Etisem (Etimesgut Belediyesi) Kursları

Ankara’da yaşayanlar için imkanlar her geçen gün artıyor. Bir çok zorluğun eğitim ile aşılabileceğini gören yöneticiler tüm insanlar için hayat boyu öğrenim projesini hayata geçirmiştir. Bir çok büyük şehir ve il yönetimleri tarafından gerçekleştirilen sanat ve meslek eğitimleri aynı zamanda sorumlu belediyecilik ile yönetilen ilçe belediyeleri tarafından sürdürülmektedir

O ilçe belediyelerinden biride Ankara Etimesgut olup, yarım milyona yakın insanın yaşadığı ilçe adeta 7’den 70’e herkese eğitim imkanı sunmaktadır. Kısa adı Etisem olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi kişilerin gelişimi ve mesleki eğitimleri için ücretsiz hizmet vermektedir. Çocuklar için Etisem Çocuk Merkezi, aile bireyleri ve mutlu bir evliliğin devamı için Etisem Aile Akademisi ve çalışma hayatınızda ihtiyaç duyacağınız meslek ve gelişim eğitimleri içinse Etisem Meslek Edindirme ve Beceri Kursları hizmet vermektedir. Daha fazla detaya bu sayfadan erişebilirsiniz.

Etimesgut Kurs

Etisem Kursları Nedir?
Yarım milyon nüfusu ile Ankara’nın en özel ilçelerinden biri Etimesgut belediyesi 9 yaşından itibaren başlayan eğitimleri yaş sınırı tanımaksızın her yaş ve her tarz insanlara eğitim faaliyetleri içermektedir. 3 Farklı kurumdan oluşan Etisem Çocuk Merkezi, Etisem Aile Akademisi ve Etisem Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme kursları şeklinde ilçe halkının hemen hemen tümünü kapsayan olanaklar olduğu görülmektedir. Bizim üzerinde duracağımız kısım Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kursları olup, dilerseniz diğer iki kurumu da kısaca tanıyalım.

Çocuk Merkezi (Kreş ve Gündüz Bakımevi)
Etimesgut Belediyesi ilçemizde kurduğu kreş ve gündüz bakım evleri ile kadınların daha fazla başarı sağlamasını amaçlıyor. 2011 Yılında faaliyet vermeye başlamış olan kurum ilçemizde annesi çalışan çocuklara kreş desteği sağlamaktadır. Başkent Üniversitesi ile gerçekleştirilen bu proje aynı zamanda çocukların gelişimine yönelik eğitimler içermektedir.

Aile Akademisi
Etimesgut Belediyesi ilçemizde aile bağlarını daha sağlam hale getirmek için aile danışmanlığına başlamıştır. 2013 Yılında faaliyetlerine başlamış olan Etisem Aile Akademisi aile ve bireylere aile danışmanı, aile terapisti ve psikologlar ile destek verilmektedir. Sorunların çözümü yolunda kolaylık sağlamakta ve huzurlu bir aile yapısını kavuşturmaktadır.

Mesleki Gelişim ve Beceri Edindirme Kursları
Asıl konumuz olan Etimesgut Belediyesi Kursları aynı zamanda çalışan, meslek edinmek, tecrübe kazanmak isteyen bireyler içinde çok geniş imkanlara imza atmaktadır. Şimdi dilerseniz Etisem Kurs detaylarını incelemeye başlayalım.

Kimler Katılabilir?
Sanat ve meslek kursları olması nedeniyle zorunlu eğitim yaşını tamamlamış bireylere yöneliktir. Etimesgut ilçemizde yaşayan 17 yaş ve üzeri herkes Etisem’in ücretsiz kurs imkanlarından yararlanabilir. Bazı branşlarda ise alt yaş sınırı 9 olarak belirlenmiş ve üst yaş sınırı yoktur. Alt yapısı ve imkanları Etimesgut Belediyesi tarafından sağlandığı için şuan ilçe halkı yararlanabilmektedir.

Etimesgut Genelinde 15 Kurs Merkezi
Sizlere en yakın noktada olmayı amaçlayan Etisem ilçe genelinde 15 farklı şubesi ile hizmet vermektedir. Çocuklar, gençler, sanat ve spor severler için özel şubelerin yer aldığı Etisem Türk İslam Sanatları Merkezi ile geçmişe özlem duyanların sanat ihtiyacını karşılayacak düzeyde projelendirilmiş olup, aşağıdaki listede size en yakın Etisem Kurslarını görebilirsiniz. İletişim bilgilerinden merak ettiğinizi sorabilirsiniz.

22 Alanda Eğitim Alabileceğiniz Kurslar Sizi Bekliyor.
Kesinlikle inanılarak faaliyete geçirilmiş bir uygulama olan Etisem Kursları ihtiyaç duyabileceğiniz tüm eğitimleri içerdiğini söyleyebilirim. 22 Alanda bulacağınız Etimesgut Belediyesi Kursları kesinlikle taktiri fazlasıyla hak etmektedir. Etisem Branş Listesi uzun olması nedeniyle onu farklı bir sayfada yayınlıyoruz.

Nasıl Kayıt Olunur?
Kayıt esnasında ve eğitim sırasında Etisem’in ne denli teknolojiyi yakından takip ettiğine şahitlik edeceksiniz. Kayıt işlemi ile başlayan yenilikler hız kesmeden devam etmektedir. Etisem kayıt sistemi iki aşamalı olup, ilk aşama internet üzerinden başvuru yapmaktır. http://etisem.etimesgut.bel.tr/kayitislem adresine tıklayarak ilk işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktadan sonra 3 gün içerisinde yanınızda diploma yada öğrenim belgesi + nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru yaptığınız şubeye giderek onaylatmak gerekir. İkinci aşama gerçekleşmemesi halinde başvurunuz iptal edilir. Kayıt için hafta içi 08:30 ile 17:30 saatleri arasında gelmeniz önerilmektedir.

Ankara’da Diğer Ücretsiz Kurslar
Etisem Etimesgut Belediyesi tarafından sunulan bir imkan olması nedeniyle tüm Ankara halkına hizmet vermemektedir. Ankara’nın diğer ilçelerinde yaşayanlar içinde Beltek, Belmek, Ankara Halk Eğitim Merkezi ve Ankara İşkur Kursları bulunmaktadır. Ankara’da ücretsiz kurs rehberi için yandaki linke tıklayınız. https://www.ismekkurs.com/ankara-ucretsiz-kurslar

Etisem hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, bu site yada sayfanın Etisem ile resmi bir bağlantısı yoktur. İnsanları bilgilendirmeyi ilke edinmiş olan sitemiz sizleri ücretsiz imkanlardan bilgilendirme amacı ile kurulmuş olup, Etisem hakkında daha fazla bilgi için lütfen kurum ile iletişim kurunuz.

etiSEM kursları ile ilgili detaylı bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/etisem-etimesgut-belediyesi-kurslari/ tıklayabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.