Hüyük Halk Eğitim Merkezi

İnsan kendi ilçesini anlatırken, tanıtırken büyük bir heyecan duyar öyle değil mi? Sayfada bilgilerini bulacağınız Konya Hüyük ilçesi benimde doğduğum yer alan Köşk Belediyesinin bağlı olduğu bir kaza olup, inanın gördükçe insanın içi parçalanıyor.

Tek ekonomisi bölge halkının severek geldiği Hüyük Pazarıdır. Perşembe günü ilçenin şenlenmesine neden olan bu pazar bölge halkı için çok önemli hatıraları bulunur. Eskiden imkan olmadığı için traktör kasalarında giderdik, neyse arkadaşlar konumuz eğitim olması nedeniyle Hüyük’te faaliyet gösteren Halk Eğitim Kurumunu tanıyacağız. 1987 Yılında ilçe statüsü kazanmış olan Hüyük aynı zamanda Halk Eğitim Kurumu açılması şansını elde etmiştir. Öncelikle kurumun adres ve iletişim bilgilerine göz atalım.

Adres ve İletişim Bilgileri
Bahçelievler Mahallesi Fatih Caddesi No:33 Hüyük
0332 543 11 09

Hüyük Ücretsiz Kurs

Bilgisayar Bilmeyen Kalmasın
Eğitimler kısıtlı olup, en çok tercih edilen hiç şüphesiz bilgisayar kullanımı branşı olmaktadır. Bilgisayar bilmeyen kalmasın diye açılan eğitime 14 yaş üzeri herkes katılabilir. Bilgisayar bilgisi edinmeniz halinde farklı eğitimler ile kendinize güzel bir gelecek hazırlayabilirsiniz.

Eğitimi Verilen Kurslar

  • Bilgisayar İşletmenlik
  • Aşçılık
  • Avcılık
  • Arıcılık
  • Hijyen
  • Dikiş Nakış

Aşçılık
Yine çok tercih edilen branşlardan biride Aşçılık olup, gerek kendi eviniz gerekse ticari anlamda bu eğitimlere katılabilirsiniz. Bu eğitim ile birlikte ayrıca hijyen eğitimlerine katılabilirsiniz.

Arıcılık
Bölgenin ekonomisi tarım ve hayvancılık üzerine olup, özelikle son yıllarda arıcılık önem kazanmıştır. Sizde insanlara gerçek anlamda bal tükettirmek isterseniz profesyonel anlamda arıcılık eğitimi alarak hemen uygulamaya başlayabilirsiniz. Çiçek ve geniş alanlarının bol bulunduğu Hüyük bu iş için çok uygundur.

Avcılık
Hüyük HEM eğitimlerinden son aktaracağımız branş avcıları ilgilendirmekte olup, profesyonel anlamda avcı olmak için kısa süreli eğitimlere katılabilirsiniz. Kış aylarında işlerin bitmesi ile birlikte ilçe halkı zamanını av ile değerlendirmektedir.

Komek Hüyük 
Konya Büyükşehir Belediyesi meslek edindirme kursları Komek Hüyük ile hizmet vermeye devam ediyor. Komekte hobi, meslek edindirme kurslarıyla sizlerde geleceğinize yön verebilirsiniz. Komek ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için https://www.kursbilgisi.com/komek/ linki tıklayabilirsinzi.Komek hakkında daha fazla bilgiyi sitede bulabilirsiniz.

Hüyük Halk Eğitim Merkezi kursları hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, güncel bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.