Hasta Kabul İşlemleri Kursları

Geçmişte insanlar muayene olmak için gece yarısı hastane önüne gider sıra beklemeye başlardı. Geçen süreçte sağlıkta yapılan reformlar değişimi açıkça ortaya koymaktadır. Şimdi ise hastalar bir tıkla yada alo ile dilediğiniz hastane, doktor ve tarihe randevusunu oluşturarak muayene ve tedavi sürecine başlamaktadır. Bu uygulama aynı zamanda yeni mesleklerinde ortaya çıkmasına neden olmuş olup, onlardan biride hastaneye gittiğimizde bizi ilk karşılayan Hasta Kabul İşlemleri bölümüdür. Bu bölümde görev yapmak için sizde yapmanız gereken tek şey Hasta Kabul İşlemleri Kursuna katılmaktır. 280 Saat sürecek eğitim ile sizde Türkiye’nin her yerinde devlet ve özel hastaneler ile klinik ve tedavi merkezlerinde kendinize iş bulabilirsiniz.

Hastane Hasta Kabul

İsmek Hasta Kabul İşlemleri Kursu (İstanbul)
Her zaman olduğu gibi yine İstanbul’dan başlıyoruz. Mega kentte yaşayan 16 yaş ve üzeri herkesi sağlık alanında çalışmaya davet ediyoruz. Bunun için İsmek Hasta Kabul İşlemleri Kursu olup, İstanbul’da 10’dan fazla noktada bulunan şubeleri ile eğitim vermektedir. Bilgisayar kullanımı, hastalar ile iletişim, randevu ve hasta kabul işlemleri konusunda eğitim alacak ayrıca hasta ve tedavi işlemleri yanı sıra yapılan hasta kayıtları, tetkikler ve tedavi sürecine dair oluşan belgeleri tıbbi arşiv yöntemiyle dosyalama işlemini öğreneceksiniz. Tamamen ücretsiz olan İsmek Hasta Kabul İşlemleri kursu hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki linktedir. https://www.ismekkurs.com/ismek-hasta-kabul-islemleri-kursu

Komek Hasta Kabul İşlemleri Kursu (Konya)
Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Konya’da sağlıkçı olmak için bu fırsatı kaçırmayın. Komek Hasta Kabul İşlemleri Kursları yine 16 yaş ve üzeri bireylere yönelik olup, geçtiğimiz yıl eğitim alan kursiyerler Konya’da yer alan hastanelerde ayrıca staj yapma fırsatı sunulmuştur. Konya’nın tüm ilçelerinde yaygınlaşan Komek kurslarını mutlaka incelemeli ve bu imkanlardan ücretsiz yararlanmalısınız.

Ko-mek Hasta Kabul İşlemleri Kursu (Kocaeli)
Marmara bölgesinin en gelişmiş illerinden biride Kocaeli olup, sanat ve meslek kursları deyince akla ilk olarak Ko-mek gelmektedir. Kocaeli’nin tüm ilçelerinde eğitim veren Ko-mek Hasta Kabul İşlemleri Kursları için onlarca şubeden talep gelmekte olup, Eylül ayı ilk haftası başlayacak kurslara mutlaka başvuru yapmalısınız.

Kaymek Hasta Kabul İşlemleri Kursu (Kayseri)
Bu mesleği Kayseri’de yapmak isteyenler için Kaymek size bu eğitimi yine ücretsiz sunmaktadır. Argıncık, Beyazşehir, Boztepe, Mimsin, Toki, Turgut Reis ve ziya Gökalp Kaymek şubelerinde hasta kabul branşı bulunmakta ve eğitimler tamamen ücretsizdir.

Asmek (Antalya)
Aynı şekilde Turizm’in gözdesi Antalya’da hasta kabul işlemleri için Asmek kursları 280 saat sürecek ücretsiz eğitim faaliyetlerine imza atmaktadır. Antalya kamu ve özel hastanelerde çalışabilirsiniz.

Busmek (Bursa)
Bir diğer tarihi ve doğak güzellikleri, sanayisi ve sağlık alanları ile ünlü şehrimiz ise Bursa olup, burada sağlık alanında hizmet vermek isteyenlere Busmek Hasta Kabul İşlemleri eğitimi verilmektedir. Yıl boyu açık olan kayıtlara Eylül ayı ilk haftası itibariyle İnternet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezi Hasta Kabul İşlemleri Kursları (Türkiye’nin Her Yerinde)
Yukarıda yer alan şehirlerden birinde yaşamıyorsanız bu eğitim için tek alternatifiniz Halk Eğitim Merkezi olup, her ilçede en az 1 şubesi bulunmaktadır. Yılın 12 ayı kayıt yapma imkanınız bulunmakta olup, bu eğitimin verilebilmesi için en az 12 kişi başvuru yapmış olması gerekir. Daha fazla bilgi ve başvuru yapmak için size en yakın Halk Eğitim Merkezi müdürlüğüne gitmek olacaktır.

Hasta Kabul İşlemleri hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, güzel bir çalışma alanı ve meslek olarak düşündüğümüz bu eğitime kadın erkek herkes katılabilir. İnsanlara hizmet etmek, hastalara yardımcı olmak emin olun kazançtan öte insanlara huzur veren bir durum olduğunu göreceksiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.