İnsan kendi ilçesini anlatırken, tanıtırken büyük bir heyecan duyar öyle değil mi? sayfada bilgilerini bulacağınız Konya Hüyük ilçesi benimde doğduğum yer alan Köşk Belediyesinin bağlı olduğu bir kaza olup, inanın gördükçe insanın içi parçalanıyor. Ben 10 Yaşındayken Hüyük neyse yaşım 35 oldu halen aynı, bir ilçe hiç mi gelişmez, hiç mi yatırım yapılmaz? yok arkadaş yapılmıyor.

Tek ekonomisi bölge halkının severek geldiği Hüyük Pazarıdır. Perşembe günü ilçenin şenlenmesine neden olan bu pazar bölge halkı için çok önemli hatırları bulunur. Eskiden imkan olmadığı için traktör kasalarında giderdik, neyse arkadaşlar konumuz eğitim olması nedeniyle Hüyük’te faaliyet gösteren Halk Eğitim Kurumunu tanıyacağız. 1987 Yılında ilçe statüsü kazanmış olan Hüyük aynı zamanda Halk Eğitim Kurumu açılması şansını elde etmiştir. Öncelikle kurumun adres ve iletişim bilgilerine göz atalım.

Bilgisayar Bilmeyen Kalmasın
Eğitimler kısıtlı olup, en çok tercih edilen hiç şüphesiz bilgisayar kullanımı branşı olmaktadır. Bilgisayar bilmeyen kalmasın diye açılan eğitime 14 yaş üzeri herkes katılabilir. Bilgisayar bilgisi edinmeniz halinde farklı eğitimler ile kendinize güzel bir gelecek hazırlayabilirsiniz.

Hüyük Ücretsiz Kurs

Adres ve İletişim Bilgileri
Bahçelievler Mahallesi Fatih Caddesi No:33 Hüyük
0332 543 11 09

Eğitimi Verilen Kurslar

  • Bilgisayar İşletmenlik
  • Aşçılık
  • Avcılık
  • Arıcılık
  • Hijyen
  • Dikiş Nakış

Aşçılık
Yine çok tercih edilen branşlardan biride Aşçılık olup, gerek kendi eviniz gerekse ticari anlamda bu eğitimlere katılabilirsiniz. Bu eğitim ile birlikte ayrıca hijyen eğitimlerine katılabilirsiniz.

Arıcılık
Bölgenin ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine olup, özelikle son yıllarda arıcılık önem kazanmıştır. Sizde insanlara gerçek anlamda bal tükettirmek isterseniz profesyonel anlamda arıcılık eğitimi alarak hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Çiçek ve geniş alanlarının bol bulunduğu Hüyük bu iş için çok uygundur.

Avcılık
Hüyük HEM eğitimlerinden son aktaracağımız branş avcıları ilgilendirmekte olup, profesyonel anlamda avcı olmak için kısa süreli eğitimlere katılabilirsiniz. Kış aylarında işlerin bitmesi ile birlikte ilçe halkı zamanını av ile değerlendirmektedir.

Komek Hüyük Şubesini Bekliyoruz
Konya Büyükşehir Belediyesi meslek edindirme kursları Komek 2 yıl önce Konya’nın tüm ilçelerinde yer alma kararı almış olup, ilk olarak Beyşehir, Seydişehir, Akşehir, Ilgın gibi büyük ilçelerden başlamıştır. 31 ilçesi bulunan Konya’da şuan 12 ilçede Komek kurs merkezleri açılmış olup, hayırlısıyla Hüyük ilçesinde de bu güzel haberi duyurmak istiyoruz. Komek hakkında daha fazla bilgiyi sitede bulabilirsiniz.

Hüyük Halk Eğitim Merkezi kursları hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, güncel bilgiler geldikte sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

1 Comment

Add a Comment
  1. Admin bizi yine geçmişe götürdün, köyümüzü hatırlattın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018