Kaymek Kursları (Kayseri Büyükşehir Belediyesi)

İç Anadolu Bölgesinin gelişmiş olan illerinden biri olan Kayseri; her açıdan kendini geliştiren bir şehrimizdir. Kayseri ticaret, turizm şehridir aynı zamanda. Gelişen sanayi alanlarının ihtiyaç duyacağı vasıflı ve meslek sahibi elemanları belediyelerin kurduğu eğitim ağı ile karşıladıkları görülüyor. Örnek Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları olarak kısa adı KAYMEK’i kurmuş ve sürekli geliştirip, yaygınlaştırmaktadır. Bu sayfada sizlere Kayseri’de yaşayanların ücretsiz yararlanabileceği ücretsiz kursları tanıtacağız.

Detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/kaymek-kurslari/

AdresSahabiye Mahallesi, Ahi Evran Caddesi, No:34/A Kocasinan
Telefon0352 221 17 22
internethttp://www.kaymek.com.tr
Kayseri Kurs

Kaymek 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Kayıtları Devam Ediyor.
Kayseri halkını yakından ilgilenen duyuru yayınlandı. Buna göre Kaymek kurslarına kayıtlar hız kesmeden devam ediyor. Kayıtları kurs merkezlerine başvuru şeklinde yapabileceğiniz gibi online olarak da yapabilirsiniz. Online başvuru yapabileceğiniz link ise şöyle; https://www.kaymekonline.com/ linke tıklayarak gerekli bilgilerle kaydınızı yapabilir ve istediğiniz kurs merkezine ve kursa ön kayıt oluşturabilirsiniz.

Kaymek Kurslarından Kimler Yararlanabilir?
Öncelikle Kayseri’de yaşamalı ve alt yaş sınırı olan 16 ve üzeri olmanız gerekir. 16 Yaş altındaki gençler üzülmeyin Kayseri Büyükşehir Belediyesi sizler içinde Genç Kaymek kurslarını kurmuş olup, okulunuzdan geri kalan zamanlarda derslerinize takviye eğitimleri vermektedir. Kaymek kursları hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/kaymek-kurslari/ linke tıklayabilirsiniz.

Başvurular İki Dönem Halinde Yapılmaktadır
Sizde bu kurslardan ücretsiz olarak yararlanmak isterseniz yapmanız gereken başvuru tarihlerinde kurs merkezine bizzat gelerek kayıt olmalısınız. Başvuru süreçleri her yıl iki farklı tarihte olup, ilk kayıtları Eylül ayı ikinci dönem ise genelde Ocak ayı içerisinde yapılmaktadır. Fakat kesin kayıt tarihleri için güncel bilgileri takip etmelisiniz.

Başvuru Esnasında Gerekli Belgeler
Evet arkadaşlar başvuru için gelirken yanınızda 1 adet fotoğraf yanı sıra kimlik ve öğrenim belgesi fotokopisi getirmeyin. Fotokopi çektirdiğiniz yerden birde föy dosyası almayı unutmayın.

Kayseri Genelinde 9 Farklı Noktada
Başvurular için henüz online başvuru imkanı olmayıp, kayıt için kurs merkezlerine gitmeniz gerekir. Peki Kaymek kurs merkezleri nerede nasıl gidilir? bunun için her yıl geliştirme çalışmaları devam etmekte olup, şuan için Kayseri merkezi ilçelerde 9 tesis ile hizmet vermektedir. İlçe olarak ele aldığınızda yoğunluğun Kocasinan, Melikgazi ve Talas ilçelerinde olduğunu görürsünüz.

61 Alanda Geniş Kapsamlı Eğitimler
Eğitimi verilen kurslara bakacak olursak oldukça geniş kapsamlı olduğu ve 61 farklı alandan olduğu görülmektedir. Her yaş ve her tarz insanın severek katılacağı eğitimlere özet şekilde göz atalım.

Yabancı Dil
Türkiye’nin her yerinde en çok tercih edilen kurslardan birisi yabancı dil alanı olup, hatta her yıl binlerce TL özel kurslara masraf edilmektedir. Kayseri’de yaşayanların ücretsiz yararlanabileceği 4 farklı branş bulunmaktadır. Bunlar İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca olup, branş listesinde bir şey dikkatinizi çekebilir, Arapça eğitimleri sadece başlangıç ve temel olmak yerine İmam Hatip öğrencileri, İlahiyat Öğrencileri için farklı branşlar olduğunu görürsünüz. Güzel bir uygulama olduğunu belirtmem gerekir.

Bilişim Teknolojileri
En çok ilgi gören kurslardan biride Bilişim Teknolojileri alanı olup, özellikle 2000 yılı sonrası teknoloji ve bilişim alanında mesleklerin ve iş alanlarının arttığı görülmektedir. Bunun için ilk yapılması gereken Bilgisayar kullanmayı bilmektedir. Bilgisayar bilmeyenler için Kaymek Bilgisayar Kullanımı eğitiminden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde ticari yazılımlar arasında kullanımı en yaygın olan ofis programları ve ileri seviye excel eğitimleri alabilirsiniz.

Web Tasarım & Web Programlama
İstanbul’da yaşayanlar arasında yapılan araştırmada özel kurslarda en çok Web Tasarım ve Web Yazılım eğitimi tercih edildiği görülmektedir. Kayseri’de yaşayanlarında İnternet alanında kendini geliştirmek istediğini görüyoruz. Bu kapsamda Kaymek ilk olarak Web Tasarım kursunu başlatmış olup, devamında kendini geliştirmek isteyen Webmaster adayları için Web Programlama branşını ilk etapta Kaymek İhtisas Merkezinde uygulamaya koymuştur. İster statik, isterseniz dinamik siteler yapabilirsiniz.

Kişisel Gelişim
Her insan bir anneden dünyaya ilk etapta savunmasız bir şekilde gelmektedir. Allah’ın yardımı ve annenin sevgisi, merhameti ile büyümeye ve güçlenmeye başlar. Bir noktadan sonra kendi ayakları üzerinde durabilen ve yürümeye başlayan insan bir noktadan sonra kendini bulur ve doğru yolda geliştirmesi gerekir. Fakat sürekli eğitime, desteğe ve yönlendirilmeye ihtiyaç duyarız. Kendimizi iyi yönde geliştirmek için sizlere ilk önerim Diksiyon eğitimi olacaktır. Özellikle iş hayatında çok faydasını göreceğiniz kısa süreli bu eğitim ile daha fazla sevileceksiniz.

İşaret Dİli ve Tercümanlık Eğitimi
Türkiye’nin her yerinde işitme engelli vatandaşlarımız bulunmakta olup, onların iletişim kurabilmesi için eğitime ihtiyacı vardır. En gerekli eğitimlerden biri İşaret Dili olup, parmaklarını kullanarak iletişim kurmak isteyen engelli ve normal vatandaşlar bu eğitimlere iştirak edebilir. Aynı şekilde engelli vatandaşlarımıza tercümanlık etmek isteyenler için İşaret Dili Tercümanlık branşı farklı bir meslek edinmenizi sağlayacaktır.

Kaymek Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kursları
İşte size severek tanıtacağım bir branş KOSGEB Kursları açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olup, burada mesleki eğitimden öte kendi işin kurmak isteyenler için devletimiz maddi destek vermektedir. Gençlerde 50 bin TL’ye kadar kısmı hibe olarak verilmektedir. Bu imkanlardan yararlanmak için sizleri 70 saat sürecek olan Kosgeb uygulamalı girişimcilik kurslarına tabii tutmaktadır. Bu eğitimlerde sizlere iş fikirler, finansal yönetim ve başarılı olmanın sırları öğretilmektedir. Buradan alacağınız sertifika ile sizde Kosgeb desteklerine başvuru yapabilir ve destek alabilirsiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.