Gaziantep Ücretsiz Kurslar

Türkiye’nin en büyük 8. şehri hangisi desem cevabı biraz zor olacaktır, fakat Türkiye’nin en tatlı ili hangisi desem bir çoğunuz ilk sıraya Gaziantep’i koyacaktır. Aynen öyle olup, Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık 8. şehri olan Gaziantep yada eski adıyla Antep ülkemizin lezzet ve tatlı kentidir.

Baklavası ve yöresel lezzetleri ile tek başına bir kültür haline gelmiştir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi illeri arasında terör sıkıntısı olmayan nadide şehirlerden biridir. Bu duruma gelmesinde eğitimin önemi büyüktür. Yaklaşık 2 milyon insanın yaşadığı şehirde İstanbul’da olan tüm olanakları bulmanız mümkündür. Aynı şekilde istihdama yönelik eğitimler veren Gasmek kursları sizleri meslek ve iş sahibi yapmaktadır. Evet arkadaşlar bu sayfanın gündemi Gaziantep’te ücretsiz yararlanabileceğiniz kurslar olacaktır.

Gasmek

GASMEK
Her zaman olduğu gibi ilk olarak il kapsamında eğitimleri ele alacağız. Burada ilk karşımıza çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları GASMEK olmaktadır. 2 Yıl öncesine kadar Gamek adıyla faaliyet gösteren kurum Fatma Şahin’in belediye başkanı seçilmesi ile birlikte ismi değişte ve yenilenmesine hız verildi. Tüm sanat ve meslek eğitimi kurslarında olduğu gibi 16 yaş üzeri bireylere açık ve ücretsiz olup, başvuruları İnternet üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/gasmek/ linki tıklayabilirsiniz.

GAZİANTEP HALK EĞİTİM MERKEZLERİ
Belediyeler bu işi üstlendikten sonra HEM’ler biraz ikinci planda kaldı. Onlardan biride Gaziantep Halk Eğitim Kursları olup, 9 farklı kurum ile 14 yaş üzeri herkese eğitim vermektedir. Dershanelerin kapanması ile birlikte Üniversiteye hazırlık eğitimi verme yetkisi bulunmaktadır. Lise mezunları ile açık öğretim okuyanlar burada Üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlık eğitimleri alabilir. Gaziantep Halk Eğitim Merkezleri Islahiye, Araban, Karkamış, Kilis, Nizip, Şahinbey, Oğuzeli, Şehitkamil, Nurdağı ve Yavuzeli ilçelerinde yer bulabilirsiniz.

GAZİANTEP İŞKUR KURSLARI
Halk Eğitim kursları çok fazla gündem olmasa da Türkiye İş Kurumu İşkur Kursları sürekli gündem olmaya devam ediyor. Özellikle aylık maaş verdiği İEP kursları işsizliğin önlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Sizde Gaziantep İşkur kursları ve açık iş ilanlarını görmek için aşağıda yer alan adrese bizzat gelebilirsiniz.

Gaziantep İşkur İletişim Bilgileri
Emek Mahallesi 5 Cadde 2.Sokak No:10 Şehitkamil
0342 321 34 15

GAZİANTEP KOSGEB KURSLARI
Şimdi ise bir çoğunuzun ismini ve imkanlarını ilk defa duyacağı bir kurum ile tanışacağız. Kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı 2009 yılından yapısında değişiklik yapılarak sadece kobilere destek vermek yerine aynı zamanda kendi işini kurmak isteyen girişimciler içinde eğitim ve maddi destek vermektedir. Gaziantep’te kendi işini kurmak isteyen girişimciler için maksimum 100 Bin TL’ye kadar maddi destek sağlayan kurum bu paranın 30 bin TL’sini geri ödemesiz hibe olarak vermektedir. Bu olanaklardan yararlanabilmek için öncelikle Kosgeb’in 70 saat sürecek olan ücretsiz kurslarına katılmanız gerekir. Gaziantep’te bu eğitimi veren kurumlar arasında Kosgeb Gaziantep Hizmet Müdürlüğü, Nizip Ticaret Odası ve Gasmek Kurslarında ücretsiz eğitim verilmektedir. Bu eğitim sonrası iş planı hazırlamanız gerekir. Bununla ilgili detayları ise katıldığınız eğitimlerde fazlasıyla bulacaksınız.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.