Gasmek (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kursları)

Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Gaziantep aynı zamanda Türkiye’nin en kalabalık 8. şehridir. Bir birinden özel lezzetleri ile sürekli gündem olan bu özel şehri biz daha çok eğitim alanında sergilediği başarıları ile ele alacağız. Genelde İstanbul, Ankara gibi yerlerde görmeye alışkın olduğumuz sanat ve meslek edindirme kursları Gaziantep’dede oldukça gelişmiş ve ücretsiz olarak uygulanmaktadır. Kısa adı GASMEK olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları zorunlu öğrenim çağını tamamlamış olan 16 yaş üzeri herkes ücretsiz yararlanabilir.

gasmek

Gasmek 2021-2022 Devam Ediyor.

Gasmek kurs kayıtları İnternet üzerinden online olarak yapılmaktadır. Sürekli başvuru imkanı bulunmakta olup, 16 yaş üzeri herkes Gasmek’in resmi İnternet sitesi gasmek.org.tr üzerinden ön kayıt işlemini gerçekleştirebilir.

Gasmek ile ilgili detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/gasmek/ linki tıklayabilirsiniz.

329 Branşta Ücretsiz Kurslar
Benzerlerine İstanbul’da ismek Konya ve Kocaeli’de Komek ile rastlayacağınız bu uygulama Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bir ilk olarak Gaziantep ilimizde uygulanmaktadır. 2 Milyona yaklaşan nüfusu ve hızla gelişen iş alanları ile her geçen gün vasıflı ve meslek sahibi eleman açığı ortaya çıkmaktadır. Bu durumu telafi etmek için kurulmuş olan Gasmek kursları 30 kurs merkezinde 329 farklı branş ile geniş bir alternatif sunmaktadır.

Bilişim Teknolojileri Alanında Geleceğin Meslekleri Bulunuyor
14 Farklı alanda eğitim veren Gasmek Bilişim Teknolojileri alanına baktığımızda 10 farklı branşta eğitim olduğunu görürsünüz. İlk önerebileceğimiz branş bilgisayar bilmeyenler için bilgisayar kullanımı olup, günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen bilgisayar kullanmayı yeterli derecede bilenler içinde Web Tasarım, Grafikerlik,Photoshop, Bilgisayar Destekli Reklam Tasarım, Autocad ve Bilgisayarlı Muhasebe eğitimi bulunmaktadır.

Engelli Bireylerin Mesleki Eğitimi Gasmek’ten
Bilişim teknolojileri alanında yer alan eğitimlerden biride görme engelli vatandaşlarımız için Bilgisayar Kullanımı kursu olup, Gaziantep’te yaşayan engelli vatandaşlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için gerekli temel ve mesleki eğitimler verilmektedir.

Gaziantep Genelinde 13 Kurs Merkezi
Belediye başkanı Fatma Şahin’in göreve gelmesi ile 6 olan kurs merkezi sayısı 13’e yükselmiş olup, yeni eklenen şubeler dahil olmak üzere Şehit Üsteğmen Hakan Özcan Kurs Merkezi, Gazikent, Cumhuriyet, Perilikaya, Karkamış, Araban, Kurbanbaba, Narlıtepe, Atakent, Nizip, Oğuzeli, Nurdağı ve Yavuzeli şubelerinden eğitim alabilirsiniz. Kursların adres ve iletişim bilgileri ile ilgili ayrıca sayfa bulunmaktadır.

Kayıtlar Online Yapılıyor
Oldukça geniş kapsamlı imkanları bulacağınız Gasmek kursları başvuru uygulamasında da oldukça kolaylık sağlanmış görünüyor. Başvuru yapmak isteyenler Gasmek’in resmi İnternet sitesinden bir tıkla başvuru yapabilmektedir. Eğitimlerin başlama şekli Kocaeli Ko-mek ve Bursa Busmek kurslarında olduğu gibi uygulanmaktadır. Sürekli başvuru imkanı bulunan Gasmek kurslarında eğitimler gerekli başvuru sayısına ulaşıldığında başlamaktadır. Yani başvurunuzu yapıyorsunuz, eğitimler başlayacağında size bilgi veriliyor. Genel kayıtları Eylül ayında başlamakta olup, diğer aylarda da devam etmektedir.

MEB Onaylı Sertifika Sahibi olacaksınız
100’den fazla eğitim imkanı bulacağınız Gaziantep Büyükşehir Kursları tamamına yakını Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalı olup, eğitimde başarılı olan ve devamsızlık sınırını aşmayanlar iş hayatında altın bilezik anlamına gelen bir belgeye sahip olacaklardır.

Gasmek Haber ve Duyuruları
Sayfanın bu kısmında sonra kurum tarafından yapılan haber ve duyuruları sizlere aktarmaya çalışacağız. Ayrıca sormak, öğrenmek istediğiniz hususlarda aşağıdaki soru ve yorum formunu kullanabilirsiniz.

Eğitim Gasmek’ten Kredi Kosgeb’ten
Sizlere güzel bir haberi vermek istiyorum. Gaziantep’in onur kaynağı Gasmek’te Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına katılan İnci Doğan yıllardır hayalin kurduğu hediyelik eşya dükkanını kurdu. Şimdi sizde kendi işinizi kurmak isterseniz Gasmek’te eğitimi verilen Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik kurslarına katılabilirsiniz. 70 Saat sürecek eğitim sonunda maddi destek verilmektedir.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.