Taş bebek yapımı kursu

Ülkemiz insanı azmi ve isteği ile bir çok meslek ve sanatı aldığı eğitimle başarabilmektedir. Özellikle el sanatları alanında meraklı olan insanlarımıza yeni bir eğitim daha geliyor. Kastamonu ilimizin en büyük ilçelerinden birisi olan İnebolu Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan taş bebek kursu özellikle ev hanımlarının ilgisini görmüşe benziyor.

Taş bebek nedir?
Ülkemiz insanı kültür ve sanatını gelecek nesillere farklı örneklerle bırakmayı tercih etmiştir. Kimi zaman bir halı kilim, kimi zaman bir müzik eseri kimi zamansa farklı sanat tasarımları olan bez ve taş bebek gibi eserlerle göstermiştir. Taş bebek çakış taşları yada alçı ile yapılan bir figüre boya yada kıyafet ile görünüm kazandırma işlemidir. Kültürümüzü ve giyim tarzını bebeklere yansıtan taş bebek tasarımcısı hayal ettiği tarzı o eserlere yansıtarak bir birinden özel hediyelik eşyalara imza atmaktadır.

Turizm’e katkı sağlayın kazanın
Özellike ülkemizi ziyarete gelen turistlerin dikkatini çeken bu kültür örnekleri ülkemizin tuurizm potansiyelini artırmakla kalmayıp aynı zamanda tasarımcı içinde güzel bir kazanç imkanı haline gelmektedir.

İnebolu halk eğitim merkezinde başladı
Henüz tam anlamıyla yaygın olmaya taş bebek kursu bir kaç ile birlikte Kastamonu inebolu ilçemizde başladı. Kursumuza ilk etapta 5 ev hanımı katılmış olup kısa sürede kursiyer sayısısın artması ve eğitim verilen Halk eğitim merkezi sayısında artış beklenmektedir.

Taş bebek kursu

Taş bebeği kursu için size en yakın halk eğitim merkezi müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.