İlk kurulduğu 1990 yılında oldukça dar kapsamda hizmet veren o dönem ve 2009 yılına kadar sadece üreticilerin desteklendiği bir kurum olarak gelmiştir. Taki 2009 yılında yapılan düzenleme ile destekleme çeşitleri artırılması sonucunda Kosgeb ismi hızla duyulur ve araştırılır hale gelmiştir. Özetle açıklamak gerekirse, iş kurmak, işini geliştirmek ve büyütmek isteyen bireysel ve kurumsal herkesin yararlanabildiği bir devlet kurumudur. En çok aranan kategori ise hiç şüphesiz yeni iş kuracakların işine yarayacak olan girişimcilik desteğidir. Bu destek sıfırdan iş kurmak isteyenlere 100 Bin TL’ye kadar %30’u hibe geri kalan kısmı uzun vadede ve faizsiz kredi şeklinde kullanndırılmaktadır. Bunun dışında birde kurumsal firma ve kobiler içinde çözüm yolları sunulmuş olup onlarıda aşağıdaki listede görelim. Aynı zamanda sorularınız olursa sayfanın alt kısmından iletiniz.

Kosgeb hangi projelere destek veriyor

  • Genel Destek Programı
  • AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama
  • KOBİ Proje Desteği
  • Girişimcilik
  • Tematik Proj
  • İşbirliği-Güçbirliği
  • Kredi Faiz Desteği
  • Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Desteği

Kosgeb’in Desteklediği Sektörler Hangileri
Çok ince ayrıntılara dikkat edilerek yaklaşık 1000’e yakın kosgeb’in destek vereceği iş dalı ve sektör belirlenmiştir. Herhangi bir başvuru yapmadan önce kuracağınız yada hali hazırda olan işiniz listede belirtilenlere uygun olup olmadığını incelemelisiniz. Aşağıdaki linkten destek verilenleri görebilirsiniz.
http://www.ismekkurs.com/kosgeb-tarafindan-desteklenen-sektorler

Kosgeb’in Destek Vermediği İş Alanları
İşte bunu açıklamayı sevmiyorum ama maalesef 100’den fazla iş alanına Kosgeb hiç bir şekilde destek vermemektedir.
Yine aynı şekilde başvuru yapmadan önce mutlaka Kosgeb’in destek vermediği sektörleri inceleyip kurmak yada yaptığınız iş listede yer alıyor mu bakınız. Aşağıdaki listeden kosgeb imkanlarından muaf olanları görebilirsiniz.
http://www.kursu.biz/kosgeb-tarafindan-desteklenmeyen-sektorler

Kosgeb'in desteklediği projeler
Kosgeb Girişimcilik İçin Yapılması Gerekenler
Yukarda yer alan 8 farklı pakette özellikle Girişimcilik en çok ilgilenilen kategori olduğunu belirttik, çünkü yeni iş kuracaklara sunulan bu imkandan yararlanmak için ilk yapılması gereken size en yakın yerde açılacak olan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarından yararlanmaktır. 70 Saat süren ücretsiz eğitim sonunda sertifika sahibi olacaksınız. Eğitim sonunda size verilecek olan iş planı formunu doldurup Kosgeb’e ileterek süreci başlatmış oluyorsunuz. Evet değerli arkadaşlar sorularınız varsa aşağıdaki yorum formundan iletiniz.


Kosgeb hangi projelere destek veriyor için 29 yorum yapılmış


Atilla

Kosgeb Gemlikte kurs düzenleyecekmi ?
Haziran itibariyle yeni kurs takvimi olusunca bilgilendirebilirmisiniz. Saygılar.

Webmasteryolcu (ADMİN)

Atilla: yandaki linkten bursa ve ilçelerinde açılacak olan kosgeb kurslarına bakabilirsin. http://www.kosgebsubeleri.com/bursa-kosgeb

suna

İstanbul avcılar en yakın bölgede şimdi hemen katılacağım kurs varmıdır yardımınızı rica edicem

Webmasteryolcu (ADMİN)

Suna: İstanbul’da açılacak olan kurs bilgilerini yandaki linkten görebilirsin. http://www.kursu.biz/kosgeb-kurslari

şemsettin

akşam lisesi açmak istiyorum binam ve ruhsatım mevcut onarım ve tadilat gereklidir destek kredisi alablirmiyim antakyadan arıyorum

Webmasteryolcu (ADMİN)

Şemsettin: Bu konuda görüşmek için size en yakın Kosgeb hizmet merkezi müdürlüğüne bizzat gitmelisiniz. Güzel bir proje desteklenmesi eğitime katkı sağlar.

salha

eğitim aLANINDAki projeler destekleniyor mu?

Webmasteryolcu (ADMİN)

Saliha: Evet eğitim öğretim hususu daha önceliklidir.

engin havli

benim sertikam şuanda hazır bulunmaktadır sizinle irtibata geçip işimi kurmak istiyorum sertikam izmit ahmet elginkan vakfından almış bulunuyorum bilgilendirmekte bulunuyorum tafsiyeniz

Webmasteryolcu (ADMİN)

Engin: İş planınızı hazırlayıp Kosgeb’e iletebilirsiniz.