İnegöl Belediyesi İnesmek Kursları

Türkiye’de bazı ilçeler var ki bir çok ilimizden daha gelişmiş ve nüfus yönünden daha kalabalıktır. Marmara bölgesinde bu konuma uyan yerlerden biride İnegöl olup, Bursa’nın en büyük ilçesidir. Yaklaşık 250 bin insanın yaşadığı bu ilçe aynı zamanda şehrin sanayi kenti haline gelmiştir. Ortaya çıkan bu avantajlı durumun sürmesi ve ileriye dönüp projeler geliştirebilmesi için ilçede özellikle sanat ve meslek sahibi elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda kurulan Busmek ve İnesmek Kursları 16 yaş üzeri bireyleri yakından ilgilendirmektedir. Herhangi bir ücret ödemeden yararlanacağınız eğitim kurumlarına bir göz atalım.

İnegöl Belediyesi Kurs

İnesmek Kursları Nedir?
İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları İNESMEK zorunlu öğrenim yaşını tamamlamış herkese hobi, sanat ve mesleki alanlarda eğitimler vermektedir. Sağladığı bu hizmetleri ücretsiz ve bir çok eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalı olarak yapmaktadır.

8 Farklı Noktada Size En Yakın Yerde
Yaptığı işi oldukça ciddiye alan İnegöl Belediyesi eğitim kurumlarını her yıl artırmaktadır. Şuan İnegöl genelinde 7 farklı noktada kurslar bulunmaktadır. Bu şubelerden en şanslısı Nuri Doğrul ve Kültür Sarayı olarak görülmektedir. Çünkü diğer merkezlere göre biraz daha fazla branş bulabilirsiniz.

60’tan Fazla Eğitim Seçeneği
İnesmek branş listesine baktığınızda yine seçeneklerin gelişmiş ve sürekli arttığını görürsünüz. İnesmek 2021-2022 eğitim öğretim döneminde de kayıtları hız kesmeden devam ediyor. Şimdi dilerseniz aşağıda yer alan listede katılmak istediğiniz eğitimin olup, olmadığına göz atalım. Aşağıda yer alan listede branşlar ve eğitim süreleri bulunmaktadır. Listeyi büyük boyutta görebilmek için üzerine tıklayınız.

Ücretsiz Kurslar

Başvurular Online Yapılıyor
Her Yıl Eylül ayı başında açılan kayıtlar İnesmek resmi İnternet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Bunun için aşağıda yer alan kayıt bağlantısına tıklayınız. http://basvuru.inesmek.org/ Açılan sayfada aynı eğitim öğretim döneminde 2 farklı branş seçebilirsiniz. 2. Branş eğitimleri sadece kontenjen müsait olması halinde geçerlidir.

İş Garantili Kurslar
Bu yıl bir ilke imza atan İnesmek kursları mobilya sektöründe çalışmak isteyenler için istihdam garantili kursları başlatıyor. Mobilya sektöründe müşteri temsilcisi olmak isteyenler için kursu başarıyla bitirenler için yarım gün çalışacağınız iş garantisi bulunmaktadır. İnegöl Mobilya Sanayiciler Derneği İMOS VE Mobiliyum katkıları ile gerçekleşen bu eğitim hakkında daha fazla bilgi almak için 0224 711 85 11 numaralı telefonu arayınız.

İşaret Dili
İnesmek branş listesinde öne çıkan kurslara biz göz atalım. İlk dikkatimizi çeken İşaret Dili olup, engelli vatandaşlarımızın iletişim aracı olan bu eğitime engelli yada normal vatandaşlar katılabilir. 160 Saat sürecek olan kurs sonunda daha donanımlı hale gelip, engelli vatandaşlarımızı dinleme, onlarla konuşma fırsatınız olur.

Kuaförlük
Türkiye’nin her yerinde geçerli bir meslek ve iş alanı Kuaförlük eğitimleri biraz uzun olduğu için 552 saat sabır gerektirmektedir. Devamsızlık yapmadan başarılı bir şekilde kursu tamamlayanlar İnegöl’de kendi iş yerlerini açma fırsatı elde etmiş olacaktır.

Tıbbi Sekreterlik
Sağlık alanında çalışmak için illede doktor yada hemşire olmanız gerekmez. Son yıllarda ortaya çıkan mesleklerden biride Tıbbi Sekreterlik olup, doktor muayenehanesi, klinik ve hastanelerde kendinize kolayca iş bulursunuz. Bunun 280 saat sürecek olan eğitimlerde kendinizi geliştirmelisiniz.

İngilizce, Arapça ve Rusça
İnesmek branş listesinde son olarak yabancı dil alanında verilen kurslara bakmak istiyorum. Bu alanda 3 farklı seçeneğiniz olup, bunlar İngilizce, Arapça ve Rusça kursudur. Her 3 branşta başlangıç ve temel seviyede olup, İnegöl’de yabancı dil için para ödemeye son diyoruz.

İnesmek kurslarında şimdilik aktaracaklarımız bu kadar olup, kurum hakkında gelişmeleri ayrıca https://www.ismekkurs.com/inesmek adresinde de takip edebilirsiniz. Sizden ricamız bu imkanları mutlaka değerlendirmenizdir.

Detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/inesmekinegol-belediyesi-meslek-ve-egitim-kurslari/ bağlantıya tıklayabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.