KO-MEK Ücretsiz Eğitim

Ko-mekKocaeli büyükşehir belediyesi halkına yönelik olarak sunulan ücretsiz imkanlardan biriside Ko-mek kurslarıdır.  Tüm ilçelerde bulunan 41 kurs merkezi ve 223 farklı branşta mesleki eğitim imkanı sunmaktadır. 16 Yaş ve üzeri tüm kocaelide yaşayan vatandaşlarımızın hiçbir masraf etmeden faydalanabilecekleri Ko-mek kursları eğitim sonunda sizlerin daha kolay iş bulması ve istihdama katkı sağlayacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermektedir.

Online Kayıt Kolaylığı
Ko-mek kursları işleyişi arz talep meselesine göre gerçekleşmektedir. 1 Eylül ile birlikte başlyan eğitim dönemi haziran ayına kadar devam etmektedir. Bu süreçte yeterli başvuru yapılan branşlarda başvuru sahipleri bilgilendirilerek kurslar başlamaktadır. Ko-mek kayıt için illede bir kurs merkezine gitme zorunluluğu olmayıp internetten başvuru yapılabilir. Yeterli başvuru olduğunda sizi bilgilendirip nihai kayıt için çağrılırsınız.

Ko-mek Kurs Merkezleri
İl ve ilçelerimizde bulunan 41 farklı kurs merkezi nüfus yoğunluğuna göre bazı ilçelerimizde birden fazla mahallede yer almaktadır. Aşağıdaki listede ise hangi ilçede ne kadar kurs merkezi olup hangi semtlerde olduğunu özet şekilde göreceksiniz. Ayrıca Ko-mek kurs merkezleri hakkında sitemizde detaylı şekilde bilgilendirme yapılmaktadır.

İzmit Ko-mek
Gündoğdu – Kuruçeşme – Tepeköy – Kireçocakları – Mehmet Ali Paşa – Leyla Atakan Kurs Merkezi – Mevlana – Yahya Kaptan – Mimar Sinan – Seka Kaynak Atölyesi ve Maria Anne Kurs Merkezi

Körfez
Hereke – İlimce – Yarımca

Gebze
Beylikbağı – Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi

Derince
Yenikent

Çayırova
Şekerpınar – Yenimahalle

Başiskele
Yuvacık – Yenikent – Aydınkent – Bahçecik – Karşıyaka

Dilovası
Dilovası kaynak Atölyesi

Gölcük
İpekyolu – Değirmendere – Gölcük Kaynak Merkezi

Kandıra
Kandıra Kurs Merkezi

Karamürsel
Karamürsel Kurs Merkezi

Kartepe
Köseköy Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi – Acısu – Uzuntarla

Ko-mek Eğitim Verilen Branşlar
Yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte 220 olan branş sayımız her geçen gün artarak devam etmektedir. Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes için çok özel eğitimlerin yer aldığı ko-mek branşları bilgisi farklı bir sayfada aktarılmaktadır. Ko-mek kursları hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum formundan lütfen iletiniz.

56 Comments

Add a Comment
 1. ben istanbuldan ıletıyorum ezelden beri kendı çapımda maketler yapmaktayım fakat sızın sıtedekı gıbı maketlerı yapmak ıcın gereklı olan planlar istanbulda yok olanlarda aşırı pahalı bana bu konuda gereklı ilgiyigösterebılırsenız sandal taka gıbı modellerı yapmayı cok ıstamekteyım.sevgılerle.

 2. Diksyon kursu var mi? Varsa kayit tarihleri hakkinda bilgi almak istiyorum

  1. Ayşe: Evet diksiyon kursu var kayırlar eğitim dönemi boyunca hep açıktır. Kontenjan dolunca eğitimler başlar.

 3. kamu kurumunda geçerli olan bilgisayar sertifikası almak için hangi kursa gidilmelidir? ve ayrıca bilgisayar kursu kac hafta sürüyor yada ay???

  1. Özge: Ko-mek MEB onaylı sertifika vermekte olup özel ve kamu kurumlarında geçerlidir.

 4. hasta kabul işlemleri kursu almak istiyorum

 5. merhaba, muhasebe kurslarınız mevcut mu? haftasonları ek iş yapmak istiyorum. eğer varsa muhasebe eğitmeni olarak iş başvurunda bulunmam için neler yapmam gerek. teşekkürler

  1. Aynur: Aşağıdaki adresten iş başvurusu yapabilirsiniz.
   Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü – Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Fuar içi İZMİT

 6. bağlama (saz) kursunuz var mıdır? ne zaman ve kaç saat sürmektedir bilgi verirseniz sevinirim

  1. Sami: Bağlama kursu olup 230 saat sürmektedir. Eğitimler kontenjan dolunca başlamaktadır.

 7. Aşçılık için yazıldım ama hala bir haber gelmedi. Kurslar senede bir mi açılıyor acaba

  1. Ender: kontenjan dolunca eğitim başlar ve size bilgi verilir.

 8. hiç konyada çıkmıyor

  1. Ko-mek Kocaeli olup, Komek ise konya’da eğitim vermektedir.

 9. Merabalar ingilizce kursu icin basvurmak istiyorum cumartesi pazar musait oluyorum tuzla sifa mahallesine yakinim nasil yardımcı olabailirisniz

  1. Ayşegül: Başvurular komek.org sitesinden online olarak yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018