İsmek Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

İsmek Öğretmen Maaşları

Merhaba değerli arkadaşlar bu sayfada göreceğimiz bilgiler aslında kursların sadece kursiyerlere yönelik olmadığını aynı zamanda öğretmen ve usta öğretici olarak insanlara hizmet etmek, kazanç sağlamak ve kariyer yapmak için  güzel  bir  ortam olduğunu görüyoruz. Örnek vermek gerekirse İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK kurslarında yaklaşık 4000 uzman (öğretmen) ve usta öğretici görev yapıyor. Bir çoğunun asli görevi olmasına karşın bir çoğu içinse ek iş olarak sürdürmektedir. Peki hiç merak ettiniz mi öğretmen maaşları ne kadar? bu sayfada bu konuya açıklık getireceğiz.

Öğretmen Maaşları

Öğretmen, Usta Öğretici Nasıl Olunur?
Asıl konumuza geçmeden önce bu işin nası yapılacağına, kimlerin yapabileceğine dair kıza ve özet bir bilgi aktarmak istiyorum. Kurslarda buna İsmek, Halk Eğitim Merkezi vs diğer kurumlarda dahil eğitimci olmak için öğretmen olmak zorunda değilsiniz. Çoğu branşta İlköğretim mezunu olan arkadaşlar bile usta öğretici olabilir. O nedenle örnek ben çok güzel iğne oyası yapıyorum fakat üniversite mezunu değilim. Hiç sorun değil benim bu işi yapmam için usta öğretici belgem olması yeterlidir. Bu belgeyi ise Mesleki Eğitim Merkezlerinden almak gerekir. İğne oyası branşı sadece bir örnek olup, İsmek kariyer sayfasında hangi branş için hangi özellikler arandığını görürsünüz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda Usta Öğretici hususunda daha fazla detaya ulaşırsınız. https://www.ismekkurs.com/usta-ogretici

Her Görevlinin Maaşı Farklı
Öğretmen maaşları konusunda bilmeniz gereken ilk detay her görevlinin farklı maaş yada saat ücreti aldığını bilmelisiniz. Yani bir fabrika gibi herkesin belirli sabit bir ücret almadığını biliniz. Maaşların farklı olmasını sağlayan bir çok kriter bulunmaktadır. Onlara aşağıda baktığımızda konuyu daha net anlayacaksınız.

1) Çalışma Saatleri: İsmek öğretmenleri 3 farklı çalışma sürecine dahil olurlar. Ful Time yani tam zamanlı çalışma şeklini seçenler haftalık 40 saat sürecek göreve dahil olur ve maaşları aylık olarak hesaplanır sigortaları ise yine aylık bazda yatırılır. Bir diğer grup ise Part Time yani yarım gün çalışma şekli olup, burada ise öğretmen yada usta öğretici arkadaşımız haftalık 4 ile 24 saat arasında değişen süreçte görev yapmaktadır. Aldığı maaş ise görev yaptığı saate göre değişmektedir. Örnek haftada 5 saat eğitim veriyorsa aylık 20 saat olarak ücret almaktadır. Bir diğer eğitim şekli ise devlet memurlarını ilgilendirmekte olup, devlet okullarında eğitim veren bir öğretmeni örnek verecek olursak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu arkadaşların haftalık 40 saatten fazla çalışmaması gerektiğidir. 40 Saatlik süreç görev yaptığı okul ve İsmek kursları arasında dağıtılır. Örnek okulda haftalık 20 saat derse katılıyorsa İsmek kurslarında haftalık 20 saatten fazla ders veremez. Aynı şekilde Part Time sisteminde olduğu gibi yine eğitim verdiği saat baz alınarak ücretlendirilir.

Ücretler Farklılık Gösterebilir
Maaşların aynı olmadığı personelin saat ücretlerinde de farklılık olabilir. Örnek ben İlköğretim mezunu iğne oyası branşında eğitim veren bir usta öğretici olayım haftalık 20 saat eğitim verdiğimi kabul edin. Bir başka arkadaşımız ise Lisans yada yüksek lisans yapmış Bilgisayar yada bilişim teknolojileri alanında eğitim veren herhangi bir öğretmen yani uzman olsun. Bu arkadaş ile benim çalışma saat ücretim aynı olması beklenemez. Çünkü ben İlköğretim mezunu olarak görev yapıyorum. Diğeri ise yüksek lisans mezunu olarak kadroya dahil edilmiştir. Bu şekilde saat ücretini ve maaşı etkileyen küçük ama etkili ayrıntılar bulunmaktadır.

Ne Kadar Maaş Alacağınızı Yöneticiler Belirler
Evet arkadaşlar bu sayfada sizlere 3, 5 yada 10 herhangi bir şekilde maaş yada saat ücreti belirtme imkanım bulunmuyor. Çünkü bu bilgiyi size görev veren kurum yöneticisi belirtmektedir. Öncelikle çalışma şekliniz tam, yarım yada özel olarak belirlenip, sonrasında ise tam zamanlı çalışacaklar için aylık maaş yarım zamanlı çalışacaklar için saat ücreti belirlenir. Sizinde bu ücrete onay vermeniz halinde göreve başlarsınız.

Bu konuda benim aktaracaklarım şimdilik bu kadar olup, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi büyük bir kurumda öğretmen yada usta öğretici olarak görev yapmak, kariyer sahibi olmak, insanları eğitmek, meslek ve iş sahibi yapmak inanın çok keyifli bir meslek olacaktır. Oradaki sıcak kanlı ortamı görünce ayrılmak istemeyeceksiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda İsmek iş başvurusu hakkında daha fazla detaya erişebilirsiniz.
https://www.ismekkurs.com/ismek-is-basvurusu

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.