgili duyurular yapılmaktadır.

 22. Etimesgutda aşçılık kursu istiyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018