Ko-mek Kocaeli Kursları

Ko-mek

Kocaeli büyükşehir belediyesi halkına yönelik olarak sunulan ücretsiz imkanlardan biriside Ko-mek kurslarıdır.  Tüm ilçelerde bulunan 43 kurs merkezi ve 351 farklı branşta mesleki eğitim imkanı sunmaktadır. 16 Yaş ve üzeri tüm kocaelide yaşayan vatandaşlarımızın hiçbir masraf etmeden faydalanabilecekleri Ko-mek kursları eğitim sonunda sizlerin daha kolay iş bulması ve istihdama katkı sağlayacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika vermektedir.

Online Kayıt Kolaylığı
Ko-mek kursları işleyişi arz talep meselesine göre gerçekleşmektedir. 1 Eylül ile birlikte başlyan eğitim dönemi haziran ayına kadar devam etmektedir. Bu süreçte yeterli başvuru yapılan branşlarda başvuru sahipleri bilgilendirilerek kurslar başlamaktadır. Ko-mek kayıt için illede bir kurs merkezine gitme zorunluluğu olmayıp internetten başvuru yapılabilir. Yeterli başvuru olduğunda sizi bilgilendirip nihai kayıt için çağrılırsınız.

Ko-mek Kurs Merkezleri
İl ve ilçelerimizde bulunan 43 farklı kurs merkezi nüfus yoğunluğuna göre bazı ilçelerimizde birden fazla mahallede yer almaktadır. Aşağıdaki listede ise hangi ilçede ne kadar kurs merkezi olup hangi semtlerde olduğunu özet şekilde göreceksiniz. Ayrıca Ko-mek kurs merkezleri hakkında sitemizde detaylı şekilde bilgilendirme yapılmaktadır.

İzmit Ko-mek
Gündoğdu – Kuruçeşme – Tepeköy – Kireçocakları – Mehmet Ali Paşa – Leyla Atakan Kurs Merkezi – Mevlana – Yahya Kaptan – Mimar Sinan – Seka Kaynak Atölyesi ve Maria Anne Kurs Merkezi

Körfez
Hereke – İlimce – Yarımca

Gebze
Beylikbağı – Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi

Derince
Yenikent

Çayırova
Şekerpınar – Yenimahalle

Başiskele
Yuvacık – Yenikent – Aydınkent – Bahçecik – Karşıyaka

Dilovası
Dilovası kaynak Atölyesi

Gölcük
İpekyolu – Değirmendere – Gölcük Kaynak Merkezi

Kandıra
Kandıra Kurs Merkezi

Karamürsel
Karamürsel Kurs Merkezi

Kartepe
Köseköy Necip Fazıl Kısakürek Kurs Merkezi – Acısu – Uzuntarla

Ko-mek Eğitim Verilen Branşlar
Yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte 351 olan branş sayımız her geçen gün artarak devam etmektedir. Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes için çok özel eğitimlerin yer aldığı ko-mek branşları bilgisi farklı bir sayfada aktarılmaktadır. Ko-mek kursları hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum formundan lütfen iletiniz.

The Author

fatma Aydın

Merhabalar; ben Fatma Aydın. Ülkemizin dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz kurslar hakkında bilgi alabileceksiniz. Kurs rehberiniz olacak bu siteden en güzel şekilde yararlanmanız için bilgi paylaşımı yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.