Hafik

Hafik Halk Eğitim Merkezi

Sivas ilimize bağlı Kızılırmak havzasında kurulmuş olan bir ilimiz Hafik eski adıda aynı olup, 1873 yılında adı Koçhisar olarak değiştirilip kaza yapılmıştır. Cumhuriyetin ilanından sonra adı yeniden Hafik olarak değiştirilmiştir.

Sivas il merkezine 40km uzaklıkta olan ilçemizin nüfusu oldukça az olup toplamda 10 bin ve üzeri insana ev sahipliği yapmaktadır. İlçenin önemli yerlerinden birisi olan Hafik Gölü kenarında çok güzel piknik yerleri bulunmaktadır. Sanat ve meslek edindirme kurslarına baktığımızda Hafik Halk Eğitim Merkezi imkan sağlamaktadır. Aşağıda detaylı bilgilere yer verilmektedir.

Çay Mahallesi Osmanbey Caddessi Hükümet Konağı Kat:4
0346 841 20 96

Eğitimi Verilen Branşlar

  • Yağlı Boya Resim
  • Arapça
  • Güreş
  • Voleybol
  • El Nakışları
  • Halk Oyunları
  • Bilgisayar Kullanımı
  • Okuma Yazma Kursu

Giyim ve El Sanatları Sergisi
Usta öğretici ve kursiyerlerin eğitimleri esnasında ortaya koyduğu eserler Hafik kaymakamı Cemal Demiryürek ve ilçe jandarma komutanı yüzbaşı Eray Çakır’ın açılışı ile hükümet konağı 4. kat koridorunda yapıldı. Bir diğer sergi ise Düzyaka köyünde açılan kurslarda yapıldı.

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Semineri Verildi
Ülkemizinde önemli sorunları arasında yer alan fazla kilo ve obezite problemine çözüm bulmak için Hafik Kamer Örnek Yüksek Okulu öğretim görevlileri Necmiye Büşta ve Tuğba Demir’in konuşmacı olarak katıldığı seminere kursiyer ve veliler katılarak sağlıklı beslenme hakkında bilgilendiler.

İş Makinaları Operatörlük Kursu Açıldı
İl Özel idaresi ve kurumumuz arasında gerçekleşen ortak uygulama ile 10 kişilik gruplar halinde kepçe operatörlüğü eğitimi verildi. Yeni eğitimler devam ettiği belirtildi.

Hafik

Arı Yetiştiriciliği Kursu İkincisi Açıldı
Hafik ilçe merkezde kendi balını üretmek ve doğal bal tüketmek isteyenler için ücretsiz arı yetiştiriciliği kursu 2. kur eğitimleri başladı. Yeniden talep gelmesi halinde tekrardan açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.